Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaké auto pro ženu v důchodu


Francouz_407

Recommended Posts

Mám známou doktorku v důchodu a chtěla by nové auto. Nyní má 18 let starou Mazdu 6 a nemá najeto ani 100 000 Kč. Nevím jestli jí má od začátku ale už prý už reznou plechy, jinak je s ním spokojená atd. Ale přeci jenom. Neví jestli jít do staršího nebo nového auta. Oslovila mě abych jí nějak pomohl se v tom zorientovat a něco doporučil. Doporučil jsem jí automat a projela se v mé C5 a docela se jí to líbilo. Chci jí dát nějaké tipy. Někdo jí doporučuje SUV, ona že to není nutné, že zkoušela si to toho sednout někde a nějaký zázrak to není. Nechce nic malého asi něco mezi malým velkým autem. Myslím si že SUV nebo něco mezi by nebylo špatné, dobře se nalézá/vylézá. Nebo nějaký crossover, nevím. Bude to spíš auto do města, jezdí za pacienty a na chalupu cca 20 km od města do krušných hor. Žádné dálky. Chce benzín. U nás ve městě jsou tyto prodejci: Citroen, Honda, Kia, Škoda, Hyundai, Opel, Renault, Dacia. Trochu přemýšlím něco z vozů KIA. Nechce moc přemodernizované není na to zvyklá, připravil jsem jí na to, že bude mít uprostřed tablet, start-stop, že je to už normální. Nějaký bazarovky se mi nechce doporučovat, vozit z německa taky ne, musí si do toho sednout a zkusit, tak nevím. 

Jediné co řekla 
▪ vyhřívaný volant (auto má u baráku venku)
▪ vyhřívaný sedadla
▪ automat (osobně jsem nebybíral robota, ale nevím jestli už ho mají všechna auta)
▪ benzín
▪ střední velikost (kombi asi není nutné)
▪ o ceně jsem se nebavili, tak nevím, zatím přemýšlí
▪ na leasing

Co si myslíte, co byste doporučili, máte s něčím zkušenost?

Upraveno uživatelem Francouz_407
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takové, aby se jí líbilo, když je to ženská. Aby ji vyhovovalo velikostně, výškou posezu, prostorem i výhledem. To všechno bez toho, aby si do toho sedla nepozná a je to jako hádat sportku. :D Obejděte spolu prodejce ve městě, ať si sedne do toho, co se jí bude líbit a vyzkouší si to. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je hrozně těžký radit.  Protože v dnešní době kdy se na auta čeká řadu měsíců a stejně dokud auto není na dvoře u prodejce nemáš jistotu že bude mít výbavu jakou jsi nakonfiguroval obzvlášť. Tím že chce benzín si v podstatě vyřadila z výběru Citroen a Peugeot .  Já osobně z těch značek co máte v dosahu bych asi vybíral z těch asiatů. Co se ví tak oni benzíny umí a umí ještě i atmosféry které jsou takřka nesmrtelné automaty umí i v menších autech.  Jako nemám načtenou současnou nabídku ale asi bych koukal na něco ve velikosti IX20 u Hyundaie , KONA u KIA u Hondy teda vůbec nevím ale tam bude asi všechno na ní moc moderní.  Zase s tím co by chtěla si nejsem úplně jistej jestli nebude muset slevit z nároků protože u téhle kategorie asi nebude vyhřívaný volant běžná záležitost a příplatková věc může zbytečně prodloužit čas dodání. Možná velikostně u Škodovky ten KAMIQ to je ve své podstatě přizvednutá SCALA a to by mohla vědět @Weri 605 jaká se dá vybírat výbava ale zase tuším že na něj čekala přes půl roku má ho jako firemní. U Opla by mohla bejt snad Meriva taková řekněme lehce nadzvednutá vcelku prostorná a ne moc velká jen si nejsem jistý jak jsou Oplové součástí Stelantisu (PSA) aby do těch aut taky necpali ty PSA zázračné tříhrnkové benzíny s rozvoďákem máchaným v oleji protože ten by takové zacházení asi dlouhodobě nedával. Jasně že ať vlezeš kam vlezeš tak se ti budou snažit vnutit jejich auto z toho důvodu bych pokud je to hodně dobrá známá udělal rekognoskaci terénu nejdřív po internetech potom s ní na internetech a pak teprve osobně neb jak psal výše Radim pro ženskou jsou na autě praktické věci jiné než pro chlapa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc, já taky myslel KIA, HYUNDAI, ještě vedle ve městě je SUZUKI ale ty nedělají automaty, třeba Suzuki S-Cross/Vitara

Takže se vyhnout, CITROEN, PEUGEOT, OPEL kvůli benzínovým přeplňovaným tříválcům? To dělají PSA a všechny benzíny? Čtyřválce nedělají? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

C4GP / Spacetourer uz se jen doprodava a benzin s automatem ve skladovce nesezenes. A kdyz uz budes mit kliku a najdes, bude to 1.2Puretech, a to na kratkych pocukavackach ve meste bez ohrati akorat oddelas. Ostatne, jako jakykoliv jiny primovstrik... 

Krom toho, C4GP jako auto primarne do mesta je nesmysl. Je to zbytecne velky.

Upraveno uživatelem sitler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Francouz_407 napsal:

o ceně jsem se nebavili, tak nevím, zatím přemýšlí

celkem důležitá okolnost ta cena  :myslim, jinak zde budu asi kamenován 😉, ale pokud nové auto, relativně levné,  ať jde do 4 válce, s dlouhou záruční dobou v ceně vozu, benzín bez turba, v dnešní době jednoznačně šikmoocí 🤔

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Suzuki dělá i automaty ségra má SX4 v automatu s 1,6 atmosférovým benzínem a do města pro babu ideál sedíš trochu vejš než v octávce ale zase to není velký. Jezdí s tím denně cca 20 km jednou dvakrát do měsíce jede k našim to má otočku 45km párkrát za rok k druhý bábě no dělá něco mezi 10-15 tis km ročně má to 4 rok na začátku se udělali brzdy olej a od té doby jen benzín olej a voda do ostřikovačů.  Nástupce je S-cros Vitara už je podle mě zbytečně velká. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo přesně

Hyundai nevím, spíše bych viděl KIA

KIA XCeed - s automatem začíná od 634 980 Kč
KIA Stonic - s automatem začíná od 474 980 Kč
Renault Captur - s automatem začíná od 628 000 Kč už je to motor hybrid (benzín, elektrika)
Mazda CX-30 - prodejci jen v Ústí a Vary.
S automatem začíná od 781 200,00 KČ

Nevím jestli ten hybrid je to správné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja nevybiral auto pro duchoce, ale pro sebe a skoncil jsem u mazdy, protoze to co nabizi pezot je katastrofa na katastrofe a to same vlastne i dalsi vyrobci.......... rodice si nemohou vynachvalit kvuli posezu hyundai iX20, ale nevim, jestli delaji automat..... jinak pokud je pani mazdarka, sel bych cestou mazdy 3. Spolehlive auto, motor skyactiv 1,6 a 2,0, zadny zasr.any trivalce, autak krasnej, spolehlivej...... za me neni o cem, ja bych Mazdu za frantiky ci koncern fakt uz nevymenil......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamiq je uživatelsky přívětivej... a není obr.. (zajmavá je dýlka auta skoro stejná (20cm) jak třeba Yaris) ale je znatelně vyšší.. a prostornej.. variabilita sedaček i volantu luxusní, jestli to není závodnice jako já, bohatě postačí 1.2 (NE 70kw!!!).. výbava ale minimálně style + doplatit volant a rezervu... případně přední asistent parkování atd... k základu (tuším ambition) se toho totiž moc dokoupit nedá... :(

jinak od kia si hodně chválej ženský co mi choděj na kondičky Sportage.. od Mazdy x3 a překvapivě Ford Kuga... :)

Eště mě ale napadla jedna věc - Kamiq má asi zlatou kapotu, páč je poměrně těžká, jestli je doktor prcek a tintítko, tak by to mohl být problém...

Upraveno uživatelem Weri 605
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...