Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Stahovačka oken


jan406

Recommended Posts

Zdravím všechny opraváře 🙂

Udělal jsem další zjištění na mý P406 - ale může se hodit všem...

Dlouhodobě mi zlobila stahovačka oken: většinou při zavírání okna to vzdala a sjela úplně dolů... Šílená situace když

nemůžete odejít od auta ani na zahradě za plotem, protože vám do něj naprší...

Takže doporučená oprava: 

1. mechaniku jen seřiďte na volnej chod, ale nesnažte se moc mazat. Mazivo dřív nebo pozdějc vyschne

  nebo zimou stuhne a bude klást odpor. Obráceně nalepí prach. V případě koroze jen Konkor, nedoporučuju ani žádný WD40.

2. Hnací motorek je věčnej, neodcházej ani uhlíky.

3. Hlavní problém jsem našel v namotávání tažnejch lanek. V převodovce motorku je bohužel jedno společný kolo, na který

  se maj lanka střídavě navíjet. Bohužel maj jen minimální navádění a stane se, že se jedno navine přes druhý.

4. Tohle kolo jsem srovnal a nakonzervoval vazelínou a ještě Bernerem. Tohle promazat dobře, je to zapouzdřený

   a mazivo se dál bude roznášet do bovdenů.

LP stahovacka.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

me zatim zavrit jdou, ale najednou u ridice (a AFAIK zatim jen tam) dolu stahnu OK, ale nahoru jen povyjede cca 5cm a pak prestane. Kdyz zmacknu ovladac na ridicovejch dverich znovu tak zase jen 5 cm a tak porad dokud se nezavre uplne a pak uz drzi.
Tusis / tusi nekdo jinej ?
Bude stacit rozebrat a namazat (ne, pardon, sem amater co dela vse na chodniku takze sem to jeste nerozebral) ?

Upraveno uživatelem xSilver
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@xSilver ty nebudeš mít problém ve stahovačce jako mechanizmu ale spíš bych řekl že by bylo potřeba udělat reset koncových spínačů nebo tak nějak se tomu říká někde byl i návod. Jde o to že okna mají ochranu proti přiskřípnutí prstů nebo čehokoli jiného a to je právě to že když zavíráš tak to jen cuká po nějakém kousku vzhůru. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Díky @Vena garážmistr za tip. Chvilku mi to dalo ale nakonec se podařilo formulovat vzor pro vyhledávání co našel tohle: 

.. takže moje pokusy připíšu tam. I proto že mi to dělá přesně to samé co má @zool.

Upraveno uživatelem xSilver
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 11/29/2022 at 8:00 PM, Milan+ said:

Nic jiného než strčit pazoury mezi okno a rám, buď pomůže a nebo ne. Držet tlačítko aby to jelo,ale nejprve sjet na doraz dolů.

Dik za tip, nicmene mohu potvrdit ze neco preci jen bude na te poznamce v manualu ze pri prenastavovani dorazu jaksi nefunguje ochrana proti privreni prstu 8-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...