Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna levé páčky na COM (blinkry, osvětlení) P206


carbik

Recommended Posts

Zdravím,

po dlouhé době jsem se odhodlal vyměnit levou páčku. Už několikrát jsem čistil kontakty pod kloboučkem (na prvním prstýnku), protože se vypínaly světla. Stačilo do toho posledního prstýnku šťouchnout a světla na chvíli naskočily, ale jen na chvíli. Prostě vychozené stářím (RV2004).

Koupil jsem novou páčku, dle videí demontoval volant, COM, páčku vyměnil, ale nefunguje.

Podezřívám samozřejmě kontakt páčky (ohebný pásek). Také  může mít páčka vadu a nebo je snad potřeba ji povolit v počítači?

Setkal se s tím někdo?

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápu dobře, že jsi rozdělal COM a vyměnil samotnou páčku?

No může být vadná páčka, ale spíš bych to viděl na špatný kontakt k tišťáku. Ale je to takové střílení od boku. Asi to budeš muset znova rozdělat a zkontrolovat.

V diagnostice bys za této situace neměl povolovat nic, mělo by to šlapat. Moje 206 teď jezdila s páčkami z 307 a nic jsem nenastavoval. 

Ale přes diag si můžeš povolit rozsvícení po startu a máš o starost míň ( pokud nemáš led denní)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nahodou, nedal jsi ten pasek do toho zacvakavaciho konektoru na desce opacne? Ono kontaktni plosky jsou jen z jedne strany. Zrovna vcera jsem delal repas pacek na 206 s vymenou tohodle flexu, jeste jsem je v aute netestoval, tak nevim, zda se povedla, ale nad tim paskem jsem taky chvilku uvazoval, jak prijde zapojit zpet (protoze jsem si to predtim nepoznamenal) Kovove plosky na flexu prijdou smerem k hornimu okraji COMu

Jinak pro srovnani stary vs novy flex

IMG-20221123-WA0007.jpg

IMG-20221123-WA0009.jpg

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak musím dokončit a uzavřít příběh.
Pro montái nové páčky není potřeba nic dělat a pokud je namontována správně, pak funguje.

U mě to byla opravdu ta nejbanálnější chyba - kontakt jsem nasadil obráceně a také je důležité konektor správně uvolnit, jak mi poznamenal P607Olda:

 

"Ten konektor, kam se strká tišťák:

před vyndaváním ho musíš povytáhnout.

Pak zasuneš tišťák a konektor musíš zatlačit. Jinak to nefunguje."

 

Takže pánové děkuji, třeba toto krátké vlákno pomůže i někomu dalšímu...

Upraveno uživatelem carbik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...