Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

První náhradní LED žárovka splňující zákonné požadavky pro použití na veřejných komunikacích


Radek Hurvajz

Recommended Posts

Kdyby to bylo pro celou řadu, ale ono je to jen pro určitý typ světlometu :myslim  A dost mě překvapily parametry. Hlavně světelný tok, který je shodný s halogenovou žárovkou (poloviční oproti např. xenonové výbojce)
Aby to nakonec nebylo jen o pocitu :roll 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to co ti svíti přes zrcátka do rypáku jsou spíš "moderní" "adaptivní" světlomety, které z 99% "nevidí" že auto mí zrcátka venku. Za mne jsou tyhle nedomyšlené technologie na úrovni nehomologovaných H7 LED. Děsím se doby, až se tyhle auta ve velké dostanou do bazarů a začnou je "tůzovat" různí hlupci, protože zjistí, že nový světlo stojí 1000€ a vyměnit jen něco se prostě nedá.... To teprve bude maso. A co s tím budou dělat STK, to by mne fakt zajímalo... 

To, že to má svítivost jako Osram Laser bude určitě dostatečné, pokud to bude mít 10x vyšší životnost, rozhodně to stojí za úvahu. Obávám se, že to ale fakt bude závislé na konstrukci světlometu a nebude to zatím obecné nahraditelné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Radek Hurvajz napsal:

Hlavně si myslim ze je to jen do čočkovych světel,takže pokud Partner nema čočky tak to ani nezkoušej

Právěže homologaci zatím dělají pro H7, a ty do čoček nejdou. 

Takže snad brzo začnou dělat i H4. 

A pokud to prochází v Německu přes zkušebnu, pochybuji že by to oslňovalo tak jak si někdo koupí nějaký LED z Číny atd. 

Proto jim to trvá tak dlouho, začali s tím už před 2 lety. 

A počítám že nebude trvat dlouho, a začne i Philips. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, Šalda napsal:

Právěže homologaci zatím dělají pro H7, a ty do čoček nejdou. 

Takže snad brzo začnou dělat i H4. 

A pokud to prochází v Německu přes zkušebnu, pochybuji že by to oslňovalo tak jak si někdo koupí nějaký LED z Číny atd. 

Proto jim to trvá tak dlouho, začali s tím už před 2 lety. 

A počítám že nebude trvat dlouho, a začne i Philips. 

Proč by H7 nešli do čoček? Uplně normalně

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když bude odborná montáž tak je záruka 5 let, o 1 rok víc. 

Každopádně já do toho určitě půjdu, když si vezmu že dávám 2 sady žárovek Osram nightbreaker laser za rok, cca 1200, tak tady ty LED vychází líp, pokud vydrží 4 roky kdy na ně platí záruka 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5008 tam taky bohuzel neni. Asi bych do toho taky sel, ne ze by H7 svitili spatne (pouzivam philips 150%+) ale ty led by byly lepsi a dele by vydrzeli. Jen jestli jsem to spravne pochopil, tak se jedna o schvaleni pro CR a tedy pokud bych se vydaval za hranice, tak bych tam mel dat klasicke H7 a nebo "riskovat"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...