Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

První náhradní LED žárovka splňující zákonné požadavky pro použití na veřejných komunikacích


Radek Hurvajz

Recommended Posts

před 6 hodinami, Pepito napsal:

Na Rapida jsem zakoupil tyto a nic jsem upravovat nemusel. :papa

Takže stačí vyměnit místo původní žárovky? Žádný mezikus tam není a světlo jde normálně zavřít původní krytkou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně ale tady řešíte Osram Ledriving, který nejsou, a nebudou nikdy, aspoň v blízkých x let homologovaný, jediný Osram který jsou a budou postupně na další modely homologovaný jsou :

Osram nightbreaker Led, buď H7 nebo H4, ostatní typy a jiný patice NEJSOU schválený. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MJSyticu mě takhle, já nemusel nic dělat, vše pasovalo jak má, nejvíc jsem se bál zda se to vejde do původního světla bez toho aniž bych nemohl nasadit kryt světla, ale všechno vyšlo tak akorát. Ani jsem nemusel kupovat modul proti chybovému hlášení špatné žárovky, to musel koupit kolega kterej to dával na Škodu Yeti 2013, nebo tak nějak.

Takže za mě absolutně bez problémů, a zapojeno za stejnou dobu jako když se mění jen klasická žárovka 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a konečně i něco pro P Experta II

juchůůů

Upraveno uživatelem pavelu96
Necituj celý přímo předchozí příspěvek - jsi tu celkem dlouho, na to aby jsi chápal základní pravidla. Děkuji
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím uvést na pravou míru mé informace o LED osvětlení mého Rapida. Když jsem psal že jsem zakoupil schválené LED, tak jsem měl na mysli LED H7 12V 19W OSRAM NIGHT BREAKER (2770,- Kč), které mám v hlavních potkávacích světlech. Samozřejmě vím že na mého Rapida schválené nejsou. :roll Ale nechal jsem si je seřídit v servisu a ještě ani jednou na mne nikdo neblikal že jej oslňuji. H15 (neschválené) mám jako denní svícení a zároveň dálkové. Takže se omlouvám za mystifikace. :mad: Ale musím říct že jízda po tmě je mnohem lepší než s halogenovými žárovkami a tudíž i bezpečnější pro mě i pro neosvětlené cyklisty a chodce. :papa

Upraveno uživatelem Pepito
úprava textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

takže aktuální zkušenost na Expertu jsem vyměnil Osram H4 NB200 za LED Philips Ultinon Pro6000 včetně homologační nálepky atd... vytiskn jsem si k tomu všechny doklady, takže můžeme jezdit.

paráda. jen si zvyknout na ostrý přechod na horizontu (konec osvětlené plochy) u tlumených světel.

dálkové jsou teda špica... závěrem dopručuji.

 

update 11/10/2023 na STK bez problému

Upraveno uživatelem martg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...