Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1.6hdi tesnenie pod hlavou??


majko.ucet

Recommended Posts

Ahoj mam taky problém že studeny štart biely dym a smrad kym sa nezohreje.. zhavice som menil aj rele.. po dlhsom patrani som zistil ze mi z odvetravania tlaci olej do sania a to by mohol byt ten dym pri studenom starte.. menil som pcv ventil na odvetravanie klukovrj skrine nepomohlo až neviem co ma teraz napadlo pri nastartovanom motore otvoriť viečko na dolievanie oleja a "LOKOMOTIVA" fucalo to tak ze keby nedrzim vicko tak ho vyrazi. Voda sa nestraca mohlo prasknut to tesnenie ze valec do olejoveho "kanalu"? Viem ze na 206 benzin praskali ze iba olejovy kanal aj to nie k valcu ale iba vytekal spod hlavy na blok 

Dake rady ako to otestovat aby zbytočne nesla dole hlava? Ďakujem 

 

 

Upraveno uživatelem majko.ucet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes na semafore sa mi na cca 4 sekundy ozval z motora zvuk cca ako "strihanie ventilov" taky priblizne zvuk ako ventily aj cca v rychlosti otáčok motora akokeby cinkali potom to zmyzlo.. na volnobeh to občas trhne motorom asi tym prskajucim olejom do sania 

Ma napadlo auto nemam dlho ale nemohlo by všetky tieto problémy robit zapchate sitko v olejovej vani? Ze by bolo zapchate a zle čerpadlo tlakovalo ventily a retaz?

Skuste poradit co pozrieť EGR som raz uz mal vonku a asi ide bolo uz davane predomnou dole lebo bol zle dotiahnuty ten prstenec co spaja potrubie s egr a unikal tade dymxa kazdu radu budem vďačný 

 

 

Este doplnym k tomu tlaku pod vikom ventilov

Z otvora pre olej to ozaj fuci ale z mierky oleja ide len mierny "dym"

 

 

 

 

 

 

Upraveno uživatelem pavelu96
Nepiš další příspěvky po sobě - použij "Upravit"
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hej akurát som objednal tesnenie pod vstreky ked pojdu.. len startuje na "brnk" ale akonahle nastartuje tak su otacky kolisave a ten dym (asi z toho oleja v saní) a aj zvuk ma po zohriati motor normálny  az trz mi to zacalo trosku cinka (ventily/retaz) skor myslim retaz rozvody som mal v plane az v decembri lebo asi retaz uz bude s napinakom hotova a to cinkanie je dost podobna retaziake ake su dobre tlak?

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...