Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nastavení WIFI routeru


VojtouNerCZ

Recommended Posts

Čau, našel by se tu někdo znalý? Potřebuji dostat internet do sklepa kvůli 3D tiskárně. Natáhl jsem tedy dolů kabel, koupil nějaký obyč WIFI router (Mercusys MW301R). Začátek jsem zapojil do ého dosavadního Archer C6, ve sklepě připojil ten Mercusys a internet nejde :D Při nastavení to po mně chce věci, o kterých nemám ani šajna, co znamenají. Předem říkám, že kabel do sklepa je funkční, otestováno jak testerem, tak oním Archer C6, ten se tam normálně připojí. U toho malýho zmetka ale netuším, jak nastavit, případně jestli mi to nějak neblokuje ten Archer... Při nastavení po mně chce tohle. 

 

Screenshot_20221012-160541.png

Screenshot_20221012-160505.png

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píchni ten kabel do LAN ( jedna z těch dvou) nemusíš nic nastavovat půjde jak ze zbývající zdiřky LAN tak z wi-fi, tu si samozřejmě nastavíš pokud ji potřebuješ. IP bude přidělovat ten Archer C6

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používat dva routery je trochu nešťastné. Jak píše Radek dej to na místo do WAN do zdířky LAN. Ale pokud to potřebuješ jako AP, tedy pro vztvoření Wi-fi, tak to vůbec nemusí fungovat, pokud to nemá funkci Wifi AP.

Upraveno uživatelem MotoMoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tak dynamic IP pomohlo :) proč to není ideální? Jako net jako takový nutně ve sklepě nepotřebuji ale proč toho nevyužít...  Archer co mám nahoře tu právě nechytnu. Defacto k tomu budou připojené tiskárny s webkama, abych je mohl šmírovat. Internet tam využiji apiana mobil, když si pouštím hudbu, ať neplácám data

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je také když AP nemá funkci Fast Roaming a jsou to de fakto dvě samostatné wifi. Pokud to zařízení kamera a podobně je stacionární tak to nevadí, pokud tam ale budeš chodit s nějakým přenosným zařízením (mobil) tak se bude držet původní sítě a přehlásí se až nebude mít signál a obráceně při odchodu to samé.

A také aby se ti netloukly Wifi na stejném kanálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi něco dělám špatně, nebo něco nechápu. Začal jsem podle návodu, připojil jsem k mercusysu kabel do LAN dírky, v nastavení LAN zvolil manuál, nastavil IP 192.168.0.2 (archer má 192.168.0.1, xx0.2 je nahoře volná). Uložil. Nastavil host netvork, vypnul DHCP a internet ve sklepě nemám 🤔

 

Ha, najednou se to chytlo. Teď už jen abych se v bytě připojil na tiskárnu xD

Screenshot_20221014-183746.png

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenapadlo by někoho řešení? Poslední 2 dny mám problém s wifi v bytě (přes archer). Wifi jede, žádné zařízení se nepřipojí, viz video. Restart ani kompletní reset a znovu nastavení nepomůže, max na třeba 15 minut a pak zas tohle 😕 heslo je na 100% ok, po práci jsem router nastavil a všechny zařízení šly. Teď jsme přišli z procházky a zase. 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobný, jedno je jen 152, sklep 152_3d_tisk. Ale tu nahoře ani nevidím. + je teda nastavená jako AP. Ale odpojil jsem ji a nezměnilo se to. Zvláštní je, že tu wifi nahoře dost často na žádném zařízení ani nevidím. 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak navážu kde jsem skončil. Zase začal problém s WIFI. Prostě mi najednou WIFI v bytě zmizí, sem tam se mi ji podaří najít mobilem nebo PC, jednou za 10 pokusů se povede připojit, sotva se dostanu do nastavení routeru (strašně dlouho načítá), změním WIFI kanál a pár dní cajk. A zas nanovo. Už jsem zkusil všechny a furt stejný. Zkoušel jsem i vypnout wifi na tiskárny, ale bez výsledku. Router několikrát resetovaný a nastavený, vyp/zap nepomůže 😕 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...