Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Lze dlouhodobě jezdit s odpojenou váhou vzduchu? (2,0 HDI 66 kW)


jst

Recommended Posts

Čtyřistašestka s motorem 2,0 HDI RHY 66 kW občas během jízdy na chvíli ztratila výkon až ho ztratila nafurt. Dnes jsem odpojil váhu vzduchu a koníci přiběhly zpět, dokonce mám pocit, že i nějaké kamarády přibrali. 😉 Odpojení váhy jsem bral jako pokus, jestli zmíněná lenost auta nejde náhodou na její vrub. Najel jsem s "hluchou" váhou bratru 40 km a během této krátké jízdy jsem nezaznamenal žádný problém. Proto mě napadla kacířská myšlenka, jestli náhodou není možné auto s touto motorizací dlouhodobě provozovat bez zapojené váhy vzduchu. Že bych si ušetřil pokus o vyčištění a pravděpodobně následný nákup nového dílu. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím z čeho palubní počítač aktuální spotřebu měří/počítá, ale podle něj se nijak neliší spotřeba s odpojenou váhou vzduchu od normálu. Právě jsem čekal nárůst spotřeby, který se nekonal (resp. těch 40 km je málo, že jsem odkázaný pouze na hodnoty zobrazované palubákem) a ani žádné další negativní projevy jsem nezaznamenal. To je vpodstate důvod založení tohoto tématu, jinak samo není o čem... koupit novou váhu vzduchu. 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 9. 2022 at 23:26, ChouLu napsal:

Pokud chceš mít až dvojnásobnou spotřebu, podpálené ventily, či poškozené písty, tak hurá do toho ;) 

Novou váhu vzduchu mám objednanou a zatím, než mi dorazí, jsem najel lehce přes 300 km s odpojednou, předtím 400 km s vadnou. Vše na jednu nádrž. Patrně protože motor bylo třeba víc točit, s vadnou váhou jsem měl spotřebu 6,3 l. Těma 300 km s odpojenou jsem ji stáhl na 6,1 l. Takže spotřeba s odpojenou váhou vzduchu bude někde kolem těch 5,7-5,8 l stejně jako s dobrou váhou.

Co se děje v motoru samo nevidím, takže nějaké vyšší opotřebovávání nevylučuju, ale zodpovědně můžu říct, že u mého 2,0 HDI RHY nemá odpojení váhy vzduchu vliv na spotřebu ani projev motoru, což podle mě teda ani tomu vyššímu opotřebení nenasvědčuje. Nicméně zkoušet to dlouhodobě nehodlám. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...