Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zapalovací cívky - výměna


longstarr

Recommended Posts

Ahoj,

Mel bych takovy obecny dotaz, na ktery mi mistni borci urcite odpovi🙂

Odesla mi na 3,0 V6, motor ES9A civka na tretim valci.

Vymena nebude problem.

Ale rikam si, jestli menit vsech 6 civek nebo staci jedna?

Ja jsem za posledni 4 roky a 50k km civky nemenil. Jestli je menil predesly majitel netusim.

Muzou byt civky spatne ve stylu, ze davaji slabe napeti a valec pak spatne spaluje?

Nebo je to soucastka, ktera bud funguje nebo nefunguje?

Vymena 1 nebo 6 civek uz jde poznat v penezence pri cenne cca 600 za jednu 😀

Diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Vena garážmistr napsal:

Jako tohle je přesně ten dotaz na kterej nejde použít jiná odpověď než že mám na opičáka tak musím mít na banány. 

 

Presne tenhle typ odpovedi nepotrebuji. Kdyz je neco treba vymenit, tak to vymenim. Ale 2500 vyhodit oknem za dily, ktere funguji a mohou fungovat dlasich x tisic kilometru je dle meho nazoru blbost.

Jde mi o to, ze pokud je civka dil, ktery bud funguje na 100% nebo nefunguje vubec tak budu vozit v kufru nahradni a za 15 min to vymenim kdekoliv na ceste.

Pokud muzou stare civky zpusobovat horsi vykon, spotrebu atd.. tak urcite nema smysl setrit a vymenim vsechny🙂

A doporucite nejakeho vyrobce?

Hella, NGK, Essen atd?

 

Svicky jsem menil hned po koupi auta. Jsou tam Iridiove Denso. Tak by mely jeste par desitek tisic km vydrzet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem jeste procital ruzne prispevky a konverzace na internetu. Z toho jsem pochopil, ze civka bud funguje nebo ne. Neni zadne funguje na 50% a podobne... Snad se nepletu?

Nicmene se lidi shoduji, ze kdyz uz si clovek da tu praci a sunda sani vzduchu, tak je lepsi vymenit vsechny, jelikoz dalsi civky budou asi taky nasledovat.

Takze ted jen otazka, zda se mi chce v kufru vozit naradi a nadradni civky. 🤔A menit to postupne v prubehu dalsich let. No asi to fakt nestoji za tech cca 2k CZK.

Doporucite nekdo dobreho vyrobce tech civek?

Za dobrou cenu jsou HELLA, NGK by snad mela byt taky spicka pres zapalovani?

https://www.motora.cz/peugeot/407-kupe-6c_2005/3.0-v6_18991/zapalovani-zhavici-zarizeni/zapalovaci-civka_100150

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pletes se, civka muze vynechavat za urcitych podminek (vysoky vykon, mraz, prilis teplo, vysoka vlhkost atp.), nahodile. Nelze to nijak bezne zmerit, jen poznat v diagnostice nebo na chodu motoru. Civka nemusi byt uplne KO, aby nebyla dobra. Nove nutne kupovat nemusis vsechny, ale maji nejake stari a za tu dobu tam taky muze byt kazda jina. Na druhou stranu to vetsinou nikdo neresi a jezdi, dokud to neklekne uplne. 

NGK, Beru, Sagem, Bosch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, jako měnit všechny najednou, je to přecejen trochu dražší než vyměnit jen jednu. Takže asi záleží na tobě. Ze zkušenosti vím, že jakmile odešla jedna, zbytek postupně následoval, takhle táta měnil na fábii postupně všechny 3 a zbytečně platil v servisu práci :D  Ale osobně mi skoro 4k za všechny cívky na V6 nepřijde jako garda... Jestli je otrava se k tomu dostat, já bych je vyměnil. Taky se na ně můžeš podívat, jestli není na kontaktní ploše koroze, to pak stačí vyčistit a jedeš dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec po zkoumani na netu uz mam objednanych 6 civek. jelikoz netusim, jak dlouho tam jsou. minimalne nektere origo nejsou.

Vzal jsem civky HELLA. Snad jsem neudelal chybu? jsou to Nemci.

NGK by asi byla spicka v oboru, ale HELLA jsou nemci tak snad dobry?

ohledne prace... ta prvni rada u chladice je vymenena za 5 minut. ale druha rada u kabiny je horsi. musi jit dolu cele sani vzduchu a to uz nejakou tu hodku zabere.

 

Jine firmy by mozna byly spicka, ale rikam si, ze i kdyby byl rozdil mezi HELLA a NGK i 2-3 kone, coz si myslim ze nehrozi, tak to beztak nepoznam. Abych nedopadnul jak s tim sportovnim vzduchovym filtrem za 1500...😅 Rozdil absolutne neni poznat. Jen to cistim co 5k km jak trubka😀

Upraveno uživatelem pavelu96
Nepiš další příspěvky po sobě - použij "Upravit"
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj.

Tak jen dam vedet, jak to dopadlo.

Nakonec mi prisly civky HELLA. Byly made in China, ale zabalene pekne. Jednu jsem zkusil a motor slapal v poradku. Nakonec jsem je vratil a vymenil za NGK. Ty jsou taky made in China 🤣

Ale uz jsem to tak nechal a mam tam tedy 6 novych NGK. V motoru byly ruzne. Delphi, Beru, nejaky no name a Sagem(jedna z nich byla vadna a myslim ze Sagem byly origo)

Jinak motor ted krasne prede, tak snad vydrzi nejakou dobu.

Dekuji za rady👍🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...