Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Blikající led žárovky a stavkujici pracka


Fruktis

Recommended Posts

No a to je ten problém, že elektrika ve sklepě je jak krakatice... Nikdo neví kde co je... Jaká krabice je schovaná pod dodelavanym podhledem... 

I když pepito neříkal si někdy že si dělal elektriku pro domky z Rýmařova? 😁

Upraveno uživatelem Fruktis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny tyhle okruhy mají tedy společnou fázi? Na který 3F jistič jsou zapojeny? Hodilo by se foto obou rozvaděčů, tak nějak, abych případně viděl, kam vede který kabel, ale nechci tě teď večer už honit, kor jestli si seženeš nějakýho elektrikáře :D Osobně bych takto na dálku zkusil, za předpokladu, že to vede na ten 1 3F jistič, tam dát jinej... 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mi to jasný, no. Hele, pro tebe bude, pokud si na to troufáš, nejsnazší zkusit obejít ten "rachtající jistič" (co jsem zatím pochopil, tak je to napojený na něj). Tenhle projev to mít může. Nicméně pokud to neustane, tak holt někde problém s nulou... To je pak na to prostě jít a kontrolovat, nebo na to juknout v rozvaděči a utáhnout. 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi jsem vyřešil... 

Prohodil jsem jistič a přestalo to s takovou intenzitou diskoteky blikat... Takže jistič to má nejspíš nahnuty tak ci tak... Ale blikání nepřestalo...tak si říkám *neumím psát slušně*a seru na to.... A když jsem zhasinal tak jsem špatně zmáčknul vypínač a světě div se ono to reagovalo... Tak jsem ho sundal, dotahnul šroubky vevnitř, který byly opravdu volný... A už neblikam.... 

Takže děkuji všem, hlavně @VojtouNerCZ a @minimaxa za rady a nápady... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele jestli chceš, můžu ti poslat novej 3F jistič a kousek din lišty, ať si ho vyměníš, aby to bylo udělaný normálně. Mám jich hromadu nových, nepoužitých z akcí, kdy si to zákazník rozmyslel. Nic bych za to nechtěl... Jen adresu do SZ, ideál zásilkovnu, mám to vedle baráku xD

No, vsadím se, že to nikdy nikdo neutáhl :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsaď se že vím co Ti řeknou ? 

 

 

Přijedou až bude hezky svítit slunko a všude budou topení přiškrcený a napětí v síti bude OK.  Přesně takhle to bylo vloni 5x za zimu když u našich spadlo TČ tak jsem volal servis TČ ty na jejich zařízení chybu vyloučili protože to má dálkovou diagnostiku chyb a že bylo podpětí na síti dopoledne jsem volal poruchovku od ČEZu přijeli po obědě změřili a řekli že chyba je v tom TČ a ne u nich. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím..ze by jen na jedny fazy... A jen zrovna u mě.. Byl jsem u sousedů jestli něco... A nic.. A dneska mi tam teče jen 100V na zbylých dvou pěkný 230.

Každopádně se pak podělím... 

A rozvaděč si pak předělám... Uz mám listicky 😁

Upraveno uživatelem Fruktis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak opraveno.. Vyhořela pojistka s držákem ještě před rozvaděčem..na jedny fazy a na druhý ugrilovana myška... 

A to bych nebyl ani já abych nemusel poslouchat někoho chytryho... Třeba souseda.... Elektrikář to prej je... A že si tam montoval pojistky... 

Tak jaká je šance že tu dělal elektriku on když první majitel byl jeho kamarád...? 🙈

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, hele jestli chceš napiš mi zprávu a přijedu k tobě na to mrknout. Jsem od Kladna, takze do Prahy nemám daleko. Tyhle starý 5x překopaný instalace jsou vzdycky hrozně super 😀

edit// jsem si nevšiml že máš vyřešeno, tak kdyby něco, můžeš napsat 🙂

Upraveno uživatelem patt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...