Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 206 - repro do zadních dveří


HaNdA

Recommended Posts

Zdar, chci dát do zadních dveří repro, ale když jsem sundal čalounění, tak jsem zaboha nemohl najít kabel (v manuálu od auta píšou, že by tam měl být). Montoval už tohle někdo? Je tam vůbec ten kabel? :) Když ne, tak kde najdu jeho vývod od autorádia. Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já právě sundal čalounění + kousek jsem \"odlepil\" ten \"miralon\" co tam je, myslím, že víte co mám na mysli :) Dole ve dvečích je svazek kabelů, tak cca 5ks, ale vypadalo to, že všechny vedou jakoby dozadu k zámku. Nenašel jsem žádnej konektor nebo tak něco. :( Repro už mám a chci ho zamontovat, ale právě nemám kabely. A nový se mi tahat nechce (beztak nevim jak).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som tam ten konektor mal len tak upevnení naprázdno,ale to bolo na trojdveráku.na tom tvojom asi neni predpríprava na zadné repro.budeš muset tahat káble,,,krásny den prajem..:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale kdepak,všechno je jinak.U 5-ti dveřky je kabel ukončen v konektoru,který vidíš když otevřeš dvere(ten kousek hadice přez to šroubovací cosi ke kapotě).Do něho vede,ale z něho už ne.Když ten konektor rozpojíš,tak uvidíš,že na jedné straně je o dva piny v konektoru víc,jak na tom protikuse.Piny(kontakty) do toho konektoru se dají koupit u Peugeota-dneska jsem tam volal.Jo,prosím tě jaká velikost repra ti tam padne?A nevíš co je za repro zač to originál co je v předních dveřích?Jestli to má cenu měnit za kompa Helixy,když to nějaký kompa jsou či co.?

[upravil dne 3.5.06 kmil]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kmil

Ale kdepak,všechno je jinak.U 5-ti dveřky je kabel ukončen v konektoru,který vidíš když otevřeš dvere(ten kousek hadice přez to šroubovací cosi ke kapotě).Do něho vede,ale z něho už ne.Když ten konektor rozpojíš,tak uvidíš,že na jedné straně je o dva piny v konektoru víc,jak na tom protikuse.Piny(kontakty) do toho konektoru se dají koupit u Peugeota-dneska jsem tam volal.Jo,prosím tě jaká velikost repra ti tam padne?A nevíš co je za repro zač to originál co je v předních dveřích?Jestli to má cenu měnit za kompa Helixy,když to nějaký kompa jsou či co.?

[upravil dne 3.5.06 kmil]

Díky zítra na to kouknu, vpředu jsou orig repro nějakej polskej (myslel jsem že maďarskej) sh*t dualcone s papírovou membránou v plastovym koši. Hrůza :) Vyměnil jsem je za Magnat BP 2160 a to je jiný kafe. Vzadu ve dveřích budou BP 1330 a v platu BP 6930 se zesikem. Celkem levná a slušná sestava. Můžou tam být i tyhle repro http://206gti.net/doortrim/ záleží na modelu (BTW je tam i návod na výměnu repro u 3d)

[upravil dne 3.5.06 HaNdA]

[upravil dne 4.5.06 HaNdA]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

To HaNda: Tak jak jsi dopad?Já zjistil,že v Peugeotu sou uplni blbci,protože ty piny,jak mě tvrdil technik po telefonu,že se dají koupit,tak mě nabízeli leda celej kabel dverní za 1500.-Kč,tak jsem jim řek ať si ho nechaj,nezbude mě ale nic jinýho,než asi jeden pin vyndat a poptas se po normálních kšeftech s elektronikou.

Jo a prosím tě,ty repro co jsi pořídil,vešli ti tam v pohodě,nebo byla potřeba nějaká úprava?Hlavně co se týče montážních hloubek v předních i zadních dveřích a díry co je tam nachystaná na to repro.?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No repro v zadních dveřích ješte nemám, všude na mě koukaj jak na vola, když jim řikám co potřebuju. Zatim nevim ani part nuber toho dílu. Podle mě tam na ten plech ještě příde i nějakej držák jinak nevim jak by to tam drželo. BTW budeš potřebovat díl číslo 6991E8 to jsou bílý uchytky co držej čalounění (několik se ti jich při sundávání rozpadne.) a jedna stojí asi 13Kč. Přední repro jsem namontoval celkem v poho ale asi by to chtělo ten plastovej držák ve dveřích trochu upravit aby to líp sedlo (časem to asi udělám) a u zrcátek jsem musel použít montážní nůž a vyříznout taky jakoby držák na výšky a pak jsem tam ten magnaťáckej nakepil teplolepem a bylo. No a v platu už to hraje krásně i se zesikem, mám to udělané na konektor aby se to nechalo odpojit a plato vyndat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak jsem taky měnil...

Ty bílé úchyty jsem si pro jistotu taky koupil, ale nový jsem nepotřeboval ani jeden.

Dopředu se krásně vešly Magnaty Power Plus 216 a měřil jsem montážní hloubku - je to 64mm, ale to už by potom asi mohlo drnčet o tu zadní žebrovanou stěnu. Takže 64 je úplné maximum. Průměr je 165mm a rozteče úchytných šroubů je cca 156mm, ale těch na reprácích bývá víc pro větší variabilitu.

Vzadu je montážní hloubka omezená stáhnutím okna a je to 60mm a průměr repráků 130mm. Rozteče na uchycení jsem neměřil, protože ta variabilita je tentokrát naopak - na reprácích jsou díry napevno, ale v plechu jsou horní díry obdélníkové. Tam se používají ocelové podložky/plíšky, které byly v balení u repráků.

A co se týká zapojení do zadních dveří - nejdřív jsem se podíval na ISO konektor u rádia, kolik drátů vede od něho – byly zapojené jen 4 prostřední = pouze na přední repro. Ty dráty vedou vedle pojistek, kde jsou asi (bůhví proč) propojené přes jakýsi plastový „bazmek“ a odtud dál do dveří. Komu se chce zjišťovat, jak to do toho plastu zapojit, tak má šanci, že bude muset propojit nové dráty pouze od konektoru k tomu „bazmeku“ a potom od gumové průchodky dál do zadních dveří, protože do té průchodky (aspoň mě) vede 6 drátků, ale z ní už jen 4 a všechny 4 jsou na centrál. Mě se to zjišťovat nechtělo, takže jsem ISO konektor doosadil zbývajícíma kontaktama, použil kabel dodaný s novými reproduktory a pod dveřním prahem jsem je protáhl do sloupku, tam jsem do nevyužitých míst v dveřním konektoru dodal z obou stran další kontakty a tak to protáhl až do dveří.

Kolik drátů vede do dveří se nejjednodušeji zjistí jenom rozšroubováním toho dveřního konektoru a stáhnutím gumy (obnažením vodičů).

Kolik drátů vede do sloupku se dá zjistit jen pohledem na rozpojený konektor, nebo když už někdo bude připravený na zapojování, tak složitěji rozděláním plastového krytu bezp. pásu na sloupku (stačí ho jen odklonit) a vytažením té pevné poloviny konektoru ze sloupku – pozor, tady rády praskají zácvaky a ty jsou součástí krytu. Ale nezaručuji, že ty 2 drátky navíc jsou k reprákům (já to nezjišťoval). Taky to může být nachystané na el. stahování oken.

Na celou akci si je nutné mít nachstaný tento materiál:

1. cca 4m dlouhou dvojlinku (já ji měl u nových repráků) – není potřeba nijak extra tlustá.

2. Kontakty na reproduktory – 2 malé a 2 velké SAMICE. Jsou to ty standardní, co se používají nejen v autech a dají se koupit snad ve všech autoservisech (všech značek), nebo v obchodech s elektronickými součástkami.

3. Na doosazení ISO konektoru 4ks kontaktů Part Nr. 6542T9 (asi by šel koupit i jinde, než v Peug. servisu, ale nevím, jak jinak říct, o jaký typ se jedná).

4. Na doosazení konektoru na sloupku do dveří 8ks Part Nr. 6542R1 (jsou z obou stran stejné).

Ufffff Snad ta moje slohovka někomu pomůže. :roker

[upravil dne 21.8.2006 ICEMAN]

[upravil dne 21.8.2006 ICEMAN]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

ANO ty přebytečné kontakty v průchodkách zadních dveří jsou pro repro a v mém případě vedou už od autoradia (osazeno všech 8 pinu na ISO k.)

jestli je to v jiných autech taky tak lze snadno ověřit, stačí průchodku v z. dveřích rozpojit a při zapnutém autorádiu přiložit drátky od nějakého repro

Ale stejně ten středovej panel budu muset ještě jednou rozdělat, zapoměl jsem si proměřit který kontakt je + a který -

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...
  • O 1 měsíc později...

Takže pin do toho dveřního konektoru stojí v Peugeotu 17.-Kč /kus obj.číslo jak bylo uvedeno výše je 6542R1.V peugeotu je vždy lepší objednávat dle obj. čísla, protože nejsou schopní jinak pochopit co člověk chce.Minule mi řekli, že mi prodaj jen celej svazek i s kabelem za 1500Kč.Jo a v Peugeotu ho mají veden s názvem \"SPON KAB SVAZ\".

Kdyby někdo potřeboval cvočky do dveří z toho tapecírungu, pokud mu nějaká praskne, tak do P206 je mají pod obj. číslem 6991S6 s názvem \"SPONA\" a cena 3Kč /kus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Jak tak sleduji, máme stejné zkušenosti, včetně nabídky servisu ohledně kompletní kabeláže do dveří. :o))

Já když jsem se ptal na piny v bajonetovém konektoru ve sloupku, tak mi řekli (šel se na to speciálně zeptat techniků), že oni tahají nové kabely až od ISO konektoru. No coment

Jen jsem se chtěl zeptat zda někdo neví kde sehnat schéma standartního osazení pinů toho bajonetového konektoru?

[upravil dne 4/2/09 jangoll]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Tak zadní repra zapojena a opravdu rozvod je až do sloupku zadních dveří. Je potřeva dokoupit piny (6542R1 - \"SPON KAB SVAZ\" 17.-Kč /kus) do protikusu který je ve dveřích. Instalace je snadná, jen jsem si holt hodil korunou polaritu, až budu mít náladu, tak to skusím probzučet.

[upravil dne 30/7/09 Honza G.]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...