Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak ukončit povinné ručení...když do výročí zbývá necelý měsíc...


Fruktis

Recommended Posts

Ahoj, potřeboval bych poradit, chtěl jsem si snížit povinný ručení, protože 307 stojí, a nejezdí momentálně, nemá technickou, neprojde emisema, ale narazil jsem, že mi to nezmění, protože by to změnili jen šest týdnů před koncem....tak jaká by byla možnost to zrušit nějak normálně...povinný mám u čsob...tak jestli nemá někdo nějaký nápad...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vezmi RZ zajeď na registr a dej to do depozitu. To je to nejjednodušší pokud to auto můžeš odstavit mimo veřejný komunikace. Pokud musí stát na ulici tak musí mí povinné ručení . Což by byla druhá varianta udělat si novou " výhodnější " pojistku od xx.xx a zajed na registr a k tomu datu to nechat vyřadit a pak hned zase zařadit do evidence většinou se dá s těma ženskejma na úřadě domluvit když to řekneš hned a do papírů dáš třeba čokoládu tak to udělají naráz vyřazení i zařazení. taky jsem to takhle dělal. Pojišťovně pošleš oskenovaný VTP s tím zápisem o vyřazení a oni jsou povinní tu pojistku k tomu datu zrušit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsem podobnou situaci řešil, jen jsem měl napsanou výpověď, ale zapomněl poslat. Kromě prodeje nelze jinak zrušit a to už jsem měl u druhé pojišťovny zaplacenou celou částku.

Nakonec přes známé to šlo zrušit, ale jinak po tobě bude chtít pojišťovna kopii VTP, kde už bude napsaná nová osoba. Oni to v poslední době hlídají 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No proč, protože výpovědní doba je 6 týdnu... A tu jsem propasl, o peníze mi v tuhle chvíli nejde... Ale prodloužila se mi smlouva o další rok... Tak to bych rád vyřešil... Protože změnit to taky nejde... Což by mi v poho stačilo... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už tu jiní psali, způsobů je několik.

  • sepsat s někým fiktivní smlouvu o prodeji auta
  • uložit značky do depozitu a po zrušení pojistky je zase vyndat, musíš mít ale platnou TK
  • nechat zrušit z důvodu neuhrazení, nejspíš doplatíš nějakou poměrnou část
  • zrušit na základě dohody s pojišťovnou (tohle ale asi neklapne, to by musel pojišťovák ten den vyhrát ve sportce, aby ti to podepsal :D )
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...