Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dobré restaurace, kde se najíst (tipy)


Recommended Posts

  • Péťa changed the title to Dobré restaurace, kde se najíst (tipy)
  • Péťa pinned this téma

Je to trochu z ruky, ale kdo jede přes Ostravici, za sebe bych mohl doporučit restauraci Gastum. Stavujeme se tam na jídlo již roky, často na cestě tam nebo zpět z dovolené, pokud jedeme východním směrem. Naposledy jsme tam byli teď v sobotu a opět to bylo super a za velmi dobré ceny. Odkaz zde https://www.google.com/search?client=opera&q=gastum+ostravice&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8 jeto hned to první a na straně je i mapka. Je to v přízemí budovy, kde je myslím jinak i domoc důchodců a dole v přízemí je restaurace.

 

BTW. taky jsem byl v červenci týden v Krkonoších, ale v restauraci jsme byli jen párkrát a utkvěla mi v hlavě Černá bouda a tam bych jídlo ze sebe teda nedoporučoval, leda by jste chtěli pizzu, která byla fajn, stála cca 200, ale polévka a iborůvkové knedlíky byly teda děsné. Myslím, že ta polívka snad byla ze sáčku - ta do hrnečku, co se zalévá horkou vodou za 65kč. A jinou tam neměli, takže to nebylo tím, že bychom chtěli ušetřit, ale prostě jsme narazili na takové místo, kde bychom si již podruhé nic nedali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HonzaCZ - Tvůj příspěvek přesně souzní s názorem MotoMota o tom, že se v těchto turistických oblastech jede stylem "ober ho co to jde, je malá pravděpodobnost,  že se vrátí "

K tomu říkám bohužel a je třeba mluvit jak o těch,  co za to stojí  tak i o těch,  co to přehání. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když pojedete po D1 z Prahy směr Brno, dopobručuju sjet do Velké Bíteše na náměstí do restaurace hotelu U Raušů. Byť je to poměrně velká restaurace, občas je tam kolem poledne docela plno - ale rychlost obměny hostů je tak rychlá, že jsem nikdy nečekal déle než řekněme 15 minut. Jídelní lístek rozsáhlý, ceny přijatelné, chuť a obsluha za 1*. Mínus bych dal za absenci zahrádky, ty tři stolečky na chodníku před hospodou to fakt nevytrhnou.
image.thumb.png.34a556cad1cc7980ae64a628d870e44e.png

image.thumb.png.2d7b899def86eb9b126a676cababb6b5.png

image.thumb.png.1c33cef6e36e4491ea5aa3259549068f.png

 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jedu po D1 tak před Brnem asi 60 km sjiždím na pumpu co je McD a za ním je odbočka k hospodě kam chodím na držkovou polévku, občas i nějaké zabíjačkové pochutiny. Taková dřevěnka.

A opačně od Brna na 111 km je pumpa OMW kde v samoobslužné restauraci si také dávám držkovou a také celkem ujde

 

Snímek obrazovky 2022-08-08 225035.jpg

Upraveno uživatelem MotoMoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsme u Brna, tak tam mám dvě oblíbené restaurace - jednak kousek od Výstaviště Železnou Růži https://www.zeleznaruze.cz/ (ceny sice trochu vyšší, ale zase sklepní prostředí je naprosto úžasné),

image.thumb.png.c01a8fc09d2e7ed0218b8d5f8856c6d3.png

druhá - což BYL Bílý beránek https://www.ubilehoberanka.cz/jidelni-listek bohužel zavřela nafurt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Restaurací znám hodně... ale nejradši mám v Praze 4 retro jídelnu na zelený lišce a nebo nahoře na bohdalci jídelnu u STK.., další skvělej bufáč byl(je) v Hustopečích na náměstí (a hned za rohem skvělá a velká cukrárna 🤤🤤🤤🤤🤤🤤🤤🤤🤤🤤)

Kdo jedete na Olomouc, tak prakticky hned u D1 E216 je motorest Bonaparte..., taky moc dobrá kuchyně...

Dobře (ne úplně zadarmo) se najíte v Č.Budějicích nedaleko Černý věže v Solnici a o kousek vedle a skoro zadarmo, ale naprosto skvěle v ulici U Výstaviště - restaurace Na Zahrádce - u obou skvělá 12⁰.... 🤩

Neváhala bych zajít ani v Letohradu do Nového Dvora (u muzea), ale trošku to tam kuli návalu trvá... :)

moje topka je ale v Táboře... u Zelenýho Stromu... 😊 nejen jejich polívky sou prostě mmmmmmm... 🤤

 

Snad se nic z toho nezhoršilo.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zašli jsme tam před dvěma roky cestou z rozhledny Štěpánka na pivo a to mě nějak zvlášť neoslovilo:

Každopádně dík za tip na jídlo, třeba až se tam zase ocitnu, tak vyzkouším - páč restaurace Hvězda pod rozhlednou je z mého pohledu v pohodě nahraditelná (jako že se po těch dvou letech fakt nepomatuju, že by nás něčím vyjímečným zaujala)

 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

Pivo Prďák, které tady přímo vaří, je 11° s alc 4,1% je nefiltrované. Spousta lidem dělá trochu průjmové potíže, ale po pár kouskách momentálně asi 65 si tělo zvykne a za mě je velmi dobré 😂

Pak tady mají ještě Plzeň...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám se se "svojí troškou do mlýna". Je to sice spíše dělnická hospoda, U Jelena v Nové Včelnici-trasa JH-PE , nevím jak víkendy ,ale v týdnu se kolem poledního děvčata hooodně nachodí. Na jídelním jsou - menu - většinou 3 jídla za 106kč dvě až tři za 116kč a poslední jedno až dvě za 146kč porce jsou docela velké-samo že i polévka , točí kozla, birel-grep, Kamenickou 12 (dál jsem nezkoumal, dávám si kamenickou 12° bo neřídím) (Restaurace Jelen B. Smetany 62, 378 42 Nová Včelnice) Nebo poté hospoda Pod Kostelem v Jarošově nad Nežárkou, též trasa JH-PE

Upraveno uživatelem dýzl
oprava chyb, doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 8. 2022 at 19:52, MotoMoto napsal:

Nenejdeš Krkonošké kyselo, Lokše, bramborové knedlíky, bramboráky plněné zelím.

Když chodíme v zimě na Sněžku, vždy si děláme zastávku na Růžohorkách v Děčínské boudě - naprosto luxusní krkonošské kyselo s bramboráky! :) Už si nepamatuju za kolik, ale tam jsem cenu nikdy neřešil.

A jako druhou musím doporučit Lyžařskou boudu na Liščí louce. Letos jsem si dal jako chuťovku škvarkovou pomazánku a musím říct že lepší jsem ještě neměl, navíc jí bylo fakt hodně. Výběr jídel takový klasický, ceny s přiměřenou horskou přirážkou - ale hlavně naprosto skvělá, milá a ochotná obsluha :) To že jsou obě boudy dog friendly je další velké plus :) 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Baštírna na Vlčtejně, a pak že to nejde levněji....... do restaurací na oběd už nechodím. Z principu nebudu dávat 200 za oběd.....

https://mapy.cz/zakladni?source=firm&id=13141718&x=13.4932482&y=49.6148690&z=16

 

317453356_583435053788180_3371651357498359318_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I v Praze se dá dobře najíst za slušné peníze, tohle je denní nabídka restaurace co mám vedle baráku

Úterý 6.12.2022
Ke každému hlavnímu chodu 0, 3l pomerančového džusu za 15 Kč

Brokolicový krém 35 Kč

1. Hovězí špikovaná kýta s hříbkovou omáčkou, houskový knedlík 139 Kč
2. Kuřecí nudličky po sečuánsku, dušená rýže 135 Kč
3. Vepřový řízek z krkovičky s česnekem, šťouchaný brambor s cibulkou a kyselá okurka 135 Kč
4. Plněné bramborové knedlíky uzeným masem se zelím a smaženou cibulkou 135 Kč
5. Boloňské špagety sypané sýrem 139 Kč

Zdroj: www.menicka.cz

Je ale fakt, že to chce hledat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulý týden jsem byl pracovně v Mikulově a jedl jsem tam v mé oblíbené  pizzerii - polední meníčka za slušnou cenu, večer sice dražší, ale pořád si myslím za rozumnou cenu

https://www.bowlingmikulov.cz/page12-dennimenu.html

https://www.bowlingmikulov.cz/jidelni-a-napojovy-listek

image.png.f877feb53b3d24411c9bf4c6aa42abf2.png

image.png.0eed1d93f801e639007ab744c5f2618c.png

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...