Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Půjčení 2008


davidse

Recommended Posts

No napíšu první dojmy s mojí půjčené 2008 mám najeto cca 40 km a co se týče jízdních vlastností a žehlení nerovností na silnici tak za 1, ale vnitřek vozu tak pro mě co mám 308 r.v.2010 katastrofa neustále hlášení blízkosti vozidla předemnou nebo vybočení z jízdního pruhu, no mé nervy, hrůza, ale největší problém mám s tím dotykovým panelem, fakt překáží ve výhledu a neustálé nechtěné dívání se na panel, no prostě hrůza, zdá se mi že je je volant přeposilovaný to jsou moje názory další dopíšu v pátek nebo o víkendu.

Doufám že jsem vás majtele 2008 neurazil ani jsem to neměl v plánu no starý cyp jako já si těžko zvyká na ty moderní vymoženosti je mi 43 let a 4 měsíce a svoji 308 1.6 vti 16 ventil prostě ty starší auta mají ještě něco více do sebe než ty novinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to rok 2019 a dneska jsem dal 60 km, zdá se mi že hůře brzdí i když měla Continental EcoContact 6 tak s 4 mm vzorkem nevím ale zasekávání volantu když přejedeš čáru se mi zdá přehnané no prostě čumím jak wermacht u Stalingradu  ( věčná sláva  rudé armádě) a strašně mě *neumím psát slušně* ukazování jak mám řadit no prostě katastrofa, digitální ukazování palivové nádrže je super no poslední věc i když se mi loupe lak a zatéká mi do vozu neměnil bych.

Ještě bych zmínil řazení neskutečně krátké dráhy a spátečka je jako 1 s posunutím kolečkem pod hlavou řadící páky a je to 6 kvalt benzín 32500 km najeto a je to oranžová metalíza.

 

Upraveno uživatelem davidse
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak celkový nájezd za 48 hodin byl 120 km a co mě štvalo když jsem před vrácením dočerpal 7 litrů benzínu tak že při zamčeném autě se zamkne i víko od nádrže, málem jsem se zbláznil, když jsem přijel na čerpačku a zamkl auto jak to vždy dělám u své 308 vva ejhle nejde otevřít víko nádrže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic ve zlém, ale trochu mi to připadá, jako "hledání much za každou cenu" :nevim Např. já jsem včera po více jak měsíci, kdy jsem řídil denně různá jiná novější auta, sednul do naší 308T7 a myslel jsem, že nefunguje posilovač a přední kola jsou bez vzduchu. Až tak jsou dnešní nová auta přeposilovaná. Spousta věcí je prostě vlastnost a udělané je to tak schválně. 2008 je malé líbivé "suv" určené primárně pro ženskou část populace na jízdy ve městě a okolí. Z toho pohledu je třeba na ní pohlížet :myslim

PS: "málem jsem se zbláznil, když jsem přijel ke stojanu natankovat a zjistil jsem, že tankovací hrdlo je z druhé strany, než jsem zvyklý. To auto je krám"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když půjdu step by step, tak přijedu k čerpačce, otevřu víčko nádrže a tankuju, pak auto zamknu (zamkne se i víko nádrže) a jdu zaplatit..., tak to dělá můj vůz značky hjundee 😂, a takhle to mají všechna auta bych řekl

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řidič s 14 lety praxe v řízení a jednou malou nehodou při couvání na parkovišti si těžko zvyká na ty nové vymoženosti v moderních autech, moje první zkušenosti s řízením vozu byl dědův Moskvič 1500, pak autoškola Felicie 1.4 na LPG, Fabie junior 1.2 na LPG, pak moje 206 1.1 benzín, pak 308 1.6 benzín, a nakonec 2008 benzín a asi to byla 1.2 a nakonec ještě jsem zapoměl na půjčenou 207 1.4 v naftě najeto cca 150 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše kolega přede mnou ,jsem stejnéj  ročník jako ty 79, v dubnu jsme koupili novou 3008 přešel jsem do ni z 406 která je stále doma jako druhé auto, a zvyknul jsem si bez potíží , ovládání všeho ,i copkit taky pohoda ,

Nesmis být taková konzerva nebo si poříd jednodušší auto napr . Lada ,Dacia

doba jde dopředu auta,mobily, počítače…připomínas mi Tchána tomu je 65 let a autem nejede nikam dal kde to nezná  protože s navigací kterou ovládá i syn od 8 let se nebude učit , protože nechce a nebude tomu věnovat čas, ale ba seznamu denně sedí 5 hodin a čte houna na novinkach😂😂😂

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se na 2008 suv líbí design, posez v sedačce, celkem dobře jede 130k 1.2t, netřepe se na volnoběh jako např. Nissan Juke (3.vál Renault),  čitelné řízení, připadám si v tom jak v T148, když vidím před sebou celou kapotu :) 

Z negativ bude asi životnost rozvodu u 1.2t, pro někoho budou vysoké prahy (myšleno výška prahu v interiéru).

No a pak ty obecná negativa, kterými trpí asi všechny dnešní auta- slícování dílů je takové divočejší (ale nic, čeho bych si všiml bez toho, abych se na to zaměřil), pak rozpylování při řízení při ovládání LCD obrazovky a nakonec mě vadí množství různých výstrah a asistentů, které měly už dávno skončit u ESP/ABS. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@davidse Mne z tvojich poznatkov z jázd s novou 2008 (SUV) vyplýva, že máš dva šoférske zlozvyky: (1) Jazdíš natesno za vozidlom pred tebou (hlásenie o blízkosti vozidla - dá sa ale v menu nastaviť vzdialenosť) a (2) nepoužívaš smerovku pri predchádzaní alebo odbočovaní (zapnutie smerovky vypína hlásenie o vybočení z jazdného pruhu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@davidse celkem chápu, i když je vlastně jiná generace (mám syna staršího než je on), osobně mám všechny ty elektronické asistenty a jiné chujoviny v autě vypnuté--ale velice mě zuří, že jsem je musel při koupi auta zaplatit, podle mě jsou všechny ty konfigurátory k hounu, když si stejnak nemůžu vybrat co chcu a co nechcu, samozřejmě mířím nejvíce na EU, která místo aby omezila různé displeje, které jen odvádějí pozornost řidiče, tak nařizuje vyloženě z ekonomických důvodů montovat do aut nejrůznější píšoviny :roker

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když sednu za volant chci aby vše bylo na mám rozhodnutí ( úvaze) jak jet, pokud vybočíš do jiného jízního pruhu  jenom o pár cm a už tě to upozorní na vyjetí z pruhu i když žádné auto před tebou a za tebou nejede tak je něco zle a pod jde o odstud od jiného auta vím co si mohu dovolit a co ne moje 12 stará 308 brzdí jak drak jak skočím na brzdu tak auto stojí to nešlo říct o 2008 žádné chyby na tomto autě nehledám jenom porovnávám auta které dělí 10 let

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...