Jump to content

Půjčení 2008


davidse
 Share

Recommended Posts

No napíšu první dojmy s mojí půjčené 2008 mám najeto cca 40 km a co se týče jízdních vlastností a žehlení nerovností na silnici tak za 1, ale vnitřek vozu tak pro mě co mám 308 r.v.2010 katastrofa neustále hlášení blízkosti vozidla předemnou nebo vybočení z jízdního pruhu, no mé nervy, hrůza, ale největší problém mám s tím dotykovým panelem, fakt překáží ve výhledu a neustálé nechtěné dívání se na panel, no prostě hrůza, zdá se mi že je je volant přeposilovaný to jsou moje názory další dopíšu v pátek nebo o víkendu.

Doufám že jsem vás majtele 2008 neurazil ani jsem to neměl v plánu no starý cyp jako já si těžko zvyká na ty moderní vymoženosti je mi 43 let a 4 měsíce a svoji 308 1.6 vti 16 ventil prostě ty starší auta mají ještě něco více do sebe než ty novinky.

Link to comment
Share on other sites

Je to rok 2019 a dneska jsem dal 60 km, zdá se mi že hůře brzdí i když měla Continental EcoContact 6 tak s 4 mm vzorkem nevím ale zasekávání volantu když přejedeš čáru se mi zdá přehnané no prostě čumím jak wermacht u Stalingradu  ( věčná sláva  rudé armádě) a strašně mě *neumím psát slušně* ukazování jak mám řadit no prostě katastrofa, digitální ukazování palivové nádrže je super no poslední věc i když se mi loupe lak a zatéká mi do vozu neměnil bych.

Ještě bych zmínil řazení neskutečně krátké dráhy a spátečka je jako 1 s posunutím kolečkem pod hlavou řadící páky a je to 6 kvalt benzín 32500 km najeto a je to oranžová metalíza.

 

Edited by davidse
Link to comment
Share on other sites

Tak celkový nájezd za 48 hodin byl 120 km a co mě štvalo když jsem před vrácením dočerpal 7 litrů benzínu tak že při zamčeném autě se zamkne i víko od nádrže, málem jsem se zbláznil, když jsem přijel na čerpačku a zamkl auto jak to vždy dělám u své 308 vva ejhle nejde otevřít víko nádrže.

Link to comment
Share on other sites

Nic ve zlém, ale trochu mi to připadá, jako "hledání much za každou cenu" :nevim Např. já jsem včera po více jak měsíci, kdy jsem řídil denně různá jiná novější auta, sednul do naší 308T7 a myslel jsem, že nefunguje posilovač a přední kola jsou bez vzduchu. Až tak jsou dnešní nová auta přeposilovaná. Spousta věcí je prostě vlastnost a udělané je to tak schválně. 2008 je malé líbivé "suv" určené primárně pro ženskou část populace na jízdy ve městě a okolí. Z toho pohledu je třeba na ní pohlížet :myslim

PS: "málem jsem se zbláznil, když jsem přijel ke stojanu natankovat a zjistil jsem, že tankovací hrdlo je z druhé strany, než jsem zvyklý. To auto je krám"

Link to comment
Share on other sites

Řidič s 14 lety praxe v řízení a jednou malou nehodou při couvání na parkovišti si těžko zvyká na ty nové vymoženosti v moderních autech, moje první zkušenosti s řízením vozu byl dědův Moskvič 1500, pak autoškola Felicie 1.4 na LPG, Fabie junior 1.2 na LPG, pak moje 206 1.1 benzín, pak 308 1.6 benzín, a nakonec 2008 benzín a asi to byla 1.2 a nakonec ještě jsem zapoměl na půjčenou 207 1.4 v naftě najeto cca 150 km

Link to comment
Share on other sites

Přesně jak píše kolega přede mnou ,jsem stejnéj  ročník jako ty 79, v dubnu jsme koupili novou 3008 přešel jsem do ni z 406 která je stále doma jako druhé auto, a zvyknul jsem si bez potíží , ovládání všeho ,i copkit taky pohoda ,

Nesmis být taková konzerva nebo si poříd jednodušší auto napr . Lada ,Dacia

doba jde dopředu auta,mobily, počítače…připomínas mi Tchána tomu je 65 let a autem nejede nikam dal kde to nezná  protože s navigací kterou ovládá i syn od 8 let se nebude učit , protože nechce a nebude tomu věnovat čas, ale ba seznamu denně sedí 5 hodin a čte houna na novinkach😂😂😂

Edited by Charlie 1
Link to comment
Share on other sites

Mě se na 2008 suv líbí design, posez v sedačce, celkem dobře jede 130k 1.2t, netřepe se na volnoběh jako např. Nissan Juke (3.vál Renault),  čitelné řízení, připadám si v tom jak v T148, když vidím před sebou celou kapotu :) 

Z negativ bude asi životnost rozvodu u 1.2t, pro někoho budou vysoké prahy (myšleno výška prahu v interiéru).

No a pak ty obecná negativa, kterými trpí asi všechny dnešní auta- slícování dílů je takové divočejší (ale nic, čeho bych si všiml bez toho, abych se na to zaměřil), pak rozpylování při řízení při ovládání LCD obrazovky a nakonec mě vadí množství různých výstrah a asistentů, které měly už dávno skončit u ESP/ABS. 

Link to comment
Share on other sites

@davidse Mne z tvojich poznatkov z jázd s novou 2008 (SUV) vyplýva, že máš dva šoférske zlozvyky: (1) Jazdíš natesno za vozidlom pred tebou (hlásenie o blízkosti vozidla - dá sa ale v menu nastaviť vzdialenosť) a (2) nepoužívaš smerovku pri predchádzaní alebo odbočovaní (zapnutie smerovky vypína hlásenie o vybočení z jazdného pruhu).

Link to comment
Share on other sites

@davidse celkem chápu, i když je vlastně jiná generace (mám syna staršího než je on), osobně mám všechny ty elektronické asistenty a jiné chujoviny v autě vypnuté--ale velice mě zuří, že jsem je musel při koupi auta zaplatit, podle mě jsou všechny ty konfigurátory k hounu, když si stejnak nemůžu vybrat co chcu a co nechcu, samozřejmě mířím nejvíce na EU, která místo aby omezila různé displeje, které jen odvádějí pozornost řidiče, tak nařizuje vyloženě z ekonomických důvodů montovat do aut nejrůznější píšoviny :roker

 

Link to comment
Share on other sites

Když sednu za volant chci aby vše bylo na mám rozhodnutí ( úvaze) jak jet, pokud vybočíš do jiného jízního pruhu  jenom o pár cm a už tě to upozorní na vyjetí z pruhu i když žádné auto před tebou a za tebou nejede tak je něco zle a pod jde o odstud od jiného auta vím co si mohu dovolit a co ne moje 12 stará 308 brzdí jak drak jak skočím na brzdu tak auto stojí to nešlo říct o 2008 žádné chyby na tomto autě nehledám jenom porovnávám auta které dělí 10 let

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...