Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Solární elektrárna FVE svépomocí


Guest minimaxa

Recommended Posts

Guest minimaxa

Udělal jsem z dronovýho videa fotku, no čekal jsem to lepší, maximálně 8-10 panelů, spíš jen 8, vedle oken se mi to dávat nechce, to jich dám raději pár na zadní SV stranu střechy. Však tam taky něco vyrobí.

Začínám studovat ten Victron EasySolar, a zjišťuji, že sice uvádí ostrovní provoz s připojením na síť pro vykrývání výkonu bez přetoků do sítě, ale dle zkušeností a informací tam k nějakým malým přetokům dochází. Takže to budu muset nejak vyřešit. 

 

20220802_174136.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

Já mám teorii, že budu TČ napájet mimo FVE, je 3.f., a i když neběží, je vypnuté, je ale stále pod napětím a podle elektroměru, který jen pro něj mám, má i vypnuté drobnou spotřebu v řádu jednotek kW za měsíc. Na jedné fázi je stále malý odběr. Změřím si, která fáze to je a to dotování střídače připojím právě na tu stejnou fázi. Myslím, že bych to takto vyřešil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

Hlásím posun. Objednal jsem panely, v úterý pro ně po obědě zajedeme do skladu ve Štěrboholech, takže držte palce, ať je dovezeme celý. 8ks o výkonu 450W

Objednal jsem střídač Victron https://www.victronenergy.cz/inverters-chargers/easysolar-ii-gx o výkonu 3000W který obsahuje regulátor, měnič, nabíječ, komunikaci po internetu atd. Napětí na baterie 48V. Dodací termín 12/2022 😭😭

Budu mít tři baterie Pylontech 2,4kW celkem tedy 7,2kW kdy první přijde zítra. Objednám je postupně, abych toho neměl moc najednou 😁 ( možná přidám ještě čtvrtou, uvidím, jak to bude vycházet se spotřebou )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

Je to úplně jednoduchý.

Teď si jdu namalovat rozvaděč R-FVE, to už bude vyšší dívčí 😂

Upraveno uživatelem minimaxa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Péťa napsal:

Někdo nějaký nápad, jak je na káře za autem převézt? Praha => Vrchlabí 😮

8 panelů nebude tak velký a těžký náklad. Asi bych dal na podlahu vleku dvě desky polistirenu třeba 50 mm sílu a mezi jednotlivý panely bych dal latě jako proklady a když to pořádně utáhneš kurtama tak se to nemůže hnout. Když jsem viděl jak to některý jedinci stěhujou tak tenhle způsob by měl být v poho. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl myšlenku, že si na přepravu půjčím tu konstrukci, co používají sklenáři a převezu je na stojáka. Docela se bojím, že na placato ty skla prasknou. Je to plocha jako kráva. Jinak těžké to není, jeden panel váží 25 kg.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...