Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nefungující otáčkoměr


Lordmajkl

Recommended Posts

To jsem ještě nezkoušel , to ještě zkusim ale nevím co bych na nich vyzjistim , takovéhle elektronice nerozumím ... maximálně přepájet kontakty ... nebo jestli by se to dalo nějak proměřit, vůbec netuším :( ...
A vies vobec o com sa tu bavime? lebo nikde tu neriesime elktroniku budikov ale mechanicke casti ktore sa lubia v tych motorcekoch ulomit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oprava pristrojovky neni tak drasticka, da se to opravit jak otackomer tak rychlomer, vychazi to na 750 - 800,- celkove. Jedna se o opravu moturku. Vzdy menil cely dil s hridelkou,

nedelam nejake lepeni, ci napravu hridelky, jistota je to vymenit,

pokud by se poskodilo ozubeni, tak to se nikde koupit neda !

[upravil dne 11.5.2013 14:30 od Romanky]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 let později...

Ahoj lidi, rád bych obnovil toto téma. Přestal mi fungovat otáčkoměr přesně popisovaným způsobem a díky stejné závadě s ulomenou hřídelkou. Jen teda si řikám, že jste tady všichni moc šikovný nebo já jsem nemehlo. Jako samotný rozebrání komentovat nebudu, to celkem šlo, až na pár ulomených capliků. Ale první problém nastal u odlepeného pásku, který napájí displej. Ten odpad jen při křivém pohledu na něj a zákonitě přestal lepit i fungovat. To jsem zatim neřešil a šlo se dál. Při vyndání všech ručiček už jsem tušil, že je nikdy nedám zpět, kde byly, ale to se dá nějak trefit. Pak jsem se dostal k inkriminovanému motorku, ze kterého po rozebrání vypadla dvě ozubená kolečka a pružinka spolu s ulomenou hřídelkou. Hřídelku jsem nahradil 1,5CYKY drátem s výše zmíněným vrtáním. Drží to parádně, problém je ale v tom, trefit opět stejnou osu ozubeného zeleného kolečka, aby spolupracovalo s tím bílým. To se mi teoreticky pak povedlo a další zádrhel byl nastrčit tam správně tu pružinku..Jako hodinář nejsem, takže to moc v ruce nemám tohle. Po asi hodině zápasu jsem to nějak seskládal a výsledek po připojení do auta je, že nejde displej (jen pár segmentů), budíky ukazujou nesmysly (ok to by se doladilo) a ten zapeklitej otáčkoměr nadále nefunguje (asi ta osa hřídelky nebyla úplně správně). Takže na závěr, přeju vašim přístrojovkám dlouhé žití, já razim pro novou do bazaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...