Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zadní světla při denním svícení


Arko

Recommended Posts

Zdravím všechny kolegy.

Vlastním krátce 2008 ALLURE PACK 1.2 PureTech 130 S&S EAT8  a mám dotaz ke svícení zadních světel během denního svícení. Všiml jsem si, že u jiné 2008 zadní světla nesvítí. Je to ve výbavě? Díky za reakci, Radek 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vítej zde. Ale myslím že jedno vlákno k jednomu dotazu stačí takže to Tvoje druhé nahlásím aby bylo smazáno.  Poprosím aby jsi si pečlivě přečetl pravidla a snažil se je dodržovat.  Je neděle o prázdninách spousty lidí je na dovolené nebo jen drží " rádiový klid " odpovědi na svoji otázku se dočkáš ale nemá smysl se ptát po 40 minutách znovuzaložením dalšího vlákna. Děkuji za pochopení. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 55 minutami, Arko napsal:

Zdravím všechny kolegy.

Vlastním krátce 2008 ALLURE PACK 1.2 PureTech 130 S&S EAT8  a mám dotaz ke svícení zadních světel během denního svícení. Všiml jsem si, že u jiné 2008 zadní světla nesvítí. Je to ve výbavě? Díky za reakci, Radek 

Mám 2008 ALLURE PACK 1.2 PureTech 130 S&S r.v. 2019 a zadní světla mi svítí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Novější modely mají nastavené "denní" i v zadu. Nová 508 (možná už i jiné modely) umí dokonce měnit i intenzitu světla podle okolního svitu tak, aby to "nepálilo" do očí, když je pod mrakem apod. Podmínkou je samozřejmě výbava v podobě světelného senzoru (automatických světel). Někde jsem četl, že se ten způsob svícení dá nastavit přes DIAG, ale osobně jsem to neviděl, tak bych nerad někoho tahal za fusekli :nevim

Viděl jsem ale pokusy některých, co si to nastavili na autech (např. stará 508), aby jim to svítilo i v zadu a svítí to v podstatě "jako parkovačky". Vzadu sice OK, ale vpředu bludičky :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Podle nových pravidel EU budou muset svítit i zadní svítilny s denním svícením. Máto nastaveno jak PSA  ,SEAT a jiní. Snad VW zatím nemá žádný model se zadním denním svícením. 

K otázce. Nejde vypnout zadní svícení. Svítí pořád.

Upraveno uživatelem lexxlutor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

zatím u všech aut mi to šlo nastavit přes diagnostiku (ve značkovém servisu). Vždy to chci aby denní jen předek. O svícení nejen vzadu se mi stará automatika. Zadní světla na denní svítit nemusí, ale hlavní důvod proč vypínám je životnost. U 5008 jsou led a postupně na autech je vidět, že navěky to není a ta světla levná nejsou. Teď u Zafiry mám žárovky, takže je to sice levný, ale zase při výměně se musí světlo demontovat a vždy je riziko ulomení nějakého cvakátka apod.

Nastavit mi to zatím šlo u každé značky co v rodině máme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...