Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

308SW T9 EAT6 nejde klima


pidi

Recommended Posts

Ahoj.

Na 308SW T9 2.0HDI EAT6 3/2015 mi prestala jit klima. Na diagnostice nevidim zadne DTC, ani “sporadicke”.

Pri stisknuti A/C na displayi je slyset zmenu “zvuku foukani” - patrne prestaveni klapek na jednotce klimatizace, ale neni slyset start kompresoru ani zmena ve volnobehu.

Pojistka kompresoru je OK - predpokladam sw problem, resp. nesplnene podminky pro start kompresoru. V zime jsem mazal hromadne DTCcka z celeho systemu, tak premyslim jestli jsem to nejak “nenakopl”. (Coz by nemelo byt mozne. UDS protokol znam a mazani DTCcek ze vsech adres byla moje lenost, kdyz jsem resil opakovane vyskakovani problemu s podtlakem adblue, ktery jsem nakonec vyresil 2mm dirkou v modrem vicku (a od te doby 10tkm a klid))

Posledni dobou tez sporadicky funguje stop-start, pred startem blika piltogram autobaterie - nicmene auto startuje “na tuknuti”, baterie je AGM puvodni (7 let). Dobijeni take OK (14.4V). Neni treba nekde projektovana zivotnost baterie jako na VW MQB platforme a musi se to zadat v menu treba?

Prosim o radu - urcite je to nejaka blbost. Nebo nemate nekdo seznam podminek nutnych pro start kompresoru?

Dekuju mockrat!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klimatizace uteče klidně za minutu ani o tom nevíš.. stačí dobře mířený kamínek do nárazníku ;) na T9 je častá závada vadný klimachladič, který praskne u spoje s potrubím.. řešili jsme jich letos několik.. :( druhá častá bolest je, že to uteče přes vadný ventilek... 

Snímač má, na diag by jsi měl vidět ve vypnutém stavu 5 baru, při funkční klimě cca 12-15.. ale nejjednoduší test je, vzít šroubovák a píchnout do ventilku, pokud tam bude minimální tlak, tak je prázdno... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...