Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Závada i po výměně potenciometru plynu.


Guest zdendys1x

Recommended Posts

Guest zdendys1x

Omlouvám se,že zakládám nové téma,ale hledal jsem a nenašel odpovědi.Potřeboval bych poradit.Peugeot 807, 2.2hdi 94kw,r.v.2003.Diagnostika PP2000. Stále řeším závadu P0221.Vyměnil jsem potenciometr plyn.pedálu a smazal závadu.Vše v pohodě,auto jelo supr.Po dalším nastartování se závada objevila opět a na display psalo závada výfuk.systému FAP.Ale diagnostika opět závada P0221.Auto je z Německa a jsem první majitel v ČR.Od potenciometru plynového pedálu je natažen obyčejný kabel-viz foto.Vede k řídící jednotce.Napadlo mne,jestli nemůže mít vliv také to,že kabel má o hodně větší průřez,než kabely originál (třeba jiný odpor nebo tak).Přemýšlím,jestli by nepomohlo natáhnout nově s odpovídajícím průřezem (mám kabel od starého čidla víčka nádrže).Ale bojím se odpojit tu svorkovnici (nebo jak se to jmenuje) na řídící jednotce,abych něco nepotento.Baterku samozřejmě odpojím.Chlapi co myslíte,pomůže to?Snad jsem to sepsal nějak srozumitelně.

20220613_211132.jpg

20220702_202905.jpg

20220702_202916.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Průřez drátu by na to neměl mít vliv.

Podle schématu by měly být dva vývody do ECU, takže si myslím, že by jednotka mohla požadovat ze dvou potenciometrů stejné údaje. Ale třeba je to jinak. Diagnostika by měla v měření parametrů ukázat, jaká je poloha plynového pedálu - už ses díval? Může taky docházet k výpadkům?

Nejdřív to projdi diagnostikou a pak proměř dráty multimetrem....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest zdendys1x

@Pe.TrTen kabel je náhrada za púvodní dráty od potenciometru do ŘJ.

 

@Agrafik V diagnostice nemůžu najít ty live data aby se mi ukázala poloha plyn.pedálu.Ukáže se mi jen v popisu závady.

Upraveno uživatelem zdendys1x
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...