Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

z coupé na 508


kupák

Recommended Posts

Tak ode dneška může coupé na zasloužený odpočinek.

Včera ji přivezli, dnes se pojistila a absolvovala prohlídku v Peugeot Kopecký Pardubice a zítra jede s rodinou do Itálie. :)

Tudíž vše je hektické, podrobnosti dodám později. :) Jen pro info: jedná se o 508 SW GT, puretech 165 kW, pochází z Belgie, do provozu tuším 9/2019, nyní najeto 27690 km.

Coupé půjde do důchodu. Teda nejdříve klempíř, pak lakýrník, pak já a pak garáž a víkendové vyjížďky. Za těch skoro 22 let a 385 000 km naprosto spolehlivě denní služby si to, myslím, zaslouží. :)

IMG_20220623_150151778_HDR.jpg

IMG_20220623_150159323.jpg

IMG_20220624_092717837_HDR.jpg

IMG_20220624_092743611_HDR.jpg

IMG_20220624_092709098_HDR.jpg

Upraveno uživatelem kupák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, fakt na tom autě něco je. Hned, jak ho ve čtvrtek složili z podvalu, vezl jsem ním malého Pepču na trénink. U haly parkuji různá auta různých značek, ale kdykoliv přijel někdo něčím novým, nevšiml jsem si, že by to někoho moc zajímalo. Na 508 se šli podívat skoro všichni, kdo okolo parkovali. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak s ohledem na výše popsanou komplikaci jsem s 508 zatím najel jen 550 km po důvěrně známých trasách a můžu vám sdělit, že downsizing je skutečně výborná věc. Mám o 0,3 l/100 km nižší průměrnou spotřebu, než s kupé. Místo 10,4 mám 10,1. :)) Tak doufám, že až se s tím naučím jezdit, trochu to klesne. :) To jen tak pro pobavení. Mám dotaz k majitelům 508. Jak vám funguje hlasové ovládání navigace? U mně nic moc i po aktualizaci softu i mapových podkladů. Dá se to případně někde nakonfigurovat? Asi čeká francouzštinu nebo vlámštinu nebo jakým jazykem na něj doteď mluvili.

Upraveno uživatelem kupák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlasové ovládání mi funguje normálně.Taky jsem to kdysi řešil a jeden bývalý člen se servisem přišeli na to,že musíš zadávat vždy adresu hlasem tak jak je zapsaná v mapy.cz od Seznam. Takže např nestačí říct Nádražní "číslo" Ostrava ale musíš říct Nádražní číslo/číslo Ostrava. Ve městě je to trošku problém, protože je hodně adres s lomítkem a musí se to tak i říct. Pokud ne, hodí to hlášku že je to momentálně nedostupné. Je to nešťastně zvolená hláška, mělo to spíš říct že adresa neexistuje.

Někdy stačí říct jen to číslo za lomítkem :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, dík za radu, tak to bude celkem kovbojka se s ní naučit mluvit. :)) Ještě jeden dotaz. Dá se někde v menu nastavit, aby se při zamčení dálkovým ovladačem zavřela okna, případně i šíbr? Mně to nejde, přitom to umí už kupé, když použiju "superzamykání", tak se okna zavřou a nemusím běhat k autu jak trotl.. :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...