Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

z coupé na 508


kupák

Recommended Posts

Jinak musím s ulehčením konstatovat, že auto fungovalo perfektně, nemám žádné výtky. :) Jen trochu zlobí doprovodné IT hračičky, viz moje příspěvky ve vláknu o aplikaci MYPEUGEOT. To prostě nějak nechce fungovat. Jak zjistím verzi software dotykové obrazovky a map v autě? Aktualizoval jsem to cca 24.6.2022. To šlo vše normálně. Tedy zadal jsem na stránkách Peu VIN, stáhl licenci a soft na USB, vložil do auta a po asi třech hodinách mi to hlásilo úspěšně provedenou aktualizaci. Nyní, když se přihlásím na stránky Peu, zadám VIN, napíše to "probíhá aktualizace software" a když chci stáhnout licenci, tak to píše něco o nekompatibilitě?  Tušíte někdo, kde je chyba? Jediná drobnost, kterou jsem zatím zjistil, je, že musím stejně jako někteří další z vás doladit okno na předních dveřích u spolujezdce. Je nakřivo a tahá za gumu na sloupku. Ale až dohledám návod, co jste se někdo dával, myslím, že nebude problém to doladit.

 

No, tak jsem zkusil si nechat zaslat odkazy na aktualizace z MYPEUGEOT, kde se to tvářilo, že něco je. Když jsem otevřel mail, kde měl být odkaz na mapy, tak tam je : "Stáhnout soubor s aktualizací : null"  A v mailu s odkazem na aktualizaci soft. obrazovky něco je, stahuju to, ale v MYPEUGEOT je to označeno jako Verze:44.02.16.52_NAC-r0 - 27.04.22   Nejsou ta poslední čísla náhodou datum vydání verze? To bych ji tam asi měl už po aktualizaci z konce června, ne?

Upraveno uživatelem kupák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak jsem včera přesně po dvou měsících protáhl coupé, aby nezlenivělo a měl jsem strach, jestli mi proti 508 nepřijde teď jako stará rozhrkaná kraksna. A nepřišlo. :)  Jízda s ním, kromě kolon ve městě, je zábavnější a docela jsem byl překvapen, že cca do rychlosti 100 až 110 km/h je tišší! Valivý hluk od pneumatik v podstatě není a o motoru nemluvě. Kdyby se po těl statisících km a letech služby neozývala převodovka, je v tom autě hrobové ticho. Takže je to super, můžu je oba střídat, aby si nezáviděli..  :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj, měl bych několik dotazů na zkušenější a znalostmi zdatnější majitele 508:

- může aktualizací softu zmizet z nabídky park assist? Nemal full park assist, jen ten blbější, takže bych to stejně nikdy nepoužil, ale zdá se mi, že tam byl a teď jsem to chtěl někomu ukázat a kde nic, tu nic?

- zjistím četnost regeneraci a zaplnění filtru jinak než diagnostikou?

- co znamená, když zeleně zabliká start stop, ale motor se nevypne, ? Někdy se normálně vypne. Baterka je ok. 

Upraveno uživatelem kupák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, aktualizací SW by nic zmizet nemělo. Když nemáš full park assist, jaký teda máš? Regeneraci zjistíš v podstatě jenom na dia. Nevím, zda se i u nové 508 rozsvítí kontrolka vyhřívání zadního okna a zrcátek. Nikdy jsem to nesledoval. Co se týká start/stopu to vypadá na to, že nejsou splněny podmínky pro jeho funkci ( třeba velké teplo nebo zima apod)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, měl bych mít "park assist", který nedokáže podržením tlačítka zaparkovat zcela sám, ale nějakým způsobem pomáhá natáčením volantu nebo co při parkování. Když jsem auto přivezl a hrabal se v menu, tak jsem to tam někde našel, byl tam takový ten výběr z těch obrázků, zda chci parkovat podélně nebo kolmo, jestli víš, co myslím. No a teď tam není nikde nic. :) Každopádně mi to nechybí, asi bych to stejně v životě nepoužil, ale chci se ujistit, když si budu stahovat aktualizaci, zda se nemůže stát něco podobného i s něčím jiným ... Ještě z jiného soudku: teď mi do aplikace MyPeugeot přišla zpráva, že mi zbývá posledních 22 dní do vypršení TomTom 3D připojený navigačníé systém. Co s tím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je dobře. Tak teď ho jen někde najít. :)) Jak mám připlatit tu navi? Mám jet ke koncesionáři, nebo to lze nějak na dálku on-line? 

 

Ještě mne napadlo u toho problikávání start stopu - nemůže to signalizovat snahu o vypalování DPF?

Upraveno uživatelem pavelu96
Necituj celý přímo předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

👍 Paráda, jdu je objednat. :) Myslím si, že jezdit v zimě na nízkorpofilových a širokých gumách je nesmysl. 405ka, co jsem měl, obouvala na zimu 175ky a jezdila s nimi na sněhu a ledu jak na suchým asfaltu. Myslím, že i ty 215, které jsou pro 17" předepsané, jsou docela dost, ale furt lepší, než 235. 

Každopádně dík za foto. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Tak jsem nakonec 17" Merion šedivý pořídil a osadil polariskama. Foto dodám později. Cekal jsem, co to udělá a jsem lehce, nebo spíš těžce šokován. To auto brutálně ztichlo, co se týká valivého hluku a při příjezdu k nám do vesnice po totálně roztřískané silnici, která je samá díra a záplata a dosud mi tam drkaly zuby i v režimu Comfort, jsem dnes v Normálu nevěděl, že jedu po rozbité silnici! Ještě samo uvidíme, co na sněhu, ale jinak mne ty polarisky zatím hrozně pozitivně překvapily. 

V Peu mi nebyli schopni nahrát aktuální mapy, tak to zkusím znovu sám doma, jednou už jsem to zvládl, proč by to nešlo podruhé. Ale chci se vás chlapi zeptat: MYPEUGEOT mi napsal, že mi 27.9.2022 skončila aktivace služby "TomTom 3D připojený navigační systém". Chtěl by si ho i doplatit, ale v Peu taky nevěděli, co a jak Nemáte někdo zkušenost? Na webu mi to nic neukazuje, auto je dovoz Belgie, takže mi to po zadání VIN většinou napíše, že se mám obrátit na autorizovaný servis. ..kde mi nic neřeknou.. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem právě zjistil, že USB ADATA UV350/64GB je pro 508mu i po několikerém naformátování nečitelné, přestože na všem jiném funguje... Takže zítra v práci najdu jiné USB a učiním pokus o aktualizaci číslo 2. S ohledem na to, jak to je rychlý proces, mně to neuvěřitelně těší...... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...