Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P2125, P1498 Dávkovač vzduchu


hakavcak

Recommended Posts

Zdravím diagnostika mi našla tychle chyby. P2125 Stav přerušovaná, odchylka u jedné ze dvou načtených hodnot a P1498 přerušovaná, nesprávná poloha příliš zavřená, servis Chyba šla vymazat auto jezdí normálně, ale už jsem je asi před 2 týdny vymazal a objevilo se to znovu. Zítra jedem na měnší výlet tak až se vrátíme to zkusím znovu zda se obeví. Nemůže to být filtr nebo jsem koukal na tu silnou protočenou a je nějaká špinavá jak od téru to ani něšlo pomalu umýt z rukou. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš jednoduchou klapku dávkovače

Potřebuješ tedy tyto díly:

klapka - 0345G7

potrubí - 1618QP

ventil - 9801887680

 

Doporučuji nechat vyměnit v autorizáku ;) dostaneš 25% slevu na díly a to ti pokryje práci, protože vyměnit ten ventil za motorem s potrubím je očistec ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano všechny 3 ;) nejčastěji odejde ten ventil, který pak mlátí do regulace klapky a na té se vytvoří vůle v regulaci a klapka reguluje o desítky procent jinak ;) 

Poslední krok je, že auto přestane reagovat na plyn...  ale kdy se to stane to ti nikdo neřekne 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi ano už to opakovalo. Když to teď nebudu řešit než se to objeví můžu nějak poškodit motor nebo já nevím. Přoste teď dávat 12tis + za něco o čem nemít diagbox ani nevím se mi nechce. Ale zase lepší nechat opravit než zničit motor.. A teď ta chyba U1318 s tím si mám dělat hlavu? Nebo počkat jestli to je baterkou až třeba v zimě nepůjde nastartovat? Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

před 2 týdny jsem to zkusil pořádně projet na režim Sport až do červených na Draždany a zpět co to dá kontrolka motoru svítila stejné chyby dávkovač vzduchu, které jsem vymazal. Dnes po 2 tydnech a cca 1200km motor bez chyb a jediná závada něco se zrcátkém u spolujezdce chyba přechodná. Je možné, že to potřebovalo protáhnout a nějak se to vzpamatovalo? Nebo můžu očekávat, že za čas na mě opět závady s dávkovačem vzduchu vyskočí? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok. V neděli jedu do Krkonoš tak zase nějaké km pokud se mi chyby s dávkovačem vzduchu znovu objeví do 5tis km nechám vyměnit pokud ne nebudu to už řešit pokud s tím nemůžu způsobit další škodu. Děkuji 

Upraveno uživatelem hakavcak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
V 25. 6. 2022 at 20:44, ChouLu napsal:

klapka s prací bude cca 10-11t, baterka u tohodle bude vycházet kolem 5 ;) 

Ano max nepojede

Ahoj prosím tě můžeš mi zjistit nějakou přesnější cenu kolik by to u Vás stalo? Už to není závada přehodná, ale trvalá. Zkoušel jsem to to rozhýbat, že jsem s tím hýbal jak je ta klapka. Sice to jezdí pořád stejně, ale už mě to s... tak to chci nechat opravit. Asi koupit použité a nechat vyměnit je blbost? Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...