Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

EAT8 - jde zařadit N při vypnutém motoru?


Fransóz

Recommended Posts

Startování navíc není nutné. Při příjezdu obvykle víš, že se ještě bude tlačit (servis, garáž). Tzn. před vypnutím motoru zařadit voličem N, pak vypnout motor. Další manipulace už netočí motorem (zapnout zapalování, pohnout voličem, šlápnout brzdu, stisknout tlačítko brzdy, pustit brzdu, vypnout zapalování).

Uvedení do provozního stavu: normálně nastartovat, vše se upraví samo.

Zdá se to šílené, ale na druhé straně, jízda s automatem a aut. ruční brzdou je fajn, fakticky se o nic nemusíš starat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S automatem jsem jezdil v práci a že by mě to natolik oslovilo, abych si pořídil něco tak servisně rizikového a nákladného, to fakt ne. Možná kdybych měl jiné finanční příjmy a kupoval co 3 roky nové auto, tak bych se nad tím zamyslel. Ale jelikož nové auto jsou z mého pohledu vyhozené prachy a sám kupuju ojetiny do 200 tKč s nájezdem odpovídajícím ceně, tak se dostávám do skupiny pro automat rizikových uživatelů. Když vidím vlákna o tom, co stojí taková repase automatu (mnohdy až 100 tKč), tak děkuju, ale financovat opravu v hodnotě poloviny auta fakt nechci. U běžného manuálu jsem ještě neslyšel o rozbité převodovce (netvrdím, že se nemůže rozbít), ale pokud by byla potřeba výměna, tak jich jsou na vrakovištích tuny za pár babek - právě proto, že po nich není moc poptávka. Jediný nákladnější zásah, co mě ve vztahu k převodovce napadá, je spojka. Tu ale udělám jednou za 200 - 300 tkm za 20 tKč a mám zase na X let klid.

Tož to jsou důvody proč si automat nekoupím - máš-li to jinak, Tvoje volba a já Ti ze srdce upřímně přeju, ať se Ti případné drahé opravy vyhnou obloukem.

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 6. 2022 at 22:30, P607Olda napsal:

Záhada mě zajímala už dva roky, co mám auto. Zkoušel jsem to teď, takže doplním:

- počínaje bodem 2. musíš následující operace stihnout v čase kratším, než 5 sekund

- bod 3. řadící pákou pohnout zepředu dozadu (tzn. jako bys řadil A)

Jojo, hlavně rychle. Mám to napsané na papírku, když jedu do pneuservisu.

 Někdy se podaří napoprvé, někdy napotřetí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...