Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Retro koutek, aneb vzpomínky nás dědků :D


ozzy56

Recommended Posts

před 4 hodinami, Medvěd napsal:

Taky

Ale jako učeň Dopravního podniku jenom v prváku, od druháku už jsem měl zaměstnaneckou grátis a ta platila na MHD ve všech městech ČSSR, kde MHD provozoval Dopravní podnik. Někde jezdilo MHD ČSAD a tam jsme museli platit.

To já měl jako učeň a po té i zaměstnanec Elektrizace Železnic Praha, vlaky a lanovky po celé ČSSR zdarma včetně rodinných příslušníků (rodiče a sourozenci). :super:papa

Upraveno uživatelem Pepito
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kina si jako přespolní pamatuju jen v  centru - Blaník, Hvězda, Alfa, Světozor, Jalta, Pasáž, Metro, 64 U hradeb, Sevastopol, Kotva, a ve Vysočanech Pilotů. Na Václaváku byly ještě asi jedno nebo dvě na který si nemůžu vzpomenout....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Sawoy napsal:

Kina si jako přespolní pamatuju jen v  centru - Blaník, Hvězda, Alfa, Světozor, Jalta, Pasáž, Metro, 64 U hradeb, Sevastopol, Kotva, a ve Vysočanech Pilotů. Na Václaváku byly ještě asi jedno nebo dvě na který si nemůžu vzpomenout....

Asi Ti na tom Vencaplacu chybí kino Letka.

Co se Hvězdy týče, tak to bývalo úžasné kino pro "záškoláky" a důchodce. Od 10 hodin do 17,30 šel celý den jeden film - zaplatils 10 Kčs a mohl jsi jít okamžitě dovnitř. Nezájem, žes přišel uprostřed filmu - prostě sis někam sedl a seděl klidně i několik hodin, až už jsi ten film znal celý nazpaměť nebo až Tě to prostě přestalo bavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Pepito napsal:

To já měl jako učeň a po té i zaměstnanec Elektrizace Železnic Praha, vlaky a lanovky po celé ČSSR zdarma včetně rodinných příslušníků (rodiče a sourozenci). :super:papa

Tak u Dopravních podniků měli jízdenky zdarma rodinní příslušníci ve smyslu já, manželka, děti - na rodiče se to nevztahovalo. A po pádu socíku se údajně kvůli Pražákům ta meziměstská výhoda zrušila (údajně měli Pražáci strach, že by jim vidláci zadarmo ošoupali sedačky 😀)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 6. 2022 at 18:39, Medvěd napsal:

Tak u Dopravních podniků měli jízdenky zdarma rodinní příslušníci ve smyslu já, manželka, děti - na rodiče se to nevztahovalo. A po pádu socíku se údajně kvůli Pražákům ta meziměstská výhoda zrušila (údajně měli Pražáci strach, že by jim vidláci zadarmo ošoupali sedačky 😀)

Nevím jak je to teď protože nemám nikoho pro koho bych zaměstnaneckou jízdenku potřeboval takže se o to nezajímám ale vím že když jsem nastoupil (2005) tak byla pro mě za 50 Kč pro manželku za 100kč a za 50 pro dítko tuším že se to dalo navlíknout i na dítko na které ten který šofér platil alimenty. Pak byli důchodcovské asi za 100 Kč pro bývalého zaměstnance a 100Kč pro jeho manželku případně vdovu po něm.  Ale za 17 roků co pro DPP jezdím jsem si nevyřídil ani tu pro sebe protože po městě se pohybuju většinou autem nebo v rámci cesty ze střídání a to mám na sobě hadrovou jízdenku. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já ji kupoval novou v 1986, takže vím..., bylo to auto co se dalo opravit šroubovákem a kombinačkama, ale stejnak jsem radši řidíl otcovu fiatku 128, a v té době byla 120 technicky katastrofa, ať si to přiznáme nebo nee , nakonec to bylo vidět po převratě, jak se toho všichni zbavovali ..., na ta dražší auta normální člověk za komančů neměl (ze seznamu od @Péťa), dvoutakt jsem nechtěl, za Ladu chtěli 10 tisíc bokem, tak zbyla jen ta škodula 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě k té škodovce--každý týden vycházelo ve Světě motorů nějaké zlepšení auta od čtenářů 😯, takže většina měla co dělat přes víkend..., nechci hanit konstruktéry, asi dělali co mohli,  jako každý v té zku.vené době, ale byl to prostě šunt--hnilo to, nejelo to, hlučné to bylo, drahé to bylo, ale rohlík stál 50 roků třicetník..., to jooo😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koncem 90´ let se po ostrave prohaneli tři  upravené 120 ve výrazných barvách , růžová , zelená a třetí si už nepamatuju , na bocích měli černý nápis GT , motory z favoritu nebo feldy, černé skla, central zamykání , ele okna , velké kola, vkusně ospojlerováno a olampováno + hlasité laufy :D , ty auta už tenkrát prošli renovací a to měli teprve deset let za sebou :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 81 jsem kupoval 120 GLS což byl asi top model. Mělo to první plast nárazník. A protože jsem ho ťuknul a prasknul, tak jsem rok ztrávil hledáním nového. Koupit se to nedalo a kovový tam nepasoval. Takže laminovací sada a ruční oprava. Bohužel vydržela ta oprava tak 3-4 měsíce a pak to zase prasklo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...