Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

blow-off ventil


digger306

Recommended Posts

Zdravim, nevite nekdo neco blizsiho o tzv. blow off, nebo taky pop off ventilu??Je to ventil, kterej vypousti prebytecnej tlak z turba, kdyz pustis plyn, aby se nahodou neposkodilo.Standartne je tam taky, ale prodavaji se takovy, ktery delaji pri vypusteni presne ten zvuk, jako to bylo ve fast&furious

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten ventil tam neni kvuli poskozeni turba, ale kvuli tomu, aby napr. pri prerazovani neklesali otacky turbiny vlivem podtlaku...u seriovych ventilu jde odpousteny vzduch zpet do sani a rally auta a tuningove ventily maji odpousteni primo ven, takze jde slyset krasne sycivy zvuk...vyjde to na cca sest tisic...treba www.gxtuning.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 2 týdny později...

Mám blow-off ventil Turbosmart supersonic - http://www.turbosmart.com.au/bov_multi.htm

Scháněl jsem ho v GXtuning a Turbosmarty přestaly dělat, mají tam posledních pár kousků - ten co jsem chtěl bohužel ne :-(( Tak jsem si ho sehnal jinou cestou.

A zkušenosti - hlavně to má při řazení, když ventil odfukuje, super zvuk a to zatím tlačím do motoru 0,7 baru. Další věc je, že to dost dobře vypadá.

Dost lidí mě od toho ventilu odrazovalo, prej to bude mít vliv na chod motoru při řazení - pokud ventil odfukuje ven a ne zpátky do sání, tak váha vzduchu má změřené špatné hodnoty a počítač špatně dávkuje palivo, ale tento názor se v praxi neprokázal - přinejhorším se do motoru při zavřené klapce dostane víc paliva a to bude mít za následek hoření směsi až ve výfuku, to znamená rány a plameny z výfuku a to je asi u tuningového auta super - mě to buhužel, nebo bohu dík nedělá :-))

Většina aut interní ventil už má v základu - potom se musí seriový ventil úplně vyřadit - pozor nestačí pouze odpojit hadičku od podtlaku ze sání!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oktavka WRC ma blowoff ventily 2, jeden prepousti zpet do sani a druhy je pripojen na vzdusnik s kompresorem /el. pohaneny/, ktery pusti tlak za turbo do sani pri prerazeni /aby nedochazelo k razum vzduchu v sacim potrubi/.... jen tak pro inspiraci, kdyz uz nekdo musi davat 2 turba na VR6kovej motor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...