Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ferryho 206 1,4HDi X-design - montáž webasta - jak jinak, než v největších mrazech :)


Ferry

Recommended Posts

Dneškem jsem uzavřel postupku v šestkové řadě od peugeotu a koupil jsem poslední chybějící model 206 :D

(Je) Byla to total holobyt, i když s honosným emblémem X-design, plechařina je pokřtěná komplet ze všech stran, zadní náprava total po smrti, ale zase to stálo jen o malinko víc, než tři plné nádrže benzínu do 806tky a motoricky to nejede špatně :D. Až to trochu uvnitř vykydám a dám do pucu, dám i nějaký fotky. Zatím jen jedna exterierová

Resizer_16552165467641.jpeg

co se zatím udělalo (červenec-říjen 2022):

výměna rozvodů s vodní pumpou + řemenem příslušenství a jeho napínací kladkou
proplach motoru TEC2000 a výměna oleje
proplach chladícího okruhu a nová kapalina G33
výměna všech filtrů
výměna žhavicích svíček (2 byly KO a hazely Antipollution fault)
výměna zadní nápravy + odrezení a nástřik podvozku a podběhů
výměna kompletních brzd (zadní hadičky, bubny, prasátka, pakny, kotouče, destičky, brzd. kapalina)
výměna tlumičů
repase páček COM
výměna špinavého a propáleného koberce a vyčištění celého interiéru

dodělaná výbava: 

 - tempomat
 - manuální klimatizace
 - centrální zamykání s dálkovým ovladačem a tlačítkem zamykání na palubní desce
 - elektrická okna
 - dešťový a světelný senzor, aktivace denního svícení
 - palubní PC + originální rádio s páčkou pod volantem + zadní a výškové repro 
- boční a hlavové airbagy, kontrolka nezapnutého pásu řidiče
 - osvětlení kastlíku spolujezdce
 - 4-ramenný kožený volant ze 406
 - origo alu kola Ouragan
 - originální loketní opěrka
 - zástěrky všech kol a zadní celopodběhy
 - čidlo teploty oleje a budíky s ukazatelem teploty oleje se stříbrnými kroužky SPORT
 - vyhřívání předních sedaček
 - rádio RD45 s bluetooth handsfree a USB portem + displej C

v přípravě:

 - originální alarm
 - nézávislé přídavné topení Webasto + Telestart
 - originální audio JBL 8+1 repro
 - elektrická zpětná zrcátka
 - sekvenční stahování okna řidiče
 - systém stabilizace ESP
 

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak samozrejme mi to nedalo a uz jsou tu prvni dodelavky vybavy. Vcera jsem narychlo vykuchal ze stare kabelaze z nejake 406tky svazek displeje palubniho PC, displej jsem vzal taky ze 406, COM packy uz kupodivu osazene tlacitko prepinani mely (myslim, ze uz je asi nekdo menil kvuli padajici pacce blinkru), takze jen zkusmo rychle napichnuti 5 dratu do ISO konektoru u radia a mam overeno, ze PPC funguje 😛

photo_2022-06-17_12-17-22.jpg

photo_2022-06-17_12-17-34.jpg

photo_2022-06-17_12-17-37.jpg

photo_2022-06-17_12-17-41.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Ferry changed the title to Ferryho otloukánek 206 1,4HDi X-design - daily trash car - první dodělávka výbavy - palubní PC

@BubakGS Stopy vaznejsi bouracky jsem doposud neodhalil, spis to byly vzdy jen ty povrchove plechy. Oba predni blatniky v barve uz jsem sehnal z jine 206 v hodne slusnem stavu a zbytek se nejak pocochni, korekcni tuzka, lesticka a gumova palicka to jisti :)Kastle je ve srovnani s jinymy 206 ve slusnym stavu, na podvozku se mista najdou, ale to by se melo dat jeste podchytit a zbrzdit. Na spotrebu jsem zvedav. Ale z vice stran uz jsem slysel, ze se s tim za 3,7 jezdit da. Motor se zda byt zdravej, ale to ten 1,6HDi v manzelcine focusu vypadal do posledni sekundy, nez se zadrel na klice, taky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak projekt pokracuje, aktualne demontuju komplet elektrickej svazek interieru, palubky a vsech dveri z darcovske 206, muj modrasek dostane elektricka okna, centralni zamykani (novej dalkovej ovladac uz mam objednanej z Ciny a druhou planzetu uz jsem si vybrousil doma Dremelkou :)), pribudou i bocni a hlavove airbagy, a dojde i na dodelavku klimatizace 🤩  Pozdeji s vymenou tuknuteho predniho okna i destovy senzor a stmivaci zrcatko. Mam uz taky nakoupenou rozvodovou sadu, predni brzdy, komplet tlumice a bizuterii k nim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je tak, kdyz clovek zjisti, ze ten propalenej koberec plnej popela z cigaret je vlastne lepsi vymenit, nez se s nim cistit, a protoze je tu darcovske auto se vsema tema peknyma vecma, co by se stejne skladovaly a zabiraly misto, nez by se prodaly, tak kdyz se bude vyndavat koberec, tak uz se da vymenit i ten hlavni svazek a kdyz bude palubka venku, tak uz neni problem vymenit klimatizer za verzi s vyparnikem klimatizace a vlastne i ty bocni tapecy jsou zahuleny a spinavy, tak je sundame a vida, on je tam hlavovej airbag, tak ho prendame, no ale to se vlastne dava i jina jednotka a ta ma ty bocni airbagy ... :D Jo s ku*vama je taky zabava, ale tady s tim se pak clovek nemusi stydet pochlubit se doma :D

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Vena garážmistr já jsem si taky myslel, že to nebude jen tak :)

Už když @Ferry psal, že udělá nejnutnější, tak jsem si vzpomněl na opravu Forda a říkal jsem si, že určitě bude skoro kompletní generálka :D já bych ještě dal nárazník s mlhovkama a nějaké elektrony. Mmch světla jsou na H4 nebo H7/H7?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V serviceboxu to pise svetla s delenou parabolou, takze to bude asi h7/h7, popravde jsem to ani nezkoumal :) h4 mely myslim jen modely pred faceliftem s vroubkovanym krycim sklem, tohle uz ma ciry plexi. Mlhovky by asi byly designove pekny, ale prijde mi, ze jsou zbytecny, tech dni za rok, kdy maj smysl je fakt jen par.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak dnes provizorne namontovan predelany displej ze 406 a nakodovano radio od @jirka307 A hned na displeji vidim vsechno, i to co bych ani videt nemusel :) Uvidime, cim to bude, zda fakt rele nebo zhavka - chyba P1351. Vedel by treba @ChouLu
Jeste jsem pak dneska sundal vsechny plastove podbehy a na najezdech umyl komplet podvozek, pekne wapkou, aktivni penou a i nektera mista vydrbal rucne kartacem. Dalsi foto podvozku dodam po demontazi napravy a prednich tlumicu.

Resizer_16578275883721.jpeg

Resizer_16578275956343.jpeg

Resizer_16578279759471.jpeg

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ChouLu noo, tak to neni potesujici, kdyz si vzpomenu na vyndavani zalomene zhavicky na focusu :) Tady to uz bude urcite nejakou dobu (diag pise u chyby km probeh asi 5800km), to uz asi bude pripadna nefunkcni zhavka zapecena :( No ja prece jen zkusim nejdrive to rele, az ho v motoru najdu a pak se uvidi :D Do emisi 10/23 jeste nejakej cas zbyva

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnešek patřil tepování sedaček a tapeců. Šlo to krásně a béžová je jak nová, překvapivě i na těch tapecírech dveří kolem klik, kde byly dost špinavý. Zítra nahození bočních airbagů do předních sedaček a další kousek do skládačky připraven.

Resizer_16579961076361.jpeg

Resizer_16579961212593.jpeg

IMG_20220716_202551_904~2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Ferry changed the title to Ferryho otloukánek 206 1,4HDi X-design - daily trash car - čištění interiéru
  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...