Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

engine antipollution system defective


martin1

Recommended Posts

Zdravím , jen chci připsat že s touto hláškou mám problém taky u bezína 2,2 a zatím nevím co s tím.

Píšu o tom v jiném příspěvku který jsem nezaložil já a myslím že moc lidí to nečeto kvůli nevhodnému nadpisu .

Při prudké akceleraci motor škubno a zcela ztratí výkon , volnoběh drží , pro další jízdu musím vypnout motor a znovu ho nastartovat přito stále svítí konrolka diagnostiky .Na diag do Peugeota jsem obědnaný , ale ted nemají čas už týden čekám jak magor .

jsem ze severní moravy má někdo v okolí diag a připojil by mě ?

děkuji Daja

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u mě problém odhalen .

Vadná škrtící klapka , respektive před sartem má provést klapka kontrolu krajních poloh a protože je převod mezi klapkou a snímaček rozbitý proto se klapka nepohne a je to ted jede auto jen na volnoběh , dnes odpoledne namontuji novou klapku a uvidíme držte palce , diagnostika to potvrdila , nová klapka cca 8000,- bratru skoro zadara

čus Daja

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny...jsem tu nový a hned mám otázku...pročítal jsem celý toto vlákno a abych pravdu řekl, tak z toho nejsem nijak moudrej...zvrhlo se to úplně mimo popsané téma a ještě pořád nikdo v podstatě nevysvětlil co znamená pokud se objevý hláška Engine anti-pollution system faulty a rozsvítí se oranžová značka motoru...Je jasné, že je rozdíl mezi FAULTY a DEFECTIVE :myslim již se mi to stalo podruhé, poprvé to samo po čase zmizelo....děkuju za odpovědi..

[upravil dne 19/12/09 Budhas]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 3 měsíce později...
Guest Robi607

Pravdepodobne aj u mňa bude prázdna nádobka na aditivum, motor nejaví žiadne známky zlého chodu, občas na voľnobeh zíde na nižšie otáčky, ale nie dramaticky, pôjdem zajtra na diagnostiku, všetko som prekontroloval, mám ešte podozrenie na EGR ventil, ten sa mi voľajako nezdá...musím ho ešte preskúšať...90 km som už prešiel, práve som ho prevetral po diaľnici, ale hláška nemizne, tebe zmizla počas jazdy???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Tak ja prodloužu tema \"engine antipollution system defective\".

Dnes mi došla nafta a po doliti cca 10 litru mi vyskočila tato hlaška,auto startuje a jede bez problemu,proste chova se jako pred tim - v pohode, jen ta hlaška a sviti kontrolka motoru.

Prosim o radu jestli mužu sam neco udelat (odpojit a zapojit baterku a nebo tak neco) a nebo mam jet na diagnostiku? Diagnostika mi ukaže v čem je chyba a nebo ne? Diky za odpovedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...
Tak ja prodloužu tema \"engine antipollution system defective\".

Dnes mi došla nafta a po doliti cca 10 litru mi vyskočila tato hlaška,auto startuje a jede bez problemu,proste chova se jako pred tim - v pohode, jen ta hlaška a sviti kontrolka motoru.

Prosim o radu jestli mužu sam neco udelat (odpojit a zapojit baterku a nebo tak neco) a nebo mam jet na diagnostiku? Diagnostika mi ukaže v čem je chyba a nebo ne? Diky za odpovedi.

Co ti vypise display???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

caute mam taky problem s 607 2.2 HDI r.v.2000.Pred 2 rokmi som dal v Brne odstranit FAP.Trebalo ho menit a doliat aditivum tak som ho dal odstranit.Asi po mesiaci mi bracho nalial 30L nafty z bandasky cez kovovy leivik vyhodilo .Dal to opravit v servise.Nepametam si co to bolo ani kolko to stale ale myslim cca 30-50 eur.Pred vcerom som nalial 60l do plna az vytekala (Pozabudol som) cez kovovy lievik Nafta zarucene dobra..Vybral som sa z PO do Nitry.Po 60 km mi vyhodilo cervenu kontrolku s vykricnikom.Odvtedy stale zlta motora cervena len sem tam a chybu engine anti pollution system defective.Po dalsich 30 km mi pri zosliapnuti plynu mi zacalo vypinat motor.Potom kazdych 10-15 km s miernym plynom vypol,Pred vypnutim mierne trhal.popripade nerovnomerny volnobeh.Az po cca 10 s normalne nastartoval.Do 2000 otacok ako tak isiel na nad ...Natankoval som do plna na benzinke.Stale to iste.V Nitre som dal vysat nadrz,natankoval do polovice,potom po ceste do PO som tankoval 3 x po 10L. Parkrat som resetoval odpajal baterku aj po natankovani ...Stale to iste. engine anti pollution system defective a motor vypina.Pri prudsom zoslapnuti vypne ihned,pri miernom plyne tak max 15km pri jazde do 2000 otacok

diagnostika vypisuje nieco s tlakom paliva .pozeral som naftovy filter bol cisty.Dal som mu nakladacku isel aj do 3500 otacok ale mierne trhal.Momentalne mam CCA 15 l v nadrzi .P ri vedsom kopci mi zdochina aj na volnobehu Potomn dlhsie startuje.2krat pockam kym vypne cerpadlo v nadrzi potom nastartuje no az tak po 4.6 sekundach.Nemohlo sa zavzdusnit alebo nejako zapchat palivovy system odvetravanie nadrze?

Tankujem vecsinou na OMF sem tam mi kamos donesie robi na pumpe OMF tak to lejem do transpotrera T4 2.5 tdi.Trafica 2.5 dci,Citroena Jumpra 2.2 HDi sem tam ocovy do passata 96kwPD tdi-OK cca uz 4 roky preto mi to neide do hlavy. Do 607 som nalial za 3 roky v piatok 2krat a zas ta ista chyba ako pred rokom,Len skoda ze si mechanik nepameta co to bolo.S naftou by to mohlo mat nieco spolocne auto sa sprava ako Skoda 12O jej dochadza benzin .Ked mi vypina motor vypise engine antipollution system defective Zajtra idem vybrat von palivove cerpadlo ci nie je na sitku bordel Ja som vlastne dal vysat nadrz do sucha a natankoval som od vtedy cca 80 l nafty spravil 600 km a stale to iste...Vdaka za radu napisem co som zistil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No musel som to precitat 4 krat aby som pochopil o co ide.

Mas zaujimave pisanie. Aj by som napisal ake, ale.....

K veci. Najlepsie by bolo to dat na diagnostiku a tam sa uvidi viacej. Je neskutocne mnozstvo toho co to moze sposobovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No musel som to precitat 4 krat aby som pochopil o co ide.

Mas zaujimave pisanie. Aj by som napisal ake, ale.....

K veci. Najlepsie by bolo to dat na diagnostiku a tam sa uvidi viacej. Je neskutocne mnozstvo toho co to moze sposobovat.

To uz je napsano v dalsim vlakne......:D:D

Posilal jsem stefomovi cislo na kluka s diag ale podle vseho mu jeste nevolal nebo se ted snazi vycist chyby sam pres plech kapoty :D:D:D

Stefom: Ber to s egraci samozrejme.Volal jsi na ten diag??

Doplnuju :

[upravil dne 14/4/11 20:44 straki007]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diagnostiku mi netreba mam lexiu, vypisuje mi tlak paliva nedosiahnuty...ja len neviem preco sa tak auto sprava ked mu nalejem nafty .Jumper mam tiez 2.2 hd,.trafic 2.5 dci a nemaju problem.... Problem je taky ,ze ked pridem na benzinku natankujem -OK.Na tej istej benzinke hned na to natankujem do plastovej bandasky, nalejem to do auta cez lievik( Kovovy) zo sitkom -neide.FAP mam odstraneny ...

[upravil dne 15/4/11 11:37 stefom]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

a z toho kanystru to leješ až do plný, že je nafta úplně v hrdle palivové nádrže nebo jen doliješ nějaké množství a nádrž ještě není plná? Mě se stalo to, že když jsem tankoval úplně do plna, tak mi to teklo až někde přes tu nádržku s aditivama?? Zajímalo by mě, jestli to nemůže mít nějaký vliv, když nafta přeteče až do aditiv? Ale když to máš vykuchaný, tak by to mělo být asi jedno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...
Tak ja prodloužu tema \"engine antipollution system defective\".

Dnes mi došla nafta a po doliti cca 10 litru mi vyskočila tato hlaška,auto startuje a jede bez problemu,proste chova se jako pred tim - v pohode, jen ta hlaška a sviti kontrolka motoru.

Prosim o radu jestli mužu sam neco udelat (odpojit a zapojit baterku a nebo tak neco) a nebo mam jet na diagnostiku? Diagnostika mi ukaže v čem je chyba a nebo ne? Diky za odpovedi.

Po (asi) 3-4 nastartovani to samo zmizelo,servisak řikal že to dela vždy když při jizde dojde nafta a pak to samo srovna a zmizi bez nasledku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Mam problem s hlaskou o ktorej je tato tema, len rozmyslam, ci je to defective alebo faultly, zacalo to robit v piatok vecer a mam podozrenie, ze doslo asi aditivum. Napis je sprevadzany oranzovou kontrolkou motora. Ked mi pred asi pol rokom menil mechanik nieco na aute, tak vravel, ze je tam uz malo aditiva a dolial tam len jednu malu flasku aditiva (1L alebo 1,5L). Bolo to v Bratislave, takze 230km od mojho bydliska.

Preto by som sa rad spytal, kde sa da toto aditivum zohnat, ci jedine v Peugeote? Ak si dobre spominam, raz som sa na to pytal v Peugeote a cena za tu malu nadobu bola okolo 1200 korun, velka 5L nadoba stala nejak okolo 5000 korun. Nevie niekto ake su orientacne ceny teraz?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...