Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pomoc s výběrem e-skútrů


VojtouNerCZ

Recommended Posts

Čau. Všichni víme, jak jsou na tom s cenou pohonné hmoty, a jelikož jezdím do práce jen 13km, přestává se mi vyplácet živit na tyto couračky 307 :) Začal jsem koukat po nějakém obyčejném skútrů. Ideál by byl asi elektrický, ale i spalovák bych překousl. Jezdit to bude denně max 30km a rád bych do toho nevrazil víc jak 35k. Máte někdo nějaké tipy, zkušenosti nebo doporučení co koupit? Za ty prachy očekávám jen to minimum, že mě to doveze do práce a zpátky, ani víc, ani míň. 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řešil jsem před časem stejný problém, taky nejradši něco na elektriku, ale dnes bych už elektro nechtěl, protože se prostě bojím nabíjení (vyhoření baráku) atd., koupil jsem nový skůtr Hondu za cca 75 tisíc, žere to 2 litry, jede 105 MAX., nikde nejsem brzda, jízda s tím výborná..., pokud máš kde to parkovat, můžu jen doporučit :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to já zas budu dobíjet v práci, takže tohohle rizika se nebojím. Navíc se tu u nás likvidují akumulátory, které se nemůžou dát do auta (nemají 12.5V ale třeba jen 11.8), takže mám i zdroj baterek :D Navíc já s tím pojedu jen trasu Starý Kolín-Kolín, defacto mi stačí i ta rychlost 30km/h. Do kolína pojedu po polňačce, v Kolíně mi vede k práci cykloztezka. Nějaká "normální" motorka by se mi líbila, ale to mi nepovolí manželka, ví, jak jezdím v autě když je prázdná silnice, motorka by byla moje smrt. Pro mě jen dobře, že to pojede pomalu.
Zatím mi padla do oka E-babeta

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás v práci jezdí jeden borec na tomhle, má to celkem vytuněný, brašny atd, a má to na SPZ. Ovšem ted koukám že to nespadá do tvé cenovky.
https://nitrokolobezky.cz/kategorie-produktu/harley-kolobezky/

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš v práci možnost nabíjet, zadarmo nabíjet, tak určitě elektro. Mě se líbí jeden model na Alze, ale nepotřebuji ho, ale padl mi do oka, co kdyby... Ale myslím, že to bude nad limit... 

Tak ne, cena OK. https://www.alza.cz/sport/racceway-city-21-bily-d6317703.htm

Upraveno uživatelem minimaxa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, VojtouNerCZ napsal:

Zatím mi padla do oka E-babeta

taky jsem chtěl původně tu Babetu, ale tady na klubu mi místní elektroodborníci radili, že na tom dlouho jezdit nebudu, protože olověná baterie atd.,atd., ptal jsem se u prodejce https://www.elektrokolaostrava.cz/skutry-mopedy-na-elektromotor

a třeba Li-on baterie (kdybys ji chtěl) je za nějakých 18 tisíc..., takže jsem šel k benzínu, ale když baterie nemusíš řešit, tak bych do toho za tu prodejní cenu i šel :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, Li-on je drahá, ale to by bylo pro mé užití asi stejně zbytečné :) A kdyby náhodou, k li-once bych se taky dokázal nějak dostat :D Upřímně, i kdyby baterka vydržela rok a musel bych při nejhorším koupit novou olověnou, protože by se mi nepodařilo to sesmolit z těch, kterých mám hromadu, tak ty 4k za baterku ročně by se mi stále vyplatily oproti těm skoro 90k co ročně propálím za benzín jen těma couračkama. No, je tak nějak rozhodnuto, budu vybírat mezi babetou, fichtlem a mopedem co mají na alze. Ten nitroscooter je pěkný, ale pro začátek do toho nechci tolik investovat. Časem to třeba prubnu, zatím uvidím, jaký bude výsledek.

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 S dnešní cenou benzínu mě vychází 20k km s mojí spotřebou 10-12/100 zhruba na 90k. A to nepočítám manželku, ta za měsíc vyjede nádrže 4 se svojí 307, já jen 2. Na nádrž dám mezi 500-650km. Ona zhruba 800. Já najedu mezi 20-30, ona 50-60. Jí to naštěstí žere jen 7. Na nákupy se už mým autem prakticky nejezdí, nevyplatí se to. Loni jsem měl tyhle výdaje na salámu, ale protože manželka musela odejít z práce, protože 2 ze 4 dětí mají střední mentální retardaci, táhne se to z mého platu a úplně to už nestačí xD Nové auto není úplně řešení, já prostě naftu nechci. A elektrika je zatím mimo náš dosah 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako kdyby jsi chtěl nějaký benzínový skútr tak se ozvy soused vedle dílny má prodejnu prodává YUKI  nějaká 125ccm aby jsi to mohl s " B "  by se +- okolo té cenovky mohla vejít jede to tak kolem 80km a je to nové než skončí záruka tak to pojezdíš a před koncem záruky pořídíš nové. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Charlie 1 já na tom nejsem s naftou o moc líp. Jenom tento měsíc mám dvě plné v součtu za 5k, což vychází ročně na 60. 

Možná bude víc mechanického pohybu ( kolo ), ale ještě je uložený fichtl, tak možná i na něj dojde ;)

@VojtouNerCZ nevím, jak jsi na tom s jednou stopou ty, já mám sice papíry na "omezené" áčko od osmnácti, ale od té doby jsem prakticky na moto nejel. 

Ale hlavně mám na moto jiné vnímání rychlosti než v autě. V autě taky jsem schopný pohybovat se v nezákonných rychlostech, ale na moto mi bohatě stačilo jet 90, ale pro pohodu tak 70.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...