Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chlazení


Jirpa

Recommended Posts

Zdravím přátelé, mám takový menší problém na P406 2.0Hdi 80kw typ motoru RHZ.....vůbec se mi nespíná Sahara.....měnil jsem čidlo te
ploty,relátka na stěně Sahaře vyčištěný a oba odpory měněny za nové,....ale pokud odpojim čidlo teploty tak Sahara se spustí....hledal jsem i v podběhu kola Bitron ale tam není..... ještě jedna věc ručička teploty neukazuje víc než 90st.....při diagnostice na 95st mi začne blikat stop....mohlo by to být třeba i termostatem??že by se málo otevíralo??protože chladič je jinak teplý a na chladiči žádný čidlo není

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rhz už Bitron mít nebude , větráky řídí počítač motoru . Kontrolka se ti při 95° rozsvítí , protože ti zřejmě nefunguje ovládání malý rychlosti ventilátoru , kterou motor požaduje . Zkontroluj vodiče mezi jednotkou motoru a relátkama , tam bude nejspíš ten zakopanej pes ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem právě koukal ale nikde nic podezřelého neobjevil.....ale pokud by se nespinal větrák na pomalejší chod tak by se neměl spínat na nouzi na rychlejší chod?? Takže až pojedu okolo vrakoviště zkusím sehnat novy motorek

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem právě koukal ale nikde nic podezřelého neobjevil.....ale pokud by se nespinal větrák na pomalejší chod tak by se neměl spínat na nouzi na rychlejší chod?? Takže až pojedu okolo vrakoviště zkusím sehnat novy motorek

Budu mít volno zkusím to proměřit jinak nevím.....je mi ale záhada i ta ručička že maximálně ukáže 90st a nejde dál k červenému pásmu

 

Motorek má dvě rychlosti a nemusí fungovat na tu první rychlost která je zřejmě na 6voltů 

Upraveno uživatelem pavelu96
Necituj celý přímo předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to do konce týdne zkusím sundat a proměřit kde je problém ale elektrika není moje silná stránka 😞 když tak bych se ozval.....

Moc děkuju já to zkusím rozebrat proměřit.....za kolik by si mi to prodal případně?

Upraveno uživatelem pavelu96
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uvidím na co přijdu.....je ale pravda že když odpojím čidlo teploty tak se spustí ale bude to mít nějakou souvislost s teplotou protože ručička ukazuje max 90st a dál nejde a pak v kolone se hřeje až začne blikat stop 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě jednou , kontrolka stop se rozsvítí kvůli tomu , že nejde malá rychlost , ne kvůli tomu , že se to hřeje .

Zkontroluj pojistky MF2 a MF3 v pojistkovce v motoru , malá rychlost je ovládaná vodičem č. 1592 na pinu 83 jednotky motoru a jedním z černých relátek - zkontroluj ten vodič , jestli není někde shnilej . Proud z relátka jde přes odpor s černou paticí , tak zkontroluj i ten . Když koupíš jinej ventilátor , tak si nepomůžeš , protože ten je v pořádku , když na velkou rychlost jde .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes na večer budu mít chvilku klidu a zkusím se na to podívat.....zkusím ještě jednou tu diagnostiku co mi to řekne a budu dál zkoušet....

Upraveno uživatelem Péťa
Odstraněna prázdná citace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jirpa tak když budeš mít večer tu chvíli klidu, tak si prosím přečti pravidla fóra (pavidlo č.5 aspoň 2x) a přestaň neustále citovat všechny příspěvky.  Děkuji za spolupráci 

Upraveno uživatelem pavelu96
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přes diagnostiku ventilátor šel ověřit obě rychlosti.....je prostě nějaký problém v elektrice a nevím kde.....omlouvám se že cituji ale jsem tu přes mobil a když se mi to přepne nevím kde to vypnout....omlouvám se 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...