Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chybejici antikorozni ochrana (od konce 2020)


BubakGS

Recommended Posts

..mno... muj Rifter byl vyroben na konci roku 2020, do provozu 04/2021 a ted jsem si ho vyzvedl v lakovne, kde jsem ho chtel nechat jeste dodatecne antikorozne osetrit. Skoncilo to tak, ze se auto muselo zespodu castecne odstrojit, sundat vsechny plasty a antikoro se muselo udelat KOMPLET uplne znovu, protoze z fabriky tam nikde nebyl ani tuk....  ..proste vubec nic - ani ten blbej vosk ....  Takze tohle hned po Webastu byla dalsi nutna investice - vsechny dutiny, prahy, dvere, nosniky a komplet spodek s podvozkem...

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dutiny nedělá žádná automobilka, jen ponoří kastli do základovky..., možná Rolls nebo Bentley to má jinak, ale ty ,,obyčejné'' udělají jen zespoda podlahu, a to ještě jen někde :(

proč nemá žádná automobilka kompletní antikoro nástřik včetně dutin v konfigurátoru je mi záhadou--kde jinde by se nástřik dělal lépe než u nich ??

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ozzy56  ...mechanik mi ukazoval fotky...   moje auto nemelo nikde VUBEC NIC... ani konzervacni vosk ....  natoz nejaky nastrik spodku ....  v podstate ani lak .... celej spodek je jen tak lehce poprasenej barvou auta...... jako kdyz si z dalky na kus kartonu odstriknes pistoli, abys mel cistou trysku....     ... lakyrove rikali, ze to jeste nevideli ....  aby na novem aute nebylo VUBEC NIC.....  

@HonzaC2 ...  15 litru cash do fondu ....  neofiko..... mimo zaznam ...  jinak by to bylo oficialne dost pres 20 .....  ..delali to 3 dny nakonec...  ..a rikali, ze mam byt rad, ze jsem se stavil vcas...  ..minulou zimu jsem diky covidu v podstate nikde nejezdil, tak to pry bylo uplne v klidu a ted je auto osetrene poradne....

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to měl udělané prostě víc poctivě a na více místech. Viděl jsem různé "verze". Někdy je to jen, aby se neřeklo a tak říkajíc "na oko" a jinde to udělají úplně komplet.

Straví na tom víc času a spotřebují více materiálu :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 naspodku je to samý plast, takže všechno sundat a tak, aby to mohlo jít zpátky, plasty nad kolama, tapecy dveří,  atd. atd., umýt teplou wapkou, odšpuntovat přístupy, něco naopak zakrýt..., měli jsme výhodu vypalovací pece v lakovně, takže auto uschlo super přes noc..., v létě celou šichtu v kombinéze, zakrytá hlava, ruce, všecko, horko jak cyp, dělal jsem to jednu dobu profesionálně a byl jsem rád, když tahle ,brigáda' skončila :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já třeba nechápu, proč to všichni berou černou :nevim Osobně preferuju světlejší barvu, aby případné nedostatky a místa, kde se to pak poškodí, byla lépe vidět :myslim 
Jinak u nového auta je to ještě docela "sranda", ale u staršího škopku je s tím práce mnohem víc. A zase když už se to dělá (nechává dělat), měla by ta příprava vypadat zhruba takhle (viz video). V opačném případě je to jen takové "na oko"...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč by výrobce dával na auto, byť za příplatek, antikorozní ochranu spodku a dutin? Vždyť logicky, 1 z 10 kupujících si to nechá udělat, protože si auto plánuje nechat delší dobu/ví, proč se vyplatí mít podvozek a dutiny chráněný, zbylým 9 co to neřeší auto za 7 let zrezne a koupí si nové :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, VojtouNerCZ napsal:

Proč by výrobce dával na auto, byť za příplatek, antikorozní ochranu spodku a dutin? Vždyť logicky, 1 z 10 kupujících si to nechá udělat, protože si auto plánuje nechat delší dobu/ví, proč se vyplatí mít podvozek a dutiny chráněný, zbylým 9 co to neřeší auto za 7 let zrezne a koupí si nové :) 

možná přichází doba, kdy by si nechalo udělat ten nástřik 9 z 10 lidí 😂, protože dobře už bylo...🤔, a kdyby ta hala, kde by se prováděl nástřik (něco jako lakování karoserie) byla zařazena do výrobní linky, stál by nástřik polovinu co na nastrojeném autě a byl by samozřejmě kvalitnější, bo by to robili roboti 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... tak jsem se o vikendu trochu mrknul na auto a mam to udelane fakt poradne....  ..v podstate podle tech 2 videi nasdilenych tady (krome tech oprav rezu na te 407 - mam nove auto)... ..jen to mam tema pruhlednyma materialama (trochu do medova) a ne tou cernou sra.c.kou... 

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...