Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Oprava display typ A 6 pin Peugeot 307 1.6 80kw


Lukáš NFU

Recommended Posts

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zdali jde nějakým způsobem nahradit display typ A s 6 piny na ten 12 pinový. Typ C. Jestli existuje nějaká redukce. Jaký konektor má ten display typ B? Ten tam nemůžu dát? Nabídli mi za opravu 4500kc, ale nejsem pokladnička. Auto mám týden a nechci do něj hned sypat desetitisice. Aliexpress ani ten polský typ A prostě neexistuje. Všude jen typ C. Nebo na YouTube u typu B vymění žárovičky, ale ty já nemám 😞

Prosím jde tam dát nějak ten typ C 

Upraveno uživatelem Lukáš NFU
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že tu toho o displejoch nájdeš mraky, stačí pohľadať. Neviem ale presne, ktoré displeje myslíš, keď píšeš displej A, B, C... Ak máš starší model pred FL, tak tam jednoducho nič iné nedáš, pretože nový model už komunikuje s hlavným počítačom pomocou Can bus, a všetky displeje z FL sú pre starší model nepoužiteľné. Podsvietenie sa samozrejme dá jednoducho napraviť výmenou žiarovečky, horšie je to s nezobrazenými linajkami, tam je nutná oprava flexu, ktorá mi príde dosť náročná v domácich podmienkach, chce to skúšať...

Až teraz som si všimol, že si tu nový, takže vítam. Rovno si napíš do popisu aké máš auto (rok v., motor, atď) čím viacej o tom aute človek vie, tým skôr ti môže správne poradiť...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Lukáš NFU changed the title to Oprava display typ A 6 pin Peugeot 307 1.6 80kw

Tak to tam řešil někdo stejný problém :) Nevadí, pošli a něco vykoumáme. Pokud máš v autě to, co si myslím, neměl by být problém překopat na 12pin. Nicméně je potřeba alespoň základní práce s multimetrem a pájkou. Na 6 pin displeji je CAN na pinech 4 a 6, nemám možnost změřit, kde je low a kde high, ale to bychom dokázali případně na dálku :) 
Vycházím zatím z předpokladu, že máš 2005 s CAN busem. 

Nicméně, není to tento? https://www.aliexpress.com/item/1005003482794439.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.448c21f3XfAbuL&algo_pvid=e84e430e-e139-404e-ab54-a2faf9fd0804&algo_exp_id=e84e430e-e139-404e-ab54-a2faf9fd0804-7&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000025987293501"}&pdp_npi=2%40dis!CZK!!582.59!!%402100bdcf16531559651096715ea5a7!12000025987293501!sea

 

can_display_connector.jpg

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, RT3 a monochrom navi. To se jen tak nevidí a podle mě pro tebe bohužel blbá kombinace. Tak to bude potřeba aby mi někdo řekl, jestli je RT3 vůbec kompatibilní s něčím jiným než s tímto a velkým displejem. Protože se obávám, že klasický "C" displej, který je na RD4 s tímhle komunikovat nebude. "B" je z předface, ten vůbec. "A" z face bude stejná situace jako "C"

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ty máš displej CT, ten byl v kombinaci pouze s rádiem RT3 (rádio, které má v sobě i navigaci). K RT3 byla možnost i velkého barevného displeje. Ono bohužel nahradit kompletně rádio RT3 za jiné je velký problém. Když odpojíš rádio, nepůjde displej vůbec. Pro tebe nejjednodušší řešení se na to bohužel vybodnout a nechat to tak, jak je. Pokud chceš lepší rádio, tak tam nějaké dát dle výběru a holt nepůjde displej. Další možnost by byla to nějak překopat na RD45, ale to počítej s cenou vyšší než oprava displeje. Ze všech kombinací co může být máš tu nejblbější :D Leda zkusit sehnat origo velký displej s kabeláží. Ale i tak počítej tak minimálně 2k

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to by obnášela přestavba např na RD4 nebo RD45/43, ale stejně bys musel předělat ten konektor na 12 pin podle obrázku, co jsem ti poslal :) A rovnou říkám, že nezaručím, že to bude fungovat. To je pouze domněnka, do obou displejů leze 12V, GND a CAN, je jedno, jestli přes 12 pin nebo přes 6. A kdybychom tam dali RD4/45, tak už z toho polezou do displeje informace, které mají a fungovat by to teoreticky mělo, když bychom tam dali klasický 12 pin. Ale aby to nebyly zbytečně vyhozený prachy za rádio a displej jen proto, aby se zjistilo, že to nejde. Kdybys sehnal na vrakáči ten 12 pin konektor s kouskem kabelu a měl cestu do Kolína, tak RD4 i displej tu mám, mohli bychom to zkusit sešmoulit, jestli to bude fungovat :) Nicméně stále počítej cenu okolo 1-2.5 za rádio (podle toho, zda bys koupil použitý RD4 nebo rovnou RD45/43) + displej 2 (respektive displejů mám doma 3 prdele, ten bych ti klidně nechal použitej za pár stovek)

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ouu. Ty jo. Mazec. Když bych vzal rádio co mám 12 pin natáhl ten 12 pin kabel k display a dál tam ten display. Našel bych auto vzal z něj rádio, kabel i display ? Počítám rádio 500 a display 500. Vrakac tady u nás v Jičíně je celkem ok :-). Ale jen teorie. To jsi hodný, já ale nemám moc času někam jezdit a ty ceny benzínu jsou moc. Taky se mě stále rozsvíci P040 a lambdu nejde povolit takže servis. Zjistil jsem že mi nefouká na okno, a že je potřeba olej v převodovce. Rozvody, přední brzy, a to jsem za to dal 74tisic. Je toho hodně 😞 navic dle vertikal nebourany nestoceny a koukám že se mi loupe barva a pod ni kit. :(((( Ta Xsara je taky moje. NFU 🙂

 

 

IMG_20220508_154201.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musíš sehnat konektor 12pin s kouskem kabelu, rádio a displej. Na originál 6 pin napojit správně ten 12 pin (napájení a CAN-originál bych nestříhal, zapojil 12 pin bych zapojil paralelně). V diagnostice nakonfigurovat rádio RD4 namísto RT3, zapojit rádio a displej a mělo by to fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...