Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 206 plus - pískání kola


Amos.B

Recommended Posts

Dobrý den, mám dotaz. Pískalo mi přední levé kolo při zatáčení vlevo. Tak jsem to dal k mechanikovi aby mi udělal sbíhavost. Říkal, že musel povolit matku na čepu hořákem protože byla zarezla a že byla špatná sbíhavost o 4mm. Dva dny byl klid, ale pak mi to začalo opět dělat přesně tak jako předtím. Nevíte co by to ještě mohlo být? Děkuju za odpověď

Upraveno uživatelem Amos.B
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle mi to vysvětlili ve FAST Šumperk, případný nesouhlas adresuj těmto odborníkům.

Když nahříváš matku, tyčka zůstane studená... aha, tak je to u tebe.  Anebo sis to dosud neuvědomil? Oni mi to pak na displeji ukazovali, jak to chládne a hodnota se mění.

Ještě doplním: tobě, ozzy, to nepřišlo divné, když mu naměřili 4 mm?

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když tu kontramatku "rozsvítím" autogenem do červena, tak mi to na jedné tyčce neudělá 4mm.... A než tu soustavu rozhejbu, abych mohl tu sbíhavost udělat, tak už jsem zase zhruba na teplotě okolí.... :roker

Upraveno uživatelem Hafity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@P607Olda  je to přesně tak, jak píše kolega nade mnou (Hafity), to teplo směřované na matici se do tyčky promítne minimálně (zanedbatelně--matice je proti tyčce malá hmota)--je to možná nelogické, ale opravdu je to tak..., tento postup je schváleným postupem v servisech, ale v případě, kdy se nedá seřizovacím místem pohnout z důvodu stáří (koroze závitů atd.), doporučí se zákazníkovi výměna dílů, pokud nesouhlasí, oprava (seřízení) se odmítne..., jinak samotná tyčka se nesmí nahřívat proto, že by materiál tyčky změnil své mechanické vlastnosti

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Amos.B napsal:

A je teda nějaká možnost co bych s tím mohl udělat sám nebo bude lepší zajet k tomu mechanikovi?

Zkusil bych přehodit kola předek/zadek, jestli nastala změna.... :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, Amos.B napsal:

No...ale zase kdyby teda nepočkal až ta tyčka zchladne, tak by to pískání začlo hned a ne až za dva dny, ne?

podle popisu závady si myslím, že to nepíská z důvodu rozhašené geometrie př. nápravy, i když i ta musí být v mezích daných výrobcem..., může to být třeba i ložisko kola atd. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...