Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaká litá kola pro pěkný vzhled


Francouz_407

Recommended Posts

Už jsem se v jiném tématu ptal jestli 17 nebo 18 na Citroen C5. Někteří říkali, že větší kola méně komfortu. Mám teď 17 zimáky na Alutec Grip - grafitový lak. Je to takové nevýrazné, stříbrné jsou stříbrné. Nechal bych grafit na zimu a koupil letní elektrony. Plecháče nechci, reznou atd. Citroen má teď akci 35% slevy na slitiny. Nabízejí mě tyhle kola.

225/55 R17, 99V, 7.00xJ17 / ET28
225/55 R17 95W 7.00xJ17 / ET28-32
245/45 R18 99V 8.00xJ18 / ET33
245/45 R18 95W 8.00xJ18 / ET33

Koukal jsem se i po neoriginálních ale tam ta cena je podobná a hlavně jiné ET než mám mít. Co vy na to? Omlouvám se ale akce je do konce dubna a pokud ano, tak bych to chtěl využit.

 

 

 

kolo01_17.PNG

kolo02_17.PNG

kolo03_17.PNG

kolo04_17.PNG

kolo01_18.PNG

kolo02_18.PNG

Citroen_C5_07.jpg

Citroen_C5_10.jpg

Citroen_C5_43.jpeg

Citroen_C5_45.jpeg

Citroen_C5_46.jpeg

Upraveno uživatelem Francouz_407
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navíc téma se jmenuje "jaká kola pro pěkný vzhled" - tím pádem bych tam dal rovnou 19" :P koneckonců člen skuci zrovna v úterý dával fotku že dal na svou C5 19" a to vypadá fakt dobře :) 

Osobně bych to prostě viděl takhle:

  • chceš co nejlepší vzhled? Dej 19"
  • nechceš řešit vzhled ale "pohodlí" a aby nejméně trpěl podvozek? Dej 17"
  • chceš obojí? Dej 18" :D 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se poohlížím po ALU někde jinde a jediné co jsem našel je tohle ale nejsou skladem

https://www.fusion1.cz/katalog/product/792975?&a[26097][]=7&a[26098][]=17&a[26099][]=32&a[26100][]=5x108&a[26101][]=65,1&wsmake=citroen&wsmodel=c5&wsyear=2016&wsgeneration=II (RD/TD)&wsvehicle=eudm--2.0HDi

Problém je že v rozměru 17" který potřebuji je problém s ET ten není skoro vůbec do 32. Většinou větší, prý se to dá dopsat do TP.

https://www.elektrony.cz/cs/podpora/zapis-do-tp

Ale s větším ET kola budou hodně ven. Kdo máte C5, co tam máte za ET.

Kde zjistím na elektronech jaké je nyní ET? Asi někde zevnitř. Z venku to asi neuvidím. 

 

Upraveno uživatelem Francouz_407
oprava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud budeš kupovat nová kola, tak by jsi k nim měl dostat typový list a s tím ti to pak mohou dopsat. 

ET by jsi měl najít někde zevnitř kola, většinou třeba zezadu na paprsku nebo tak.. 

A s větším ET kolo NEBUDE hodně ven, naopak. Čím vyšší ET, tím víc je kolo "utopené". Čím nižší ET, tím víc kolo leze ven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

doporučuju se podívat třeba na tohle, ať víš o co se jedná.. Ostatně když si to zadáš do googlu, vyleze na tebe mraky různých článků s vysvětlením :) Stejně tak se dá dohledat "bezpečné" ET na tvoje auto (takové ET, kde by měla být 100% jistota že ti kola nebudou nikde dřít).. Tady vidím, že pro tvůj model by ET mělo být 30 až 35. Většinou to snese i o trochu menší čí větší, ale ne vždy. Je lepší se držet v tom rozsahu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...