Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak co udělat na Citroenu C5 (X7)


Francouz_407

Recommended Posts

A ty kola nejsou tak male to jsou 19tky. Jen tak schovane a rozdil mezi minimalni vyskou a odtlakovanym autem je fakt podstatny.

 

A jeste jedna podstatna vec u aut s hydrou, sbihavost a geometrii vzdy serizovat pri nastartovanem vozidle v jizdni poloze!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Xantik napsal:

Co se tyce te hydry, po vypnuti zapalovani hydro ventily odfouknou a uvolní tlak a auto lehce klesne cca 1cm.

A to se děje v jakékoliv nastavené poloze? Klesne to o centimetr a zafungují zámky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Xantie zamek fungoval protitlakem, jak nebyl tlak na vstupu do zamku tak vahou auta se jakoby vratila v zamku lhm od koule a ta posunula vnitrni cep a zamklo to. U C5 se priznam, ze jsem zamky nezkoumal jak funguji, jestli uplne stejne jak u starsich citronu s hydrou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nee jen pres diagnostiku. Nejnizsi poloha neni odtlakovani, pokud v nejnizsi poloze vidis pod vickem v sitku kapalinu, tak ji mas moc a muze rupnout nadrzka, obcas se to stava. Spravna hladina se da zjistit jen pri odtlakovanem systemu, neplest si nejnizsi polohu s odtlakovanim.

https://m.youtube.com/watch?v=R_9-y91_7MM

 

Hafity tady je popsano jak to funguje, zamek je soucasti hydroventilu, neni zvlast jak u starsich citronu.

 

https://frenchcarforum.co.uk/forum/viewtopic.php?t=62340&start=30

Upraveno uživatelem Xantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda na můj stupeň angliny je to moc obšírný.... :roker  Ale v podstatě mi jde o to, že servisní poloha by měla/mohla být z principu jištěná i po odtlakování, protože nikdo neví, jak dlouho bude servis trvat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Hafity napsal:

@Xantik : z jakého důvodu to není dobré :myslim  Po vypnutí zapalování se odtlakuje v každé poloze :myslim  A C5 už by měla mít "zamknutí" polohy, kdy nepadne přes noc až na zem, jako staré Citroeny :myslim

Co jsem četl od jiných, tak dobré to není hlavně proto, že je to v nejvyšší poloze hodně natlakované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se mi právě nezdá.... Auto má určitou hmotnost, která jde proti hydraulice.... Výška by měla být dána množstvím kapaliny a ne tlakem.... Ale mohu se mýlit, chtělo by to nějak potvrdit/vyvrátit.... :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám staršího C5, tam je to v nejvyšší poloze tvrdé. V normální poloze se dá krásně zadek rozhoupat rukou. (Taky se mi stalo, že když bylo auto v nejvyšší asi už 2. den, tak jedna pístnice byla zaseklá a povolila až vahou, když na ostatních se auto snížilo.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dalsi vec je, ano kapalina je natlakovana do kouli a membrana v nich je prohla smerem do dusiku a je to pod stalym tlakem proto je to tvrde na sutr a pruzi to pouze na pneumatikach, kdyz je v jizdni poloze membrana protitlakem dusiku neni tak prohla a je ve stredove poloze koule. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to zkousel, v horni servisni po vypnuti zapalovani k odfouknuti nedoslo, zustalo to natlakovane.

No za me bych to opravdu nedelal a nedelam a to mam tu C5 v uprave Carlsson, ktera je jeste o cca 1.5cm niz nez normalni a nejmladsi uz taky nejsem, holt to chce vic cvicit brisaky, pro lepsi vztyk, ale kazdy sam sveho stesti strujce. 😀 Ono kdyz to nekdo necha v servise stat pres noc v horni asi nic moc neudela, ale pokud to bude kazdodenni pravidlo, myslim, ze to z dlouhodobeho pohledu dobre nebude.

Nebo koupit tu parodii na SUV.

Upraveno uživatelem Xantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak z jiného soudku, včera jsem se rozhodl vyměnit baterii. Vyndal jsem takový plast z přední části a myslel jsem, že mám vyhráno ale i když na díl, kterí u baterky zůstal zatlačím, tak trochu nadzvednu stranu baterky ale ta část co je u pojistek se ani nehne, jakoby tam držela na fest. Máte s tím někdo zkušenost jak to vyndat?

 

 

IMG_20220507_081739.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...