Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Jak co udělat na Citroenu C5 (X7)


Francouz_407

Recommended Posts

Máte někdo čidla tlaku jak na zimákách tak na letňákách. Budu teď sundavat staré pneu a dávat nové. Pokud jsou čidla původní z roku výroby vozidla, tedy r.2016, pak je asi nejvyšší čas je vyměnit. Prý je výdrž cca 5 let. Co si ale pamatuju, tak na svém P407 jsem čidla měl na elektronech a nikdy jsem je neměnil a to jsem to auto měl asi 13 let. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám další dotaz ohledně hydraulického odpružení. Když auto nadzvednu třeba před parkováním a nechám to na nejvyšší pozici nebo ho nechám několik dní zvednuté, vadí to něčemu? Snižuje se tím životnost odpružení atp. Když to nadzvednu a vystupuji z vyšší pozice, je to daleko lepší. Standardně je auto při vypnutí motoru v poloze pro parkování. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale to zamknutí asi neovlivníš, od toho tam ty zámky jsou :myslim  A pruží dusík v koulích, hydro se stará o výšku a přenos.... Když mám auto ve vyšší poloze, tak je nižší hladina v nádrži LHM.... A to je tak asi všechno, co by se v tom systému mělo dít.... Hmotnost auta je pořád stejná ať je auto v jakékoliv poloze.... Ale třeba je v tom zakopaná čuba, o které nevím.... :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor v C5 neni LHM ta byla mineral, ta se davala do Xantii, Xm, BX,atd... V C5 je plna syntetika LDS a nadoba na ni je pred nadrzkou chladici kapaliny strana spolujezdce za svetlometem, cerna nepruhledna, bacha spravna hladina ani v nejnizsi poloze neni viditelna, auto se musi pres diag odtlakovat, pak je hladina viditelna. Pod nadrzkou je cerpadlo a jednotka BHI pro hydru.

Co se tyce te hydry, po vypnuti zapalovani hydro ventily odfouknou a uvolní tlak a auto lehce klesne cca 1cm.

 

Zcela odtlakovane auto vypada takto.

20190608_182752.jpg

20190608_182747.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LDS neplest s LHM pokud by jsi dolil LHM do C5 mas problem, ma to jinou viskozitu. LHM zelena fosforeskujici barva LDS takova do oranzova barva.

A ano perovani a servo je z jedne nadoby a brzdy uz maji normal brzdovku DOT. Xantie a starsi systemy meli vse na okruhu hydry, hydru, servo i brzdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...