Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

605 SRDT tlakuje - pomooc


Dydzej

Recommended Posts

Ahoj,

moje 605 2.1 TD (1992) zacala zlobit - i po kratke a pomale jizde se mi natlakuji hadice s chladici kapalinou a obcas to tu vodu vyhazi. Auto se neprehriva. Motor ma nove udelanou hlavu (Peugeot servis), delali tam i analyzu kapaliny, jestli do ni nejde vyfuk a pry je to OK. Chladic neni ucpany, termostat je novy. Cim by to mohlo byt? Napada mne par veci: nacata hlava motoru (dle servisu byla pry OK), spatne udelane tesneni pod hlavou (i to je moznost), a nebo - ale tim si nejsem jisty - spatna funkce EGR ventilu, jako ze by max. mnozstvi vyfukovych plynu slo stale zpatky do sani. Nebo regulace turba, ze by porad tlakovalo na max.. Nestalo se vam to taky uz nekomu? Mate nejaky napad, jak presneji zjistit cim by to mohlo byt? Anebo kontakt na zkusene motorare, ktery se v tehlech motorech dobre vyznaji?

Diky, Dydzej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za pomoc, je to hlavou. Uderil jsem na servicemany (prece jen jsem tam jeste jednou vlezl...) a vypadlo z nich, ze pri vymene tesneni pod hlavou (ted koukam, ze jsem v tom prvnim mailu napsal, ze mi delali hlavu motoru, sorry, davali tam jen nove tesneni pod hlavu) tu hlavu vubec nezkouseli tlakovat, i kdyz tvrdili ze jo, takze si to panackove zase rozeberou a ja tu hlavu pojedu nechat zavarit, srovnat, atd. sam. Jinak jsem z Prahy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Vsechno je jinak!!! Hlava se po natlakovani ukazala jako dobra, a nakonec byla (ted uz doopravdy) pricinou sprasena montaz noveho tesneni. Pri montazi hlavy zpet nevycistili zavit v bloku motoru a zrejme tam zustala nejaka necistota. Pri utahovani na predepsany moment strhli zavit v bloku u dvou sroubu na kraji, takze tesneni moc netesnilo a vyfuk sel znovu do vody!!! Uz jim to tam nenecham, buhvi co by tam sparasili priste. Jo a byl to Peugeot servis v Beroune. Tak pozor na nej. Dydzej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...