Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vyvýšené záhony


Charlie 1

Recommended Posts

Teda koukám, že organizujete zájezd. Já to při jednom výletu složil do auta mezi sedadla cestou zpět do RK 🤣. Takže jsem vlastně čučkař. On se cetris dá objednat ledaskde ve stavebninách, ale jsou to celé desky 125cm krát třeba 3metry a vychází to mnohem dráž, než "odřezky" hobby. Proto jsem si to tehdy vezl z výletu do Teplic nad Bečvou.

Já mám 22mm, původně jsem chtěl 20mm, ale neměli tam tehdy zrovna požadované množství stejných desek. Tak abych měl všechny stejné, vzal jsem 22mm, ty měli. Je třeba brát v úvahu, že jsou to "odřezky", takže než vyrazíte, zařiďte si, aby jste nejeli zbytečně- Tehdá mi tam říkali, že jet na blind může být riziko. Je třeba se informovat co mají a to si koupit  přijet pro to. Já tam byl cca před 3,5 rokem, tehdá to tak bylo. Nechtěli dělat rezervace, pokud sis vybral, tak jsi to předem zaplatil, taky nechtěli, aby to tam třeba 14 dní leželo. Ale možná, že teď je to jinak, nevím. 

Co se životnosti týče, mám v tom třetí rok kompost, normálně na to prší, je to špinavé (zevnitř), ale asi by to šlo umýt, neměl jsem ale potřebu. Já to nenatíral, ale kamarád z toho dělal zahradní lavičku, natřel ji nějakým nátěrem na beton. U mne to je pořád stejné, když jsem vyhazoval kompost, tak jsem to rozebral a zase poskládal, nepozoroval jsem zatím žádnou degradaci, že by se to drolilo nebo něco. Možná že časem třeba ano, ale dřevo bez údržby už by bylo zničený. Taky uvažuju o záhonech, ale už nemám dost "materiálu". Jinak jde to dobře vrtat, šroubovat, nevím jak lepit, kamarád právě "podlepoval" dotekové plochy, aby se mu mezi ně nedostával voda, že by se to v zimě mohlo drolit. Já mám do komposteru udělané dvě desky navíc, kdyby se něco vylomilo nebo vydrolilo, ale zatím nebilo potřeba a asi ještě nějakou dobu nebude. Pevně doufám. Na údržbu mi to vyhovuje víc, než dřevo, protože to zatím žádnou údržbu nechtělo😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak dnes dovezeno:

2022-03-18 07.36.28.jpg

Ještě jsem na místě vyfotil něco pro inspiraci:

2022-03-18 07.37.58.jpg

A pár desek:

2022-03-18 07.43.40.jpg

 

@Charlie 1 a ostatní - pokud si pro desky chcete dojet ještě v březnu, kdy jsou slevy, tak si je máte předem objednat, aby je schovali. Oni i "upravili" nabídku na webu:

obrazek.png

Ale věřím, že po telefonické domluvě by šlo sehnat i jiné tloušťky.

 

Na místě jsem si desky prohlédl a zjistil, že těch mých 28 mm tloušťka je zbytečná, bohatě by stačilo 18 mm. Pak jsem koukal ještě na 12 mm tloušťku a POZOR!, ta se už prohýbá (18 mm je krásně pevná).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je tak jediné minus těch desek. Výdejní doba 7:00 - 14:00 :( Ale jde to tam rychle, nejdéle trvá noložení, které si každý musí udělat sám, pokud se mu nevejde paleta na vozík nebo do auta. Neptal jsem se ale, jestli za paletu chtějí nějakou zálohu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo, takovej komposter mám postavený. Teď na podzim jsem ho vybral, tedy s postupným odběrem jsem ho snížil, pak rozebral, aby se dobře vyvážel. Naprostá paráda, už je zase složenej zpět a hrnu do něj na spodek rozdrcený větve. Už pár let a vypadá furt stejně, nikde se nic neloupe, nebobtná, jen byl vevnitř špinavej. Žádné čistění jsem neprováděl, složil jsem ho zpět, zatím ho mám bez horního patra, jen 60 vysoký, až se naplní výš, přidám nejvyšší patro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Dle přání uživatele: 42 cm (třetina desky) :D

Záměr byl, že vrchní desky budou sundávací, proto mám hlavu šroubů uvnitř a ven kloboučkové matky. Ale ono to je všechno tak natěsno, že i když ty matky odšroubuji, tak desku nesundám :( Takže by bylo elegantnější použít vratový šrouby a hlavu dát ven. Ale protože už mám šrouby nakoupený, bude druhý záhon stejný.

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...