Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 306 2.0 HDi


Adrián 306 break

Recommended Posts

Tááááááák dnes sa opäť diali veci. Držím v rukách vec, ktorú som v živote nečakal, že budem držať vlastnými rukami. Zohnal som si originálnu konzolu na dobový handsfree držiak telefónu. Je to krásne vytvarované na okraj palubovej dosky. Mám v pláne si na to zohnať nejakú novodobú pekne vyzerajúcu dokovaciu stanicu, ako stojan a zároveň nabíjačku na nové telefóny, no takisto by som si rád zaobstaral aj dobovú NOKIA, PARROT či BOSCH kolekciu, čo sa do tých áut dávala. (Ilustračné foto priložím) Ak by niekto niečo také mal, veľmi rád ho toho zbavím :D Kľudne to môže byť aj nejaká nokia z rokov 2000cich - (aspoň si zahrám hru hada :D ), hlavne aby bola so stojanom a káblom. Verím ale, že mi variant s dokovacou stanicou na novodobé telefóny vyjde pekne - dizajnovo aj funkčne. Držte mi palce :)  

IMG_20220930_174351.jpg

IMG_20220930_174346.jpg

IMG_20220930_174343.jpg

IMG_20220930_174659.jpg

IMG_20220930_174647.jpg

nokia-6090_medium.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tááák, dnes sa levík dožil prípravy na zimu a trochu wellnessu. dekontaminácia laku, leštenie a keramikcký vosk. Navyše som naimpregnoval sedadlá olejom na kožu a je to úplne iná káva... Auto omladlo o pár rokov. No posúďte sami... :) 

IMG_20221015_142548.jpg

received_1125286301691741.jpeg

received_863841905026720.jpeg

received_401748955503658.jpeg

received_1088922425141637.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak dnes sa opäť diali veci. Osadili sme tú konzolu na telefón - pridal som na ňu dva magnetické držiaky na telefón + na telefón som osadil kovový pliešok a krásne to spolu drží a hlavne to vyzerá trochu inak ako štandardné držiaky na mobil, s čím som veľmi spokojný.  K tomu sa mi podarilo zohnať aj originálne gumové rohože - takže už mám combo - origo koberce na leto a origo rohože na zimu :) Koberce aj rohože sme spolu osadili kotvami, tak to pekne drží. :) 

kotvyy v koberčeku.jpg

kotvy v koberci.jpg

umyté rohože.jpeg

špinavé rohože.jpg

odmastený panel.jpg

umytá konzola.jpg

mobil na konzole.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Tak zimná sada je už nahodená. Vždy sa mi na 306ke páčili disky Ilea, no prekážalo mi, že sú len 14 palcové, až kým som sa nedozvedel, že existujú aj 15 palcové. Pátranie teda začalo. Prelustroval som si asi každé auto z Rady X06 (106, 206, 306...) A konečne som teda našiel, že predsalen existujú, no na anglických fórach sa spomínalo, že vraj sa dávali na Peugeot 406 Roland Garros. To mi moje pátranie o niečo uľahčilo. Prikladám teda foto na 15'' Ileách. A spolu s nimi aj osadené originálne gumené rohože.

1669538030177.jpg

1669538087986.jpg

1669538030143.jpg

1669538030223.jpg

1669538030245.jpg

1669538030113.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 1 měsíc později...

V dnešný slnečný deň som auto dal do pucu a preto Vám môžem ukázať čo sa s autom opäť dialo v plnej paráde. :D Na auto pribudli originálne zástery, ku ktorým sa mi podarilo získať aj originálny letáčik. :D Takisto pribudla aj nová - drevená - hlavica radiacej páky s originálnou manžetou. Podľa mňa krásne ladí s tým drevodekorom. S inštaláciou mi pomáhal @Radovanik Podarilo sa mi dokonca získať aj originálnu lakťovú opierku. Tá však nepôjde na moje auto, ale na kamošove XS. Predsalen sa s vami podelím o ten zážitok vidieť také nevšedné diely :) 

PS: Trochu som sa hrabal v riadiacej jednotke a našiel som, že je tam možnosť aktivovať tempomat + RJ sníma spojkový pedál a takisto aj brzdový, takže v najbližšom období budem s pomocu @Ferry prerábať tempomatovú páčku zo 607 a čoskoro bude auto aj tempomatiť. Držte mi palce ;) 

1675863741718.jpg

IMG_20230208_141833.jpg

IMG_20230208_141848.jpg

IMG_20230208_143233.jpg

IMG_20230208_143332.jpg

IMG_20230208_142254.jpg

IMG_20230208_142202.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zdravím všetkých, dnes bol opäť pekný deň a dôsledkom toho mi dorazila ďalšia vec, ktorá mi vyčarila úsmev na tvári. :) Predstavujem vám posledný kúsok príplatkovej výbavy, v podobe viacúčelovej ochrannej siete. V originál brožúrke sa udávajú 2 využitia a to: 1. ochranná sieť pre psy a 2. ( hoci si myslím, že je to udané aj pre potenciálnych kupujúcich, ktorí nemajú psa) ochrana spolujazdcov pred zranením predmetmi položenými na zadnom plate kufra pri pohotovostnom brzdení. Na druhej strane tá sieť platu nijako neprekáža, čiže za mňa pádny dôvod. Veľmi sa mi páči aj jednoduchosť nasadenia a vybratia siete. Na budúci týždeň sa budú konzoly a sieť montovať na auto, tak ešte prinesiem ďalšie fotky. 

Teda je na aute príplatková výbava úplne kompletná:

1. Isofix

2. Konzola pre hands-free telefón

3. Zadné zástery s nápismi 306

4. Fixačná sieť na batožinu

5. Ochranná sieť pre pasažierov/ pre psy

V najbližšej budúcnosti budem prerábať tempomatovú páčku s pomocou @Ferry . Verím, že nám to výjde.

IMG_20230302_175344.jpg

IMG_20230302_174205.jpg

IMG_20230302_174159.jpg

Upraveno uživatelem Adrián 306 break
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sieťka je už namontovaná. Prekvapilo ma, že sa absolútne nehýbe zo strany na stranu, ale je pekne na mieste... Okrem iného som našiel v aute zapotrošený originálny kľúč na vyťahovanie krytiek skrutiek kolesa. So všetkými prácami mi pomáhal @Radovanik.

1678280370555.jpg

1678280294424.jpg

1678280294437.jpg

1678280294461.jpg

1678280294449.jpg

Upraveno uživatelem Adrián 306 break
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Tak včera do auta pribudli predné repro z Peugeotu 206 JBL limitovanej edície. Je to mňamka :) Dokonca aj konektor sadol úplne presne :)  Čoskoro pribudnú aj zadné, oválne JBL repro najskôr z 406 coupé, ale tomu bude predchádzať ešte dôkladné meranie. Ak by inak niekto vedel aké peugeoty z JBL edície mali 6x9'' reproduktory, budem veľmi rád. :)  Mimo iné som sa hrabal aj v diagramoch môjho origo rádia a všimol som si, že zrejme bude podporuje aj JBL zosík, tak možno do auta pribudne aj zosík a subwoofer, len ešte musím porozmýšľať kde to všetko poskrývam, lebo z batožinového priestoru by som len veľmi nerád uberal čo i len centimeter.

Okrem iného by som sa rád s vami podelil o môj posledný výmysel... Moje prvé auto bola 306ka 1.4 XN, ktorá mala na budíkoch miesto otáčkomera hodinky.... Všetkú prácu urobil @Radovanik, môj bol iba nápad, ale je to veľmi pekná spomienka s využitím... Plne funkčné interiérové hodinky z budíkov toho XNka. Ešte sa aj dajú rozsvietiť a zhasnúť s origo tlačidlom. Veľmi sa mi tento nápad páči. :) 

IMG_20230401_135001.jpg

IMG_20230401_134904.jpg

IMG_20230402_115652.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Nastal čas pridať sem aktualizáciu. Konečne som mal dva dni voľna a pustil som sa teda do viacerých prác. Strašidelné fotky ľavého zadného blatníka videl už asi každý, niekto aj tie na stene medzi motorom a kabínou. Priložím teda aj tie svoje. Dalo to kopec práce, ale je to hotové. Všimol som si, že Xsara s HDičkom, má na tej stene taku protihlukovú vložku... Samozrejme som neodolal a spasoval som si ju na čisto opravené miesto... Musím povedať, že som z toho nadšený. Okrem iného som zbavil niektoré  časti podvozku od hrdze, rovnako aj kôš na rezervu. Rezervu som zabalil do igelitového vaku, teda naň už nebude striekať voda a v zime sneh so soľou. Verím teda, že rezerva vydrží oveľa dlhšie. :) Vedľa volantu mi pribudla záhadná páčka na ľavej strane, ktorej sa viac budem venovať v ďalšom príspevku... Samozrejme prišli aj maličkosti, ako nastavenie kufra, impregnácia sedadiel a tapacírov, odstránenie rezonácie niektorých líšt a plastov... Maličkosti, ktoré spôsobujú obrovský pocit nadšenia. :)

IMG_0823.jpg

IMG_0821.jpg

IMG_0816.jpg

IMG_0812.jpg

IMG_0811.jpg

IMG_0841.jpg

IMG_0838.jpg

IMG_0853.jpg

IMG_0852.jpg

IMG_0851.jpg

Upraveno uživatelem Adrián 306 break
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, ta rezerva v igelitu není ono--bude se tam srážet voda, mám vyzkoušeno,  nejlepší je to nechat tak, jak vymysleli ve Francii a aspoň jednou ročně rezervu vyndat, závit nakonzervovat, kolo nafoukat atd., nebo vozit v kufru :myslim

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem pekne. Keď bolo auto v servise na zdviháku, tak som ho narýchlo umyl s čističom na motory aj zdola, pretože som si všimol škrvny od prác na motore a od náplne do klímy, tak som bol šťastný, že je to celé pekné čisté. No keď tie clonky dorazia, tak to bude super. :) Skúšal som to tiež ešte premeriavať a podobne a myslím, že to bude úplne v poriadku, čo sa týka rozmerov. 

Tempomat je na tom momentálne tak, že som bol v servise na výmenu ramien, tak som pre istotu nechal vymeniť aj spínač na spojke. Všetko je premerané, všetko funguje presne tak, ako si mi písal, avšak nejako signál z páčky motor nechce prijať. Na ďalší týždeň pôjdem s autom na výmenu homokinetických kĺbov, tak sa cestou zastavím za tým pánom s PP2000 a skusíme tempomat v RJ deaktivovať a opäť aktivovať. A takisto sa chcem pozrieť aj na tie spínače v reálnom čase, či dávajú odozvu do RJ. Snáď to pôjde. Ak nie, tak si snáď urobím za tebou výlet do Česka :D :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...