Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zadní ostřikovač


Duin

Recommended Posts

Ahoj,

nefunguje mi ostřikovač zadního skla.

Po aktivaci páčkou je slyšet bzučení čerpadla ale k zadními stěrači se nedostane. Tryska samotná je průchozí.

Víte někdo kudy vede hadička k zadnímu stěrači?

Myslím si, že buď čerpadlo nemá dostatečný tlak nebo je hadice cestou někde skřípnutá nebo zlomená.

Přední ostřikovač funguje bez problémů, nádržka s kapalinou je plná, pod autem žádný únik kapaliny není vidět.

 

Děkuji za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to někdy trochu trvá, než se voda z nádržky dozadu dostane (dává se tam občas zpětný ventil, aby se voda nevracela).

Pokud to není tvůj případ a čerpadlo je zapnuto dost dlouho, tak bych asi začal u nádržky s vodou (odpojit hadičku dozadu, vyzkoušet jak moc čerpadlo čerpá a zda jde hadička profouknout – vzduch jde z trysky a ne mimo). Je to přístupné po odkrytování pravého předního podběhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ostřikovač v zadu nefungoval už od doby kdy jsem auto před třemi lety koupil. Měl jsem jiné problémy (stavba, rodina, rozpadlé jiné auto v sekci Boxer/Jumper)a tyto drobnosti jsem neřešil.

Je tam vždy dostatek zimní směsi a i když čerpadlo běží cca 10 vteřin, tak u stěrače je sucho.

Ve které části vedení se nachází zpětný ventil?

Pavel
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi jsem to řešil u Kangoo a problém byl v čerpadle.. ono se točí na jednu nebo druhou stranu, podle toho, kam to má jít a prostě na ejdnu stranu čerpalo a na druhou ne... bylo potřeba nový čerpadýlko... takže naznačený postup, odkrytovat podběh a odzkoušet u zdroje je asi dobrý začátek.

 

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zavada odstraněna a ostřikovač již funguje.

Potáhnul jsem gumovou manžetu v místě kde vede kabeláž z auta v pravém horním rohu do pátých dveřích a v tomto místě byla plastová trubička zlomená. Spojil jsem ji  gumovým návlekem a voda dojde až ke stěrači.


Snad to takhle dlouho vydrží, protože měnit vedení vody z auta až do pátých dveří by byl pořádný opruz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...