Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dálkový start vozu zkušenosti nápady


MotoMoto

Recommended Posts

ano, nasávání čistého vzduchu a výfuk je pár centimetrů od sebe a přesto, že na výfuku je hadice, tak při blbém směru větru se může stát, že topení nasává část výfuku (jen při stání auta), beru to jako něco za něco..., navíc tohle topení je fakt za hubičku a namontuješ ho i sám..., na Alze mají i kontaktní místa, kde ho namontují se zárukou, origo takové webasto je za 30 a více bez montáže , na Youtrubce jsou videa v češtině ohledně montáže, zvládne to každý jouda 😉

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuším že @Medvěd chtěl tohle od zelenýho skřeta dávat do toho svojeho povozu ale v jaké fázi se právě nachází nevím. 

Tomu smradu v kabině se dá zabránit chce to jen trochu přemejšlet při montáži. Viděl jsem člověka kterej to montoval do T6 pod auto pod spolujezdcovo sedačku a sání dal do schodu v kabině takže to nasává vzduch který je od možné kontaminace výfukem chráněný.  Co vím tak třeba lidi který dělají obytný vestavby tak ty rádi používají Planara což je tuším ruská kopie webasta je trochu dražší než ty od zeleňáka ale prej jsou taky trochu spolehlivější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s tím oddělením sání má @Vena garážmistr pravdu, prostě dát sací koš tam, kde nemůže nasávat výfuk z topení :super, jinak já vidím hlavní přínos tohoto topení v tom, že je levné a každý český kutil ho zvládne namontovat i s elektrikou :potlesk, máme ho v rodině v Berlingu a jede bez problémů 4 roky (zimy), na druhé straně není úplně tichoučké (ale to není ani origo teplovzdušné Webasto nebo Ebersprecher), přesto se běžně do aut a karavanů montuje..., tam, kde to půjde se může strčit do nějakého kastlíku a je hned ticho :super, za mě teda super i kdybych ho měl co 5 let zahodit a koupit nové 👍 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Vena garážmistr napsal:

Tuším že @Medvěd chtěl tohle od zelenýho skřeta dávat do toho svojeho povozu ale v jaké fázi se právě nachází nevím. 

 

Ano - Medvěd o tom stále přemýšlí, ale ...
Když byly loni kačky, neměla je ALZA a brát je z Číny bez záruky se mi nechtělo
No a teď zase byly jiný - prioritnější výdaje, tak se možná na podzim rozhoupu ...
V létě je v plánu fakt dlouhá cesta - dvoutýdenní puťák směr Gibraltar - a před ní možná pro klid duše nechám udělat spojku, takže zasejc prašule mínus .... :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Milan+ To bylo originál, ale výkonově bych řekl, že to bylo určené jen k dotápění za jízdy. K tomu byly dodělány jen originál hodiny a pak dálkové spouštění. A půl hodiny a v autě skoro bez rozdílu. Voda teplá, ale jinak nic moc.

Mě pak ale přijde ten dálkový start lepší než topení, prtože to využiješ i v létě s chlazením.

Upraveno uživatelem MotoMoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pe.Tr - fakt?
Já tedy vždycky slyšel a četl, že "čvachtání" motoru na volnoběh ani jemu, ani autu jako celku moc neprospívá. Že právě proto, aby se prohřál olej nejen v motoru, ale i v převodovce, je dobré bezprostředně po nastartování vyjet a jet po dobu, než se auto aspoň částečně prohřeje, na nějakých 60% výkonu. Samozřejmě čekání s nastartovaným motorem na místě po dobu než ometu auto a očistím skla asi ničemu vadit nebude, ale taková každodenní čtvrthodinka než vypiju kafe už by se moc líbit nemusela-
Nikdy jsem dálkový start neměl (teda jo - v Supu, ale nikdy nepoužil) tak píšu pocity bez osobní zkušenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. všechny auta co jsem se startem měl , dodnes jezdí a některé jako C8 už má skoro 400tkm :D a to od 240tkm tam byl ještě LPG a navíc to byla V6 která trpěla na nedostatečné mazání :D

2. např taxíci běžně stojí na volnoběh :D a kolik ty vrány pak mají namotáno . 

3. v motorové zkušebně jede motor 3h na volnoběh a další 1h na vysoké otáčky. ;) 

4. u Automatu se prohřeje i převodový olej ;)  

5. hlavní je samozřejmě ale správná ÚDRŽBA !!! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zrušil objednávku a musím se obejít bez toho. Ta Pandora by to sice zvládla, ale za cenu umístění jednoho klíčku do auta a bez možnosti odemykat auto dotykem dveří a původním ovladačem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na Pandoře píší ...

Autoalarm Pandora Smart Pro nevyžaduje díky vestavěnému algoritmu pro bypass imobilizéru přítomnost druhého klíče. Pro využití funkce dálkového startu tak již nemusíte nechávat duplikát klíče ve vozidle (Tato funkce je dostupná pouze ve vybraných vozidlech).

 

kazdopadne jak jsem psal vyse s tim alarmem a keyless to proste dela neplechu.

 

no priznam se ze me to vyslo vcetne cla apod ,asi na 12000,- , hlavne diky tomu ze jsem chtel dva dvoucestne ovladace s 3km dosahem , to bylo jen za 3000 :D ,jak lze startovat i pres oem dalku ale na klasicky dosah , jinak zakladni jednocestna dalka na 800m byla snad do 500,- + 1000,- interface kabel na nakonfiguraci. Montoval to Choulak , ale oni dodali komplet podrobný obrázkový návod přímo k mému vozu a výbavě kde najdem přímo kabel v autě kam co napojit. Zpětně určitě nelituji. Každopádně alarm mám odstaveny ale musim dodrzovat diky Keyless v aute , ze pokud startuju tim dvoucestnym, tak i tim dvoucestnym musim pak odemknout auto , a pokud startuju oem klicem tak zase musim auto pak odemknout tou origo dalkou. beda jak se spletu :D . jako neni to problem ale auto to dost zmate a musim pak chvilku saskovat navic s autem :D , nic tragickeho , ale uz se mi to dlouho nestalo. uz to mam zazite cim odemykat :D 

https://www.compustar.com/

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě, platí jen pro některá auta. Pro BMW to prý nejde a musí tam být přítomen. A to otvírání tím ovladačem na místo dotyku kliky by mě také dost štvalo, už jsem si na to zvyknul.

Navíc ještě prý může nastávat, že po dálkové startu se musí aby se načetla paměť nastavení sedaček a zrcátek a dalších nastavení, vymnout a znovu startovat s druhým klíčem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...