Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dálkový start vozu zkušenosti nápady


MotoMoto

Recommended Posts

Ahoj, máte někdo zkušenost či napadá vás jak udělat dálkový start?

Našel jsem toto

https://www.autoprofi.cz/pandora-smart-pro-s-funkci-dalkovy-start-domu-29101-11.html#/6-pandora-s-montazi-a-dalkovym-startem

nemáte někdo zkušenost?

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No špatná věc to nemusí být. Ale protože je o Tobě známo že hodně lyžuješ tak bych si tipnul že to chceš hlavně proto aby jsi si třeba při lyžovačce při posledním sjezdu nahoře cvaknul tlačítko auto se natočí a začne se zahřívat a ty dojdeš k auto které už bude zahřáté a nepolezeš do úplně vymrzlého. A obávám se že při tom jak se dneska každý stará o to co dělá druhý tak aby Tě někdo brzo neprásknul a četníci Ti nezpříjemnili lyžovačku pokutou protože by to mohli považovat za zbytečný motor v chodu. A pozor opravdu se za tu už pokuty rozdávají i tady u nás. Jestli by nebylo lepší nechat do auta namontovat nezávislé topení a asi jedno jestli horkovzduch nebo horkovodní protože to nezávislí topení na sebe nebude při provozu tolik upozorňovat jako na sebe upozorňuje běžící motor u " opuštěného" vozu. Cenově si myslím že to bude podobné. Jasná výhoda toho dálkového startu je že když to navrkneš tak se prohřejvá celý auto z baterky to nežere a v podstatě to pálí jen PHM  kdežto " bufík" bere palivo a ještě proud z baterky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to skoro jak říkáš. Ale potřebuji to spíš hlavně ráno a to jak doma, tak i na cestách. Otázka je zda si toho někdo všimne a zda si všimne, že uvnitř nikdo nesedí.

Myslím, že montovat bufík by bylo podstatně složitejší. Štve mě, že já defakto dálkové ovládání auta mám, jen to dovede jen zablikat, zatroubit, nalézt auto, otevřít a zavřít. A nakonec spstit ventilaci (v létě fajn), ale nastartovat a zatopit a nebo chladit to nějak soudruzi z NDR zapoměli.

Klidně bych bral něco levnějšího než je to co jsem uvedl, ale nenašel jsem nic. Kdyby někdo měl nějaký nápad jak to řešit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, on je problem ze nejen u nas nesmi jen tak stat nastartovane auto.

Kamarad jinak mel nejakou starsi generaci Pandorry, protoze to montovali, tak to mel jako demo a fungovalo to...  Autem se nedalo bez klicu v zapalovani odjet, an ito neslo nastartovat se zarazenym kvaltem, ale zas to pod sjezdovkou apod. fakt nechces nechat jen na rucni brzde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych právě ani tak nechtěl alarm, protože ten asi v autě je. Jen samotný start. Někde jsem četl, že by to mělo jít jenom SW, ale nikde jsem nedohledal a nenašl nikoho kdo by to uměl.

@mmartinkovic s automatem v tom problém nebude. A elektronickou brzdou už vůbec ne.

Upraveno uživatelem MotoMoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

někde uvádějí že to lze dodělat někde ne , kdyby to nešlol tak řešení je např ....

Viper 

 

vybereš si tady https://www.viper.com/car/remotestart/    já mám od compustaru s dosahem 3km a bez ovladani přes telefon , ale compustar tady nikdo nemontuje. 

Ten Viper umí montovat např tady https://www.topra.cz/viper-smartstart 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, že jsi to měl už u P807. Kouknu na to a uvidíme, děkuji za nápady.

Bohužel mám model ještě před iDrive 7

Upraveno uživatelem MotoMoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na Grand Santa Fe to mam i pres origo dalku , třikrát zmáčkneš zamknutí a už vrčí, přívěšek je dvoucestný tak ti i potvrdí, že vrčí ,když jsi z dohledu. 

mam verzi s alarmem ale ten sem nezapojoval , zbytecne by se to hadalo s autem a alarm mam seriovej , navic mam satelit a pojistku tak nonstres. 

historicky vim ze alarmy s autem s keyless si moc rozumne nepovidaji.-nevim jak ted v aktual modelech.

 

webasto je investice +/- 50 

Viper start pocitej zaklad 12 + 5-6 tis prace 

pandora to bude taky kolem dvacky +/- . Levneji se asi nedostanes. 

dobre je ze imo se resi klonem tzn neresis dodelani tretiho klice do auta a imo boxu.

ta dvacka za ten komf stoji. 

uz minimalne kdyz parkujes pred domem ....behem deseti minut v aute prijemne a u me bonus v podobe vyhrateho volantu. 

v létě zas nejdes do pařáku. ale to tak nejak nevyuzivam.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, MotoMoto napsal:

Já vím, že jsi to měl už u P807. Kouknu na to a uvidíme, děkuji za nápady.

Bohužel mám model ještě před iDrive 7

opravim tě, měl jsem to už i na 406 (magicar) , pak 207, C8 ( tady to bylo super jen dalk start cena 3000,- jen uz se to bohuzel nevyrabi ,jmenovalo se to tušim MARS 11)  ..... 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň já tě zažil až s tou C8 (popletl jsem s P807)

A něco takového by se mi líbilo.

Zkoušel jsem teď různé fígle z internetu a nic na tom nefunguje. Takže asi jedině ta Pandora. Ale je to dvacet litrů a tak trochu váhám zda to stojí za to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já dálkový start nikdy neměl, ale co tak vím od známých, prý je to dobré na zapečení pístních kroužků, myslím dlouhodobý provoz motoru na volnoběh, odhaduju 20 min. v mrazech ?, webasto je lepší řešení a bez možností pokut :myslim, a že někdo napráší prázdné auto s běžícím motorem je jisté na 110%, něco jiného je doma na dvoře apod.

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělat webasto do BMW by přišlo asi na hodně. Měl jsem ho u P807 a většinou dřív došla baterie, než to mělo nějaký znatelný vliv na teplotu v kabině.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MotoMoto

Tak to bylo v 807 špatně doděláno, jelikož v Ulysse mi to hlídá i stav baterie a pokud by to vyhodnotilo kvůli startování,že je to slabé,tak weba to vypne. Stabilně bylo nastaveno půl hoďky a to stačilo na triko s dlouhým rukávem. 

Upraveno uživatelem Milan+
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MotoMoto

nemyslel jsem webasto, co ohřívá chladící kapalinu motoru atd., myslím teplovzdušné topení, které i s montáží vyjde do desítky max., je to čínská kopie webasta, za 10 minut běhu topení v autě nevydržíš, takové tam bude teplo, spotřeba pár deci nafty na hodinu... https://www.alza.cz/auto/nezavisle-topeni-do-auta/18885458.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...