Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Řidičák na kolo? V Polsku už ano ...


Medvěd

Recommended Posts

Sice jen pro děti, ale podle mě cesta správným směrem a klidně bych to rozšířil na všechny cyklouše, co vyjedou s kolem na silnici. Samozřejmě je potřeba, aby policajti konali a cyklouše flagrantně porušující předpisy  (jízda po chodníku, po přechodu, na červenou, v protisměru ....) měli odvahu pokutovat.
Řidičák na kolo pro děti podle mě znamená, že to děcko má papír na to, že zná základní dopravní předpisy a za jejich porušování by měla být možnost zabavení ŘP - tak, jako je to u běžných ŘP 
https://bruntalsky.denik.cz/zpravy_region/rodinny-cyklovylet-polsko-zavedlo-mastne-pokuty-pro-dite-na-kole-bez-ridicaku-20.html

Upraveno uživatelem Péťa
Upraven odkaz, aby v něm nebyly reklamy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve spouste jednosmerek je provoz cyklistu obousmerne. A pulka "ridicu" to nevi a desne se cili jak to ze tak cyklista je... 

A na to, ze dite je pouceno, fakt nepotrebuje nejakej podelanej papir. Ja jsem vyrostl na vesnici a na kole se jezdilo proste vsude. A uplne maximalne me *neumím psát slušně* ten dnesni svet, kdy je vsechno svazany milionem predpisu a nic se nesmi, aby se nahodou neco nestalo.

Upraveno uživatelem sitler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sitler - pokud je jednosměrka, ve které smí pumpička jet v protisměru, bývá tam jasně vyznačen cyklopruh. 

Jinak ten papír dle mého fakt není podělanej - to bych pak totéž mohl tvrdit i o klasickém ŘP
 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po přečtení diskuze k tématu jinde jsem si uvědomil, že jsem sám za komára podobnou kartičku měl - dostal jsem jí jako někteří další diskutující ve škole po absolvování testu z pravidel a jízdě na kole na dopravním hřišti (proběhlo to na prvním stupni - že by přímo předmět Dopravní výchova nebo v rámci těláku?) 
Ale nikdy jí po mně nikdo nechtěl = určitě nebyla povinnost jí u sebe vozit

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak co vim od moji mati ze zakladky na vysocine, tak to dopravni skoleni deti s policajtama na dopravnim hristi probiha stale, probiraji znacky, predpisy, chovani v provozu jako chodec i jako cyklista a projizdeji nejakou danou trat ( i ja si jeho absolvovani na zakladce jeste s prislusniky v zelene uniforme pamatuju, vim ze jsme si tam mohli vyzkouset i trenazer auta s takovym tim svetelnym diskem nad hlavou)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Medvěd napsal:

hlavně jsem měl RESPEKT = NIKDY by mě nenapadlo jet po chodníku rychleji

toto nenahradí žádný papír, ani absolvované školení na hřišti :myslim, nakonec--většina řidičů kolem nás asi řidičák má, ale v reálu to moc vidět není :myslim, chybí respekt a nějaký základní pud sebezáchovy, jinak by nemohlo být tolik dopravních nehod s nejhoršími následky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ozzy - neříkám, že je ta kartička všespásná, ale taky se mi líbí Ferryho zmínka o dopravní výchově na škole, kde učí jeho matka.
Bohužel to ale zřejmě není běžnou součástí vzdělání na všech ZDŠ (aspoň třeba u školy, kam chodí Pavel, o něčem podobném fakt nevím), přičemž takové 2 - 3 odpoledne na dopravním hřišti spojené s besedou s policajty by mohly být i dětmi vnímané jako zábava a zanechat jim v hlavách nějaké povědomí jak se mají na cestách chovat.
Samozřejmě zásadní je výchova v rodině - pokud táta bude jezdit na červenou, asi těžko přesvědčí dítě, aby to tak taky nedělalo

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Medvěd

byly doby, kdy jsem těm besedám s policisty a dopravním hřištím fandil, ale životní zkušenost mi říká, že si z toho vzalo poučení velmi málo účastníků , ano, jako děti se tím, co se naučily řídí a dokonce kontrolují v autě nebo u přechodu i rodiče, ale pak to někam vyšumí..., stejně jako celoživotní poučování o zákazu vyhazovat do přírody odpadky a stejnak bordelu v lesích atd. pořád přibývá !!! 😯 vždyť to všichni už od dítěte přece vědí ?? a dnes se kdekoliv projdeš a všude hafo respirátorů na zemi, v potocích pneumatiky, pomalu se soutěží kolik tun toho bordelu na jaro zase posbírají skauti atd.😯 , přitom by ho mělo přece ubývat :myslim,  ne, zkušenost mi říká, že tyhle besedy apod. nefungují :( , i když obecně se jim tleská...🤠

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... tak na me n.e.s.r.a.l.i rodice a ucili me se na kole chovat, pak (za komara) jsme meli uz na zakladce jakysi kurz a chodili jezdit na dopravni hriste, znova na stredni (vcetne rocni autoskoly), mel jsem i tu karticku "prukaz cyklisty". Stejne ted n.e.s.e.r.u na svoje deti a vysvetluju jim jak chodit a jezdit a obe chodily se skolkou a skolou taky jezdit na dopravni hriste...

..a bohuzel ano, doba je takove, ze vsichni (skoro) s.e.r.o.u na vsechno a na vsechny ostatni a podle toho to vypada (nejen na silnici)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...