Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prostor v kufru místo rezervního kola a subwooferu


vac22

Recommended Posts

Ahoj,

při objednávce svého 2008 (je stále ve výrobě už několik měsíců) jsem si do auta nepřidal ani subwoofer (ve výbavě GT byla možnost speciálního HiFi), ani přípravu pro rezervní kolo. Tak nějak jsem totiž doufal, respektive si myslím, že mi to i bylo řečeno, že bude potom navíc úložné místo.

Je toto pravdivá informace? Možná to byla hloupost, nedat si tam rezervu, ale na druhou stranu za dobu co jezdím jsem píchnul jenom jednou a to bylo takové píchnutí, že by to opravná sada zvládnula levou zadní. 

Jde mi tedy o to, zda se mi touto cestou otevře možnost většího zavazadlového prostoru? Asi nebude možnost dát podlahu kufru ještě o úroveň níž, ale aspoň mít možnost pod tu podlahu dát vícero věcí.

 

Máte s tímto někdo zkušenost?

Děkuji :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Okrem základnej Allure verzie všetky ostatné majú 2-polohovú podlahu kufra. Ja som si v roku 2020 priplatil 120 € za dojazdové rezervné koleso + náradie, teda niečo cez 3000 Kč. Inak by tam vraj bola sada na opravu defektu + náradie. Rezervné koleso je v kruhovom priestore pod podlahou v spodnej polohe vo výške úzkej rezervy. Podľa súčasného cenníka to vyzerá tak, že si treba objednať "prípravu na rezervné koleso" ešte pred zadaním objednávky do výroby (+500 Kč) a za samotné dojazdové koleso + náradie ďalších 5000 Kč. Len neviem, čo znamená tá príprava na rezervné koleso. Bez tej "prípravy" tam nie je žiaden priestor? Alebo je, ale chýba úprava na fixovanie kolesa a je tam iba sada na opravu defektu + náradie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta příprava na rezervní kolo za 500kč by měla být vlastně jen ta "úchytka" na to kolo, aby tam šlo usadit. Šlo mi hlavně o to, jestli tam bude prostor pro zavazadla, nebo případně si tam mohu dát nějaké "vlastní" upevnění rezervního kola, nebo jestli mi tam dají nějakou jinou výplň a to místo, co by tam logicky vzniklo, kdyby tam nebylo kolo, by vyplnili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám výbavu Active pack a mám dvoupolohovou podlahu. Do vozu jsem dokupoval tzv. dojížděčku + klíč na šrouby + hever protože lepící sadu fakt ne. Z té jsem si nechal pouze kompresor v autě. Dá se požít i klasická 16" kterou jsem tam ze začátku vozil ale podlaha musí být v horní poloze. Když jsem tam dal dojížděčku tak už v pohodě jde použít i spodní podlaha. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tá horná polohovateľná podlaha je hodne pevná. Ja ju mám vždy v hornej polohe, kvôli rovnej ploche. Kládol som na ňu aj ťažké predmety a žiaden problém. Konštruktéri predsa museli počítať s tým, že aj v hornej polohe to musí byť plnohodnotný kufor. V dolnej polohe to bude ešte pevnejšie, keďže podlaha nebude podopretá len nad priestorom pre rezervu.

Upraveno uživatelem Akoc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 12. 2021 at 8:32, Peters56 napsal:

Mám výbavu Active pack a mám dvoupolohovou podlahu. Do vozu jsem dokupoval tzv. dojížděčku + klíč na šrouby + hever protože lepící sadu fakt ne. Z té jsem si nechal pouze kompresor v autě. Dá se požít i klasická 16" kterou jsem tam ze začátku vozil ale podlaha musí být v horní poloze. Když jsem tam dal dojížděčku tak už v pohodě jde použít i spodní podlaha. 

@Peters56 Takže pokud chápu správně, když nadzvedneš tu podlahu a pod ní nadzvedneš ještě tu "druhou" podlahu, pod kterou je v normálním případě rezerva, je tam prázdné místo, kam se ta dojížděčka případně vleze, nebo je tam nějaká výplň už z fabriky, tudíž si tam případnou dojížděčku nedokoupím? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, já teď řeším ale prostor pod podlahou, kde by v normálním případě měla být rezerva/subwoofer. Pokud ale při zadání do výroby jsem nezadal ani přípravu na náhradní kolo/subwoofer, co tam tedy je? Obyčejná nějaká výplň, nebo je tam prázdný prostor, kam mohu něco ještě dát? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
V 8. 12. 2021 at 11:29, vac22 napsal:

Ano, já teď řeším ale prostor pod podlahou, kde by v normálním případě měla být rezerva/subwoofer. Pokud ale při zadání do výroby jsem nezadal ani přípravu na náhradní kolo/subwoofer, co tam tedy je? Obyčejná nějaká výplň, nebo je tam prázdný prostor, kam mohu něco ještě dát? 

Je tam jen něco jako polystyren ve kterém je kompresor a směs na opravu pneu. To jsem normálně vyndal.   

IMG_20210524_131856.jpg

IMG_20210524_132447.jpg

IMG_20210524_132541.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...