Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Má někdo zkušenosti s "friťákem bez oleje"?


Medvěd

Recommended Posts

Za měsíc bude po Vánocích

 

a páč cítím potřebu udělat rodince (i sobě) radost, zajímá mě, jestli někdo z Vás má zkušenost s friťákem "bez oleje", tzv. horkovzdušnou nebo halogenovou fritézou. Rád bych pořídil větší fritézu, v které se dá krom hranolek třeba upéct celé kuře a jde mi o Vaše případné zkušenosti s tím, jestli je to jídlo fakt KŘUPAVĚ propečené a vlastně jakékoli info k tématu

Ideál je asi tohle

https://www.klarstein.cz/Kuchynske-spotrebice/Fritezy/AeroVital-easy-touch-horkovzdusna-friteza-1700W-14l-16-programu-cerna-Metalicka.html?gclid=EAIaIQobChMIko2CztSz9AIVVcm7CB2BLQ62EAEYASABEgJxCPD_BwE

ale dám si poradit (max cenu bych viděl tak do 5000,- Kč)

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to co maš v odkaze bych nechtěl, kdo to bude čistit? Lepší horkovzdušná fritéza na hranolky, květák, krokety atd, která se dá umýt v myčce a celé kuře normálně do trouby, ať už konvenční čí horkovzdušné.

Naši mají už asi 10 let Tefal Actifry a spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teďka jsem pořídil fritezu v Lidlu, hlavně na hranolky. Nakrajim brambory a na 20 minut dovnitř. Nejsou jako smažené, ale mohl bych to jíst každý den... Za chvíli si je jdu zase udělat. 😄

zkoušel jsem tam dát třeba plátky krkovičky, taky se to udělalo a maso bylo měkké. 

neporadím ti moc, já jsem sám a mně friteza za 1300 Kč stačí. Jestli ty dražší umí něco navíc, to nevím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja mam taku zkušenosť, že když tomu vaření po staru (nebo pečení) cosik chybi (například se to robi bez tuku), tak je to asi zdravější, ale výsledek se neda s tym starym vařením srovnať :roker, sem to napsal možna zbytečně mnoha slovy, bo vaření a pečení nerozumim ( sem ženaty), ale za tym si stojim, prostě je to jak hranolky z friťaku a hranolky nasucho z truby...:myslim

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci to tady plevelit, ale mám stejný názor--je to možná tím, že jsem na tu chuť s tukem naučený od mala..., jasně, že to jídlo není tak zdravé, ale chutná více..., každý kuchař vám řekne, že tuk dělá chuť..., ale řešíme to tím, že jsme omezili smažená jídla atd., ale když už--tak na tuku 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jako že v tom řízky nepůjdou? To je jedna z těch potřeb, kterou jsem od tohoto přístroje očekával.... 

Pokud by to mělo umět jenom hranolky, tak fakt bude stačit nějaká za pár grošů.. 

Budu ještě sosat informace

P. S. 

Kladickej friťák žena nechce, vadí jí prý starý a přepalovaný olej 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já sice psal, že nebudu plevelit, ale i když vůbec nevařím, tak na chatě dělám děckám hranolky ve friťáku z nakrájených brambor :super, a dělám je v garáži, bo uvnitř to pak dlouho smrdí 😂, třeba takové rozteklé tvarůžky ve friťáku dokážou zamořit byt na měsíc 🙈

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi dávno ještě s bejvalkou jsme to pořídili protože jsme byli někde na předvánoční návštěvě a ona to tam viděla a zrovna to někde bylo v akci tak byl dárek k vánocům. Tuším že to je od to co vzpomínal Hurvajz na začátku. Má to takovou vyndavací plechovku ve který se ten materiál dělá a na prostředku je hřídel a na ní se otáčí takový bazmek neco mezi lopatkou a hrablem a to hejbá tím materiálem aby se to nepřipálilo a aby se to dělalo stejnoměrně. Když se bejvalka odstěhovala tak mi to tady nechala že už to nepotřebuje leželo to tu v kredenci pak si to vzala máti aj v tom zkoušela ledacos tvořit ale nakonec to zůstalo u amerických brambor ani hranolky v tom nedělá protože ten pohrabáč je občas i láme takže to není ono. Jako já jsem si v tom dělal i buřta nebo klobásu ale přijde mi to takový jako přesušený. Ty americký brambory jsou dobrý protože je máti "obaluje" v nějaké směsi koření která se "ředí" olejem takže ty brambory v tom nechává macerovat a pak je dá do toho aparátu.  

P.S. jinak mám neodbytný pocit že podobné vlákno se tady už někde řešilo.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, když mínus, tak odpovím obšírněji:

Zdravou výživu už na nás zkoušela babička, do bramborového vánočního salátu místo tatarky jogurt, občas nějaké kopřivy a tak. Děcka dodnes vzpomínají, že to nemastné bylo horší.

A přístrojů do kuchyně jsme už taky vyzkoušeli mnoho, pečení chleba, kávovar atd. Krom toho i fén, který se otáčí... Pak skončily ve sklepě, anebo někomu darovali. Málokterý je užitečný, snad jenom starý robot ETA na rybízový džem.

Že výrobce potřebuje prodat, ještě neznamená, že to bude dobré.

No jsi ještě mladý, vyzkoušej a pak napiš.

Dodám: donedávna byl cholesterol strašný strašák. Hlavní na tom bylo, že se léky prodávaly ve stovkových baleních, za stovky korun, s nadějí, že je každý bude brát denně dosmrti. (stejně jako ředění krve proti srážlivosti - jaká množství léků do sebe narvali děda a babi...) Dobrý kšeft, že?

Pak se zjistilo, že cholesterol vlastně zajišťuje pružnost cév. Takže vajíčka klidně ano... a za mne i trochu sádla.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...