Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Korejská i10 z Turecka :)


Pe.Tr

Recommended Posts

Počátkem letošního září jsem se dostal k velmi zajimavé nabídce odkupu tohoto celkem zdevastovaného autí, v plánu něco takového bylo, ale až za půl roku kdy bude mít dcera řidičák a hlavně aby bylo v manuálu. 

Auto je prodané v ČR a po první majitelce a ikdyž bylo pravidelně servisováno ,krom tedy posledního roku, tak moc topovka to nebyla. Omlácené ze všech stran (včetně původního čelního okna), nejvíc na zadek a podlaha toho taky dost zažila. Odřená přední nápravnice a olejová vana převodovky s menší obrácenou prohlubní dost nasvědčovala občasným terénním vložkám. Všechny alu poznali sílu obrobníku a levé přední asi i ochutnalo železo z kvéru neb si neumím představit jak k tomuto dolíku došlo . Asi nejvíc průšvih byl v paní majitelce a její kuřácké závislosti zdolat krabku cigar v aute za den.Evidentně nejlépe se zavřenými okny.😭.

Ale vzal jsem to jako výzvu 😁  , řikám si, že do konce ledna to v klidu polepím , pak chvilku ojezdím a na první káru pro dceru ideál ( já vím , měl by to být manuál, ale prostě tam není no 🙈

21.9. jsem si to tedy přivezl domů.

Hyundai i10 druhé generace , výbava style + paket Premium, což byla v té době nejvyšší možná výbava.

výroba 6/2014 , najeto 94300km , původ ČR , po 1. majiteli, motor atmosférická čtyřválcová 1.2 87 koní, čtyřrychlostní měničový automat .STK září 2022

-esp ,6x airbag, el. řízení, okna a zrc. v elektrice, vyhřívané sedačky, vyhřívaný multifunkční  volant, BT hf v rádiu s aux a usb , přední mlhovky 2x 12V zásuvka, TMPS, automatická klima, bezklíčkové startování i odemykání/zamykání , chromové kliky, 15" Alu, LED denní svícení, přísvit do zatáček pomocí  H7 z parabol hlavních světlometů, alarm, parkovací asistent.

Auto má dojezdovku a nemá start stop 😉.

Po nějaké té mé klempířině přišlo hrubé čištění interiéru , lakování nových nárazníků a strojení. Oprava Alu disku a mezi tím vším jsem to trošku i odservisoval. 

 

i10 servis
3.10.2021   při 94353 km
výměna oleje 5w30 Mobil super 3000 s výplachem tec2000 + oil filtr
- výměna pyl a vzduch filtru + airbox
- h4 osram silver 
-oem all stírátka
- nové přední kotouče a desky, zadní vyčištěny-seřízena ručka,nová brzd kapalina.

- nový řemen příslušenství
- new pořádné klaksony 

následně :

- výměna oleje v automatu ,včetně filtru a nová oil vana 

- nová chladící kapalina

- tlačítko ovládaní vjezdových vrat 

- vyčištění a promazání všeho možného 

-instalace LEDek do interiéru,zpáteček ,spz a blinkrů 

28.10. new čelní okno a nové Alu se zimáčkama 

11.11. proběhlo dočištění interiéru strojově parou, ozónem + novej pylák ( stropnice už není žlutá a v autě po cigarách ani památky!)

do interiéru přidány nové nějaké krytky co chyběli a špuntíky + koberečky a vana do kufru.

v exteriéru doplněny záslepky v podlaze 

1.9. 99000km nové zadní kotouče a destičky + STK/ME  

 

servis 24.12. 2022 

při 101152 km  olej 5w30 + vyplach tec2000 , + pylový filtr a airclen tec2000

+ nové tlačítko 5. vrat

 

31.12. 2023 servis při 111392km

3,5l ineo mc3 total 5w30 + vyplach tec2000 + pylový filtr + nové svíčky

 

 

 

 

 

 

 

 

Už to vypadá jako auto,ale úplně v topu není no. 

-nefunguje tlačítko zamykání/odemykání dveří v klice u spolujezdce - vyřeším na jaře - VYŘEŠENO

- liška lehce olizuje spodní hranu 5 dveří a hranu okolo 3. brzd světla tamtéž, ale nebudu nějak hrotit.

- lz dveře jsou lehce pomačkané a pravý práh zespodu taky, ale oboje bez nějak zásadního poškození laku takže neřeším 

- spojnice zadního nárazníku a blatníku na pravé straně je trošku divočejší , auto kdysi dostalo ťukec na pravý zadní roh a byť bylo opravované v autorizáku - měnili zadní pravou očnici (Peugeot na Jahodnici 😁) tak se to moc nepovedlo ,je to i vidět na mezeře mezi 5. vraty a z nárazníkem, ale taky neřešim. 

-lakyrovi ujelo oko a nárazníky maj jiný pododstín ,ale za cenu 1000,-/kus a tím, že je to first car pro mokrý řidičák, tak taky neřešim.

- volant na levé horní straně hřeje méně než na zbytku volantu , taky neřeším 😁

Jinak vše maká jak má , auto jezdí krásně , nic nebouchá, nikam netahá , zatím spotřeba 6,4 a jezdím s ním všude 😁

 

 

 

 

 

IMG_20211111_155039.jpg

IMG_20211111_144631.jpg

IMG_20211111_144620.jpg

IMG_20211111_144637.jpg

IMG_20211111_144557.jpg

IMG_20211109_122226.jpg

IMG_20211109_122113.jpg

IMG_20211109_122310.jpg

IMG_20210925_125751.jpg

Upraveno uživatelem Pe.Tr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pár LEDek a pár špuntíků + obal na klíč , ty naděláš 😁, apropo kde mám ten modrej ? 🤣 

a děkuju , nemám teď moc času nazbyt tak to šlo rychleji než sem prve čekal.

Upraveno uživatelem Pe.Tr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

tak vyřešeno i to odemykání/zamykání od spolujezdce  nakonec mikrospinač v klice byl ok. Umřela anténa keyless v klice. , takže new klika a už vše maká jak má. 

minulý týden jsem zjistil že mi chybí jeden gumový doraz na platu , chvilku jsem přemýšlel čím to nahradit a pak me napadlo mrknout do katalogu a světe div se ,ono to šlo solo objednat 😁 ( 2kila ale je to ve stavu v jakém to má origo být).

8485711.png

859361Y000-0.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 2 týdny později...

tak zazlobil řídící ventil výfukové vačky, dal sem ho na pozici sací vačky a chyba se změnila na P0011 , takže je to jasné . objednáno a ikdyž po smazání je teď i po zkušebce klid , ho raději vyměním , 850,- u badišáka . cajk .

 

image.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...