Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vnitřní osvětlení 307sw


Šalda

Recommended Posts

Pro 307 jsem našel dvě zapojení - pro světlo s přepínačem   1 - kostra (MC46A)

                                                                                                     2 - Napájení (AE07D) + po klíčku

                                                                                                     3 - ovládání (300)

                                                                                                     4 - ovládání (301)

                                           

                                                              pro světlo s tlačítkem   1 - ovládání (301)

                                                                                                     2 - napájení (AE07D) + po klíčku

                                                                                                     3 - kostra (MC46A)

                                                                                                     4 - ovládání (300)

Tak se podívej , jak to máš zapojený a zkus tu druhou variantu . Ta patice se na jednom boku odjistí , odklopíš ten plast , pak nějakým tenkým šroubováčkem nadzdvihneš zobáček a vytáhneš pin , takže nemusíš nic stříhat .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zarovickou jsem to dnes zkoušel, a nesvítilo nic, ani jedna možná varianta. 

Je možný, že by to mohlo být přes diag zjistitelne? Že by to ukázalo chybu? Jinak s měřákem na mě nechoďte, postavím celej barák, komplet, na klíč, ale s měřákem neumím 😀😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Romane, to jsem zkoušel, i na 5 sekund, nebo 10, nebo 20, bez klíčku v zapalování i s klíčkem. Byla to jedna z prvních věcí, co jsem zkoušel, hned po výměně žárovky. Je právě zajímavý že čtecí lampičky svítí, při otočení klíčkem, ale světlo na dveře prostě ne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Šalda napsal:

že čtecí lampičky svítí, při otočení klíčkem, ale světlo na dveře prostě ne

Protože čtecí lampičky jsou napájený po klíčku a stropní osvětlení z BSI , zkus teda tu diagnostiku nebo se konečně podívej na ty čísla na drátech k tomu světlu , jestli nejsou přehozený ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radku, mám tam teď origo světlo, nový, ve kterým byli žárovky už z výroby. A jinak jsem tam zkoušel asi 5 žárovek a asi 3 diody, a nesvítilo nic. Musím za někým na měřák, ať mě to proměří, pak budu chytřejší. Spíše je zajímavý, že ty stropní boční světla svítí, a reagují na dveře, o ke tím předním světlem vypnu nebo zapnu. Ale asi bude problém buď řídící jednotkou světla, a nebo právě ta kostra mě taky napadla. 

Jinak na kabely jsem se díval, ale je to tak malinkým napsaný, že nepoznám co se tam píše. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díval jsem se do schématu a pokud svítí stropní světla + stínítka, nemůže být problém s kostrou a napájením této větve- což je:

Novější verze:

vodič 1 (kostra na karoserii),

vodič 2 (napájení bocnich svetel a stinitek 12V)

Pak je tady vodič 3, což je přímé napájení jen pro centrální světlo, které ti nesvítí a jde jen a pouze z BSI do sdruzene predni lampy, jen pro centralni zarovku (tedy 12V po příkazu z BSI, bude zde tranzistor, protože jde o řízené stmívání, což je možný zdroj vady v BSI)

A vodič 4, který je spínací signální kostra pro BSI, kdy BSI dostane zmacknutim prepinace na sdruzene lampe signal, ze je nebo neni prepinac v dane pozici (prepinac na dvere- 1 a 4 propojeno v lampicce).

Funkci by bylo nejlepsi si nechat overit pres diagnostiku, kde v v BSI zadas direktivne zapnout lampu. Pokud nesviti a neni to kabelaz, je KO vystup v BSI .

---

Pak je jeste starsi verze jen na tlacitko, jak psal Jarokare, schema lampicky je ale uplne jine. 

Starsi verze:

1 vodic signal pro BSI (spinana kostra, zmacku tlacitko, sepne kostru pro BSI)

2 vodic napajeni po klicku 12V pro bocni lampicky a stinitka

3 kostra

4 prime napajeni centralni lampicky z BSI (pouze centralni, ne bocni bocni lampicky)

Takze je otazka, jestli nemas jiny typ lampicky, protoze facelift mel vetsinou prepinac a ne tlacitko. A vzhledem k rozdilnosti zapojeni konektoru a vnitrniho usporadani, muzes mit spatny typ svetla (starsi za novejsi) a uz to nefunguje!

 

 

 

 

 

 

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych viděl problém v lampičce. Nechápu, proč objednali podle VIN tuhle... Ta je dle mého na předface, face musí mít tuhle. Aspoň to teda každý face ve kterém jsem seděl měl :) Spíš si myslím, že to popletli... U  předface je uvedena jen jedna, ale u face jsou 2 kódy s tím, že je u nich označení do a od :) . Možná některé facelifty měly ještě starou lampičku, stějně jako některé předface měly už face elektroniku. Tvoje by měla být ta druhá. Toť můj názor
image.thumb.png.b6dd70092d5e7e797bfd6dfb4e10d5ed.png

DSC_2372.thumb.JPG.f14fdc51f19126f15374b4b658b327e5.JPG

 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si to myslím taky, ale když si v servise boxu zadám vin, tak mě vyjela tahle lampička. Tu co sem dáváš, máme vzadu v kufru, jako stropní světlo, ale má užší konektor, a nejde mě tam dát. Ale možná tahle co jsi sem dal, má ten konektor který má mít. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...