Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 2008 SUV sedačka řidiče


Jury06

Recommended Posts

Zdravím.

Bohužel mi při koupi tohoto auta unikla nepohodlná přední sedadla. Řeším jen řidiče a tam je pro mne sedadlo úzké, a prakticky bez bočního vedení. Rád bych to nějak vyřešil a tak se ptám jestli to tu někdo neřešil. Mám představu nechat někde udělat nové výplně jen nevím kde by to udělali kvalitně a za rozumnou cenu.

Budu rád za každou radu a předem díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to v SUV, tak to bude nová 2008 :) Každopádně já se vozil v obou generacích a najel s nimi dost km a nepohodlná sedačka tam nebyla. A to jsem prostorově jinak řešený myslím dostatečně, abych si špatné sedačky všimnul :myslim 
Takže mě to celkem překvapuje... Ale samozřejmě to každý vnímá jinak. Asi jedině tam naroubovat z nějakého jiného modelu :nevim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V autě jsem seděl a absolvoval jsem krátkou projížďku a bohužel jsem se spíš soustředil na jiné věci než je sedačka. Vystřídal jsem v životě celkem dost aut různých značek a nikde jsem podobný problém neměl. Když se na to podívám teď tak prostě boční vedení sedáku i opěry je malé což je v zatáčce znát a to že je málo pěny u rámu sedáku mi zase říkají moje otlačené kyčle. To jenom na vysvětlenou k mému dotazu a ano je to nová generace 2008. Než bastlení sedačky z jiného typu bych dal přednost spíš rekonstrukci stávající čímž myslím nové výplně a k tomu směřoval můj dotaz, zda to někdo už řešil nebo má někdo kontakt na dobrého čalouníka autosedaček.

jinak dík za reakce 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Problém vyřešen. Vzhledem k množství detailů (závad),které jsem během měsíce zjistil a které považuji za nepřípustné u auta za skoro půl mega šel Peugeot z domu. Na pohled pro mne pěkné auto je ve skutečnosti frantíkama vyráběné do do. Na běhání po servisech a uplatňování záruk fakt nemám náladu a tak se vracím k osvědčené Škodě se kterou jsem nikdy neměl problém. Za svůj život jsem vyzkoušel dost značek a typů aut ale ani u jednoho jsem se tak nezklamal. Doporučení pro potencionální kupce je dobře si to rozmyslet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Například i zde zmiňované pohyby řadící páky, naprosto špatné lícování pátých dveří, všeobecně lícování plechařiny, ostré hrany na zadní straně madla dveří ve spoji plastů, nedostatečná výplň sedáků předních sedaček a nedostatečné boční vedení sedaček. Hrana střechy v přechodu do předního okna špatně dolakovaná, něco jako vzít to jednou vrstvou sprejem a to ještě s vynecháním. Část prahů černá a v místech pro hever bílý lak, nedostříkáno. Vyhřívání sedaček je taky divné, zapnuto na nejnižší teplotu při čemž teplota kolísá, chvíli hřeje chvíli nehřeje což si myslím taky není dobře. Jinak abych všechno nehaněl tak jízda vcelku OK.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 z auta se stalo spotřební zboží, takže to valí na lince jak housky v pekárně, ale ty nedostříkané části karoserií, nebo jen jedna vrstva pod kapotou, zad. dveřma atd. mi strašně vadí, protože to jsou stokorunové položky, pomalu aby to dali do konfigurátoru, kde si vyberu, že to chci nastříkat jako to dělali v roce 2000 :grr, tohle mě fakt seje neskutečně, tahle amatéřština při lícování dílů karoserie,  včetně jejich šetření pár šuntů při výrobě, aby mi pak navýšili cenu při dodání auta..., kujva hnus, fak ju, a potom si velice rád přečtu, že firma, co mi vyrobila auto má miliardové zisky v Eurech... 🙈

 

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotřební zboží ano ale mělo by splňovat základní požadavky kvality za ty prachy. Nejsem mermomocí Škodovák, měl jsem Japonce, Francouze, Němce ale tento zážitek je vrchol. Ve škodovce měří spáry měrkami a tady zkřížili dveře přes zámek aby tam byla nějaká mezera a pak jsem musel pátejma dveřma mlátit jak za krále klacka. Mám nahraný hovor s mechanikem od Peugeotu kde mi na problém s pátými dveřmi na rovinu řekl že je lícovat nebude že je to u všech aut a že si na to frantíci nehrají, poslední kapka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten mechanik od Peugeotu mal asi pravdu. Piate dvere nelícujú ani u môjho auta. Keď ich slabo pribuchnem, tak lícujú, ale mám hlášku otvoreného kufra. Treba silnejšie buchnúť. Už som si na to zvykol. Ostatné dvere sa snáď zabuchnú samé, tak to ide ľahko. Problém je naučiť manželku, aby do nich strčila len zľahka. Ostatné nedostatky, ktoré uviedol Jury06, a ani iné som si ani po roku nevšimol. Chválabohu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že mohl mít pravdu ještě neznamená že je to OK. Takto se nemůže chovat mechanik autorizovaného servisu, špatný přístup a špatné lícování které jde určitě minimálně zlepšit. Mlátit víkem a kroutit ho na zámku aby se zamklo je faul. Pokud vím tak víko je na pantech což jsou 4 šrouby, oko zámku jsou dva šrouby, obojí s možností posunu do stran. Francouz na to kašle a lempl mechanik to ani nezkusí, co si potom myslet o zbytku když nejsou schopni vyřešit takovou banalitu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Jury06 napsal:

Na běhání po servisech a uplatňování záruk fakt nemám náladu

To je věc, která mně odrazuje od případné koupě nového vozu.... Myslím to sice všeobecně, ale mám tušáka, že Korea na tom bude lépe, než Francie.... Například.... :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Korejce jsem nikdy neměl tak nemohu soudit, Japonce jsem měl Mazdu 323 a Mazdu 3 a obě naprosto super. Peugeoty 206 a 106 celkem v pohodě. Ač haněný Ital Fiat Bravo tak taky udělal službu a za celou dobu odešel jen motorek stěrače, u dílenském zpracování by se taky něco našlo. Škoda Favorit až na motor katastrofa, Škoda 120 na tu dobu super auto. Posledních 15 let jsem vystřídal krom Superbu snad všechny Škodovky až na současná SUV, za dílenské zpracování dám ruku do ohně a poruchu jsem žádnou řešit nemusel. Netvrdím že nejsou v této kategorii lepší auta ale co se týče kvality a bezpečnosti je to už teď pro mne jasná volba. Zapomněl jsem na stále vlastněného Smarta z roku 2001 který je stále funkční a v provozu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když poslouchám co jsi měl za auta.... Tak dřív ty auta byli  trochu líp dělaná teď je to vše ojebany až hanba je jedno jestli Francouz, Japonec, Němec či škoda.... 

U aut do 1mil. Je to ojebany všude.... 

Pokud budeš kupovat škodovku tak krokem superbu a kodiaqa je vše ojebane... 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mi jasný že se snaží ojebávat většina ale vím jaká je výstupní kontrola ve Škodě a to od prvního plechu vypadlého z lisu až po měření spár měrkama. Dovolím si tvrdit že ta úroveň je na dost vysoké úrovni. Samozřejmě i tady něco uteče ale já tu zkušenost mám vlastní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
V 28. 11. 2021 at 18:33, Jury06 napsal:

To že mohl mít pravdu ještě neznamená že je to OK. Takto se nemůže chovat mechanik autorizovaného servisu, špatný přístup a špatné lícování které jde určitě minimálně zlepšit. Mlátit víkem a kroutit ho na zámku aby se zamklo je faul. Pokud vím tak víko je na pantech což jsou 4 šrouby, oko zámku jsou dva šrouby, obojí s možností posunu do stran. Francouz na to kašle a lempl mechanik to ani nezkusí, co si potom myslet o zbytku když nejsou schopni vyřešit takovou banalitu.

 

Buďte rád, že to takhle dopadlo. Mám 1. generaci 2008 a při lícování předních dveří v autorizovaném servisu mi zlomili sloupek dveří. Pak to opravovali na 2x, protože špatně nastrojili dveře zvenku i zevnitř a obložení odpadávalo. Na problémy s rádiem a displayem mi vždy odpověděli, že to mám brát jako vlastnost. Teď mi něco vyměnili po 2,5 letech, ale moc tomu nevěřím. Jinak sedadlo řidiče nedrží výšku a sjíždí dolů - 3x reklamováno a stále neopraveno. Několikrát jsem chtěl odstoupit od smlouvy, bohužel mám auto na úvěr, takže bych přišel o hodně peněz. Takže za mě Peugeot už nikdy více. A rada pro lidi, kteří by to riskli: sežeňte si dobrého právníka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...