Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna spojkové sady.


ineverexist

Recommended Posts

Budu měnit na 205 1.9d převodovku. Když bude převodovka sundaná vyměnil bych i spojkovou sadu, gufero na klice a ložisko v klice. Nikde jsem nenašel pořádný návod jak sundat a opět namontovat přítlačák. Co jsem koukal je k tomu potřeba jakýsi stahovák který nemám a trn na výstřední který také nemám. Proto bych se chtěl zeptat na rozměry přípravků že bych něco vyrobil. Děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

středící trn býval v sadě spojky--bez toho tu spojku nevyměníš, na přítlačák nepotřebuješ nic, možná 3 delší šrouby, kterými přítlačák přidržíš a pak dáš origo šrouby, které tam byly předtím

dej i nové vodítko spojk. ložiska

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha tak děkuju, viděl jsem někde přípravek na stažení přítlačáku. Tím lépe že to jde bez toho.

Ta trubka po které jezdí ložisko se zdá napevno. Zřejmě bude třeba vyndat celé to těleso na tři šrouby.

Našel jsem tam dvě závady zatím. Ložisko šlo ztuha posouvat. Byla tam taková ztvrdlá červená vazelína. Po vyčištění chodí dobře. Druhá závada je že na ložisku je více vyleštěná horní ploška kde se dotýká vidlička. Což vypadá že bude ohnutá. A třetí věc je jasná ložisko chrastí, je na něm france.

A teda ještě jedna věc, hřídel je bez vůle, což jsem čibrněl, najeto 370tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak pro zajímavost: našel jsem "Rukověť pro řitiče motorových vozidel" bratří Vášů a při hledání japato se seřizuje stálý převod v zadní tuhé nápravě (bude se měnit u Mustanga jednoho zákazníka), jsem narazil u převodovky na hřídel hnací, hnaný, spojkový a předlohový....:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LUK bych nedaval, po spatnych zkusenostech. Ideal Valeo, mozna Sachs.

Stredici trn nutně nepotrebujes, jde to i od oka- kolikrat je to i lepsi, nez tim vodicim trnem z plastu, ktery se pridaval k sade, jelikoz to mivalo velke vule.

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...