Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Dopsaní rozměrů kol do TP


Hanzi17

Recommended Posts

před 2 hodinami, Radek Hurvajz napsal:

Když jsi to nezkoušel a jenom se ti to nezdá tak tu nepiš bludy. Já jezdil na 15" na 283mm kotoučích s 406, a doteď jsem jezdil na 15" s 283mm kotoučema s 207. Mam to vyzkoušené a vim ze se tam zavaži s normalni vyškou nevejde, škrtá, takže musi byt nizkoprofilove a je to OK.

Nevidim ani zminku o 307... ja mam kotouce 283mm a 15ky mam zimni. Sice plechy, ale normalne je tam dam a NIC neskrta. Tak nevim co je to za bludy... 

Upraveno uživatelem Lukas.407
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

I kdybys je nasadil, velmi těžko to zlegalizuješ. U novějších aut je to problém. Já řešil dlouho a nevyřešil. Oficiální odpověď nakonec byla:  "Směrem nahoru proti originálnímu přislušenství jít lze, směrem dolů ovšem nikoliv - s menšími koly není pomoci. A je to z toho důvodu, že volitelné brzdy u této varianty mohou vyžadovat minimální průměr kol větší než ...  I v typovém listu k homologovaným kolům je poznámka, že kola nelze použít v provedeních vozidla, která jsou podle listu prohlášení o shodě COC vybavena nejmenším rozměrem kol ... v palcích".

Před slavnými homologacemi jednotlivých výbav se pochopitelně neuvádělo, tak byl ten rozsah možností poměrně větší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě to doplním jednou fotkou.

Jeden špinavý originální 16" elektron na hdi 100kW, tak můžou někteří posoudit, jestli je u brzdiče dost místa.

 

Mmch @Radek Hurvajz čím byla Tvoje 406 speciální, že jsi musel mít nízké závaží? My máme na 1.8 napsané i 14":o, pouze 15" mám napsané u 2.0 a ani u jednoho jsem neřešil, jaké je na kole závaží.

IMG_20211027_153144.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, PaKr napsal:

Mmch @Radek Hurvajz čím byla Tvoje 406 speciální, že jsi musel mít nízké závaží? My máme na 1.8 napsané i 14":o, pouze 15" mám napsané u 2.0 a ani u jednoho jsem neřešil, jaké je na kole závaží.

No byla speciální, měla brzdy z 2.0 HDi 283mm, protože tech 266mm se pořád kroutili kotouče a prd to brzdilo, tak jsem to vyměnil :D Jinak 14" jsem měl taky zapsaný, ale už by tam nešli :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zvětšení brzd obnáší kromě kotoučů a destiček jiné třmeny a držáky třmenů? Někdy příště:D teď jsem nechal kotouče stáhnout na soustruhu ( proč asi ? :D) takže pokud bude auto dál životaschopné, tak to přehodím na větší. Ještě jsem chtěl dát kotouče i dozadu, ale na druhém autě jsem je při každém přezouvání rozhýbával, aby to vzadu vůbec brzdilo, tak to stačí jenom na jednom....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasně, komplet třmeny s držáky, a desky pro 807 2.0i, byli o par mm větší a nedělali hranu na kotouči, ale to si musiš dohledat, tenkrat to poradil Ferry tušim, dárců si myslim že je dostatek, takže by to neměl být pro tebe problem

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...